Proslavite tisto, kar traja: nova praznična kampanja HONOR
Telekom Slovenije med tehnološko najnaprednejšimi telekomunikacijskimi podjetji v Evropi
Seriji Samsung Galaxy S in Z postavljata nove standarde vzdržljivosti in dolgoživosti
Xiaomi je dosegel rekordne rezultate v 3. četrtletju 2025
članki
02.02.2010
Objavil: Aleš Poljak
Apple je objavil zaslužek za prvo četrtletje v poslovnem letu 2010, v katerem je bilo ustvarjenega 3,8 milijarde dolarjev dobička, skupni promet pa je znašal 15,68 milijarde dolarjev.
Apple naj bi tako prodal okoli 8,7 milijona iPhoneov samo v prvem četrtletju poslovanja kar pomeni, da se je prodaja na pram lanskem letu dvignila za 100 odstotkov. Poleg iPhoneov je Appleu uspelo prodati tudi preko 21 milijonov iPodov, takšne ali drugačne kapacitete, ter 3,36 milionov Mac-ov. Tudi te številke prikazujejo 33 odstotno rast v prodaji glede na isto obdobje v lanskem letu. Dobiček pa ne ustvarjajo le Apple-ove naprave, saj velik del dobička prinese tudi App store. Peter Oppenheimer podpredsednik Applea je oznanil, da je število prenešenih aplikacij preko App store-a že preseglo številko 3 bilijone.
Za drugo četrtletje pa Apple napoveduje promet okoli 11 do 11,4 milijarde dolarjev.
| Izdelava spletnih strani - Sistem za izgradnjo in optimizacijo spletnih strani za spletne iskalnike | Oblikovanje - Spletno in grafično oblikovanje Spam prevention |
.SI domene in gostovanje - Brezplačne domene ob nakupu gostovanja |