marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaV Googlovem klepetu boste lahko klepetali z uporabniki storitev Slack in Microsoft Teams
26.04.2024

Google svojo aplikacijo za klepet odpira tudi drugim platformam, kot sta Slack in Microsoft Teams. Nova integracija vam omogoča, da sporočate uporabnikom v aplikacijah Slack in Teams, ne da bi vam bilo treba preklapljati med aplikacijami.

slikaAli Apple odpira NFC za tretje ponudnike?
24.04.2024

Prejšnji mesec je izšel iOS 17.4 z velikimi spremembami za lastnike iPhonov v Evropski Uniji, vključno z možnostjo uporabe trgovin z aplikacijami tretjih oseb ter plačevanja aplikacij in storitev zunaj Applove trgovine App Store.

slikaNubia vstopa na šest novih trgov
22.04.2024

ZTE-jeva hčerinska družba nubia ponuja nekaj zelo zanimivih pametnih telefonov, vključno z nedavno predstavljenim nubia Flip, najcenejšim zložljivim telefonom na svetu, za katerega je znamka v začetku tega meseca začela sprejemati mednarodna prednaročila.

slikaApple se sooča z novo veliko tožbo
19.04.2024

Apple je na sodišču v Združenem kraljestvu skušal zavrniti tožbo, vredno skoraj milijardo dolarjev, ki jo je proti podjetju vložilo 1.500 razvijalcev, a mu to ni uspelo. Britansko sodišče je namreč odločilo, da je tožbo mogoče vložiti, zato se bo nadaljevalo s sojenjem - čeprav bo ta korak najverjetneje izveden šele prihodnje leto.

članki

Raziskovalec Kaspersky Laba je odkril varnostna tveganja pri uporabi pametnih fitnes zapestnic


13.04.2015
Objavil: Dare Gliha

Fitnes sledilniki vseh vrst, ki ljudem pomagajo pri nadziranju njihove fizične aktivnosti in porabe kalorij ter s tem pri vzdrževanju telesne pripravljenosti, so postali zelo priljubljeni. Vendar take naprave obdelujejo pomembne osebne podatke svojih lastnikov, zato je treba zagotoviti, da so varne.

Roman Unuchek, raziskovalec pri Kaspersky Labu, je proučil interakcijo fitnes zapestnic s pametnim telefonom in pri raziskovanju prišel do presenetljivih ugotovitev.

Raziskava je pokazala, da postopek overjanja povezave pri več priljubljenih pametnih zapestnicah tretjim osebam dopušča nevidno povezavo z napravo, izvrševanje ukazov in v nekaterih primerih celo pridobivanje podatkov, ki so shranjeni na napravi. Pri napravah, ki jih je v svoje raziskovanje vključil Kaspersky Labov raziskovalec Roman Unuchek, so bili ti podatki omejeni na število dejanj lastnika naprave v pretekli uri. Ker bodo fitnes zapestnice naslednjih generacij sposobne zbiranja večjega obsega bolj raznolikih podatkov, se lahko tveganje za zlorabo občutljivih zdravstvenih podatkov uporabnikov naprav znatno poveča.

Zlorabe so možne zaradi načina, na katerega se zapestnica poveže s pametnim telefonom. Sodeč po raziskavi se lahko naprave z operacijskim sistemom Android z različico 4.3 ali novejšo z zapestnicami različnih proizvajalcev povežejo prek posebne neavtorizirane namestitve aplikacije. Za vzpostavitev povezave morajo uporabniki potrditi povezovanje s pritiskom na gumb na zapestnici. Napadalci lahko ta korak preprosto obidejo, saj večina modernih fitnes zapestnic nima ekrana. Ko zapestnica z vibriranjem poziva lastnika k potrditvi povezave, žrtev ne more vedeti, ali gre za potrditev povezave z lastno napravo ali napravo tretje osebe.

»Dokaz koncepta je odvisen od veliko pogojev za njegovo pravilno delovanje in na koncu napadalec ne bi mogel dostopati do resnično pomembnih podatkov, kot so gesla in številke kreditnih kartic. Toda hkrati kaže na obstoj možnosti, da napadalec izkoristi napake razvijalcev naprave. Fitnes sledilniki so trenutno večinoma omejeni na štetje korakov in sledenje ciklom spanja uporabnika. Kljub temu pa so naslednje generacije tovrstnih naprav, ki bodo zmožne zbrati veliko več informacij o svojih uporabnikih, že pred vrati. Zato je pomembno pomisliti na varnost teh naprav že sedaj in zagotoviti ustrezno zaščito za povezovanje s pametnim telefonom,« je povedal Roman Unuchek, starejši analitik zlonamerne programske opreme pri Kaspersky Labu.

Strokovnjaki Kaspersky Laba uporabnikom pametnih zapestnic, ki so v skrbeh zaradi varnosti podatkov na svojih sledilnikov, svetujejo, naj pri prodajalcih preverijo, ali bi lahko bili tovrstni vdori možni tudi pri uporabi njihove naprave.

Več informacij o raziskavi, ki jo je izvedel Roman Unuchek, lahko preberete v članku na spletni strani Securelist.com.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki