marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaKdo bo letošnjo pomlad kraljeval med pametnimi telefoni srednjega razreda?
09.04.2026

Segment pametnih telefonov srednjega razreda postaja vse bolj konkurenčen, saj proizvajalci vanj prinašajo funkcije, ki so bile še pred kratkim rezervirane za dražje modele. Med napravami, ki letos v tem razredu izstopajo, je tudi HONOR 600 Lite, ki v primerjavi s konkurenco poudarja kovinski okvir, napredno fotografsko izkušnjo, zmogljivo baterijo ter široko uporabo umetne inteligence.

slikaPrihodki Xiaomi v letu 2025 dosegli 457,3 milijarde RMB
07.04.2026

Xiaomi je objavil svoje revidirane rezultate za leto, ki se je končalo 31. decembra 2025 (»leto«). V letu 2025 je več ključnih kazalnikov Skupine doseglo rekordne ravni, kar kaže na močno odpornost rasti. Skupni prihodki so dosegli 457,3 milijarde RMB, kar predstavlja 25,0 % medletno rast. Prilagojeni čisti dobiček je zrasel za 43,8 % na letni ravni in dosegel rekordnih 39,2 milijarde RMB.

slikaNovi HONOR 600 Lite sedaj na voljo tudi v Sloveniji
06.04.2026

HONOR je v Ljubljani premierno predstavil nov model pametnih telefonov 600 Lite, ki je obiskovalce navdušil z vzdržljivo zasnovo, elegantnim videzom in zmogljivo baterijo s kapaciteto 6520 mAh. Do 30. aprila 2026 velja ekskluzivna ugodnost, saj prejmejo kupci ob nakupu HONOR 600 Lite tudi pametno uro HONOR CHOICE 2i.

slikaOdprte so prijave na fotografski natečaj HUAWEI XMAGE Awards 2026
03.04.2026

Huawei vabi fotografe z vsega sveta, da prijavijo svoja dela na deseti fotografski natečaj XMAGE Awards. Ta letos poteka pod geslom »Now is Your Shot« oziroma »Zdaj je tvoj trenutek«, ki ustvarjalce navdihuje, da izkoristijo pravi trenutek in skozi objektiv ujamejo edinstvene perspektive.

članki

Xiaomi naj bi lastni čip 5G začel uporabljati v prvi polovici leta 2025


11.09.2024
Objavil: Dare Gliha

Xiaomi že nekaj časa izdaja telefone s čipi Qualcomma, MediaTeka in šanghajskega podjetja Unisoc. V začetku tega leta so poročali, da sta Xiaomi in Unisoc združila moči pri skupnem razvoju 4nm čipovja, po novem pa naj bi se prvi čipovje z blagovno znamko Xiaomi iz tega sodelovanja pojavilo v začetku leta 2025.

Novica prihaja od zanesljivega tipsterja Yogesha Brarja, ki je delil nekaj ključnih vpogledov v prihajajoči Xiaomijev čip. Ta bo menda izdelan na 4 nm vozlišču N4P podjetja TSMC in bo vseboval modem 5G, ki ga je razvilo podjetje Unisoc. Čip naj bi ponujal zmogljivost na ravni Snapdragona 8 Gen 1, ki je bil Qualcommov paradni čip, ki je poganjal naprave višjega razreda v letih 2021 in 2022.

To ne bo prvič, da se je Xiaomi preizkusil v razvoju čipovnih naborov. Že leta 2017 je znamka predstavila pametni telefon Mi 5c z lastnim lastnim čipovjem Surge S1. Xiaomijev SoC srednjega razreda je bil izdelan po 28 nm postopku in je imel 8x jedra Cortex A53, od katerih je bila polovica takotirana pri 2,2 GHz, druga polovica pa pri 1,4 GHz, skupaj z grafičnim procesorjem Mali-T860.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki