marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaGalaxy Watch7 naj bi omogočal spremljanje sladkorja v krvi
08.05.2024

Neinvazivno spremljanje krvnega sladkorja je naslednja meja za nosljive naprave in novo poročilo iz Južne Koreje kaže, da bo Samsung morda predstavil svojo naslednjo generacijo pametnih ur z možnostjo spremljanja ravni sladkorja v krvi uporabnikov.

slikaByteDance bi namesto odprodaje raje ukinil TikTok v ZDA
06.05.2024

Ameriška vlada je potrdila prelomni sveženj o nacionalni varnosti, ki ga je podpisal predsednik Joe Biden. Nova uredba dejansko postavlja matičnemu podjetju TikTok ByteDance ultimat, da v naslednjih devetih mesecih proda podjetje TikTok v ZDA lokalnemu podjetju ali pa se sooči z dejansko prepovedjo platforme.

slika3nm Exynos 2500 naj bi bil učinkovitejši od Snapdragona 8 Gen 4
03.05.2024

Samsung se je pri zadnjih nekaj platformah Exynos spopadal z energetsko učinkovitostjo in zmogljivostjo, vendar je z letošnjimi procesorji naredil velik korak naprej. In če gre verjeti novim govoricam, bi lahko leta 2025 prehitel Qualcommov najboljši procesor.

slikaTehnologija umetne inteligence telefona Magic6 Pro spreminja pravila industrije
29.04.2024

Proizvajalci pametnih naprav si ob nadaljnjem napredku v svoji ponudbi prizadevajo ustvariti tehnologijo nove generacije, ki obljublja, da bo na novo opredelila meje inovacij. Ta neizprosen tempo tehnološkega napredka kaže, da bodo nove funkcije, kot so integracija umetne inteligence, strojno učenje in robno računalništvo, tu ostale.

članki

Konec lažnih fotografij


04.03.2020
Objavil: Thomas Bergant

Podjetje Tehnološko Partnerstvo iz Beograda je razvilo izvirno aplikacijo Verified by Pi za telefone Android, s katero uporabnik z enim samim klikom preveri avtentičnost fotografije – odkrije ali je ta izvirna, ali pa je lažna oz. je bila obdelana s Photoshopom ali katerim podobnim programom za obdelavo fotografij.

Internet je preplavljen z lažnimi fotografijami, v katerimi se ljudje želijo predstaviti v lepši luči ali pa morda z njimi »dokumentirati« lažne novice. Zato je pogosto od velikega pomena znati, ali je fotografija prava, ali pa »olepšane«. Photoshop in podobni grafični programi so dovedeni skoraj do popolnosti, tako da brez strokovne in podrobne analize ni mogoče odkriti ali li so na fotografiji opravljene kakšne spremembe. Dvome pomaga razrešiti aplikacija Verified by Pi – orodje, ki samodejno, na enkraten in inovativen način omogoča preverjanje verodostojnosti fotografij. Z uporabo aplikacije se lahko odkrije, ali je določena fotografija avtentična ali pa vsaj malo obdelana. Samo en klik oziroma le delček sekunde zadošča, da uporabnik dobi potrditev o verodostojnosti in dokaz o avtentičnosti posnetka.

Še več, Verified by Pi bo kmalu omogočal uporabnikom družabnih omrežij in spletnih servisov, pri katerih je fotografija eden osnovnih načinov komuniciranja, kot so Instagram, FaceBook, Tinder, TripAdvisor, Airbnb, Booking in številni drugi, da končno dobijo pravo informacijo o tem, ali gledajo v resnično ali pa v obdelano sliko. V okviru istega projekta, ampak predvsem namenjena poslovnim uporabnikom je tudi nova različica aplikacije, ki poleg fotografij omogoča uporabnikom tudi preverjanje verodostojnosti dokumentov (pogodb, memorandumov, faktur in podobnih),

S ciljem povečanja varnosti celotnega sistema je projekt realiziran kot distribuirani sistem in je zasnovan na tehnologiji veriženja blokov (blockchain), zgledno optimiziran z vidika velikosti, strojne zahtevnosti in porabe baterije, pa ga je mogoče uporabljati tudi na starejših (in cenejših) modelih mobilnih telefonov. Projekt je delo tima profesionalcev z dolgoletnimi programerskimi izkušnjami v okviru podjetja Tehnološko Partnerstvo. Aplikacijo je trenutno možno povsem brezplačno prevzeti iz spletne prodajalne Google Play Store. Več informacij na: www.verifiedbypi.com

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki