23.08.2024
Objavil: Dare Gliha
V zadnjih tednih je na družbenih omrežjih veliko pozornosti pritegnil ključnik t.i. hashtag #HONORtheChallenger, ki je poklon tihemu pogumu tistih, ki se vsakodnevno borijo z boleznijo amiotrofične lateralne skleroze (ALS), hkrati pa ozavešča o skupnosti ALS.
Udeleženci pri družabnem izzivu sodelujejo tako, da se postavijo v športni položaj, ga objavijo skupaj s ključnikom #HONORtheChallenger in k sodelovanju povabijo druge. Spletnemu gibanju se je pridružilo več kot 4 tisoč ljudi z vsega sveta, podporo pa so izkazali tudi športniki, med njimi britanski gimnastičar Nile Wilson in francoski tekmovalec v vožnji s skirojem Antoine Scoot. Viralni ključnik je zbral 85 milijonov ogledov in ustvaril skupno globalno angažiranost 11 milijonov, s čimer je povečal globalno pozornost za ta pomemben namen.
HONOR omogoča dostop do multimodalne tehnologije sledenja očem z umetno inteligenco za vse
Pri razvoju nove tehnologije so potrebe gibalno oviranih pogosto prezrte. Mednarodne fundacije ALS si prizadevajo za povečanje ozaveščenosti in spodbujanje inovacij, ki izboljšujejo življenje teh skupnosti. V skladu z zavezanostjo podjetja HONOR k inovacijam, osredotočenim na človeka, je HONOR prva blagovna znamka pametnih telefonov, ki je s svojim operacijskim sistemom MagicOS 8.0 uvedla tehnologijo sledenja očem. Tehnologija z umetno inteligenco omogoča uporabnikom, da z očmi odpirajo obvestila in aplikacije na napravi. Podjetje bo to funkcijo uvedlo v naprave po vsem svetu od 27. avgusta 2024.
"ALS je napredujoča bolezen živčnih celic, pri kateri mišice postopoma odpovedujejo," pojasnjuje Limore Noach, izvršna direktorica fundacije ALS na Nizozemskem. "Vsaka izguba funkcije je za vedno," pravi in dodaja, da bolniki z ALS v poznejših fazah bolezni pogosto ohranijo nadzor le nad gibanjem oči.
Podjetje HONOR je zavezano k vlaganju v stalne raziskave, zato v svojem laboratoriju za raziskave in razvoj, razvija tudi neinvazivne tehnologije vmesnika možgani-računalnik (BCI). Ta tehnologija omogoča ljudem, da komunicirajo z zunanjimi napravami s pomočjo možganskih električnih signalov, kar gibalno oviranim omogoča več možnosti. HONOR želi s projektom navdihniti prihodnost tehnologije, ki ustvarja nove medije za interakcije umetne inteligence med pametnimi telefoni in drugimi napravami, kar bo koristilo gibalno oviranim ali osebam, ki potrebujejo dodatno pomoč.
Spodbujanje globalne ozaveščenosti z družbeno angažiranostjo
Da bi ponovno opozorili na skupnost ALS in se poklonili tistim, ki živijo s to boleznijo, je podjetje BBC StoryWorks Commercial Productions pripravilo kratki film z močno zgodbo umetnika in borca ALS Bernarda Mullerja. Film prikazuje, kako Bernard Muller uporablja tehnologijo za sledenje očem za ustvarjanje umetniških del, kar poudarja, kako lahko umetna inteligenca izboljša življenje gibalno oviranih.
Uporabnike družbenih medijev pri HONORju vabijo, da s sodelovanjem v izzivu #HONORtheChallenger na družbenih medijih prispevajo k ozaveščanju o bolezni ALS. Izziv si lahko ogledate na družbenih omrežjih TikTok, Instagram, X, in Facebook.
Izdelava spletnih strani - Sistem za izgradnjo in optimizacijo spletnih strani za spletne iskalnike | Oblikovanje - Spletno in grafično oblikovanje Spam prevention |
.SI domene in gostovanje - Brezplačne domene ob nakupu gostovanja |