marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNajlepše trenutke je običajno najtežje ujeti
20.07.2026

Predstavljajte si naslednje: osvetlitev je idealna, vzdušje za mizo je sproščeno, vaša skupina prijateljev pa se iskreno smeji. To je spomin kot iz učbenika, točno takšen trenutek, ki ga ustvarjalci z veseljem dokumentirajo. Izvlečete pametni telefon, da bi ga posneli, in iluzija se v trenutku razblini.

slikaKmalu prihaja nov z umetno inteligenco podprt spremljevalec za vaše zdravje na zapestju
18.07.2026

Ker umetna inteligenca postaja sestavni del vsakdanjega življenja, mobilne naprave predstavljajo glavno vstopno točko za izkoriščanje njenega polnega potenciala. Najpomembneje je, kako je mogoče umetno inteligenco smiselno vključiti v vsakdanje življenje, brezhibno, intuitivno in na načine, ki uporabnikom resnično nudijo podporo.

slikaSamsung sodeluje z družbo Alcedis
17.07.2026

Samsung je naznanil partnerstvo z družbo Alcedis, digitalno usmerjeno organizacijo za klinične raziskave, specializirano za podatkovno vodene klinične študije, z namenom pretvoriti biometrične podatke, zbrane z nosljivimi napravami, v pomembne dokaze za klinične študije v farmacevtskih in drugih raziskovalnih organizacijah ter s tem povečati učinkovitost tako glede stroškov kot časa.

slikaXiaomi napoveduje svoj prvenec na IFA 2026 in potrjuje dolgoročno zavezanost Evropi
15.07.2026

Xiaomi se je udeležil uradnega dogodka IFA Kick-Off v Berlinu, kjer je ponovno potrdil svojo dolgoročno zavezanost Evropi in napovedal, da bo letos septembra prvič nastopil na sejmu IFA.

članki

Velika Britanija - prestolnica Evrope v nalaganju glasbe


30.12.2005
Objavil: Marko Likar

Motorola je objavila poročilo o raziskavi o navadah Britancev z novimi tehnologijami. Raziskava, imenovana ''MotoWithMe'', je pokazala, da so se navade Britancev krepko spremenile od prejšnjega stoletja.

Sedaj je govora o tehnologijah, ki povezujejo cel svet, medtem ko pet let nazaj ni bilo tako. Raziskava je pokazala, da Britanci pričakujejo in si želijo uporabnih tehnologij, ki bodo dosegljive kjerkoli in jim bodo omogočile dostop do zabave, svojih najbližjih in do stvari, ki jih zanimajo.

Britancem postaja vedno bolj pomembno, da imajo digitalno glasbo, mobilne telefone, televizijo in internet povsod, kjer se nahajajo. Od 1000 anketirancev jih je skoraj polovica (48 %) dejala, da bi jim tehnologija za povezovanje in zabavo olajšala dostop do svojih najbližjih, 34 % da bi jim olajšala življenje in 2 7% da bi jim popestrilo življenje.

Zoe, 42, iz Tilehursta, je dejala: ''V svojih najljubših oddajah bi lahko uživala, kadar peljem svojo mamo v trgovino in bi lahko izkoristila tisti čas, ko čakam nanjo v avtomobilu.''

  • Samo 13 % anketirancev je uporabljalo digitalno televizijo v letu 2000 (sedaj jih kar 71 %).
  • Leta 2005 je več kot polovico anketirancev dejalo, da bi se težko odpovedali digitalni televiziji, 14 % pa bi jo najraje imelo povsod s seboj.
  • 75 % bi se težko odpovedali digitalni televiziji, v letu 2000 pa je tako dejal samo eden od petih anketirancev.
  • 76 % ima dostop do interneta in 27 % si želi nenehen dostop do interneta. Leta 2000 je le 19 % imelo dostop do interneta in le 4 % so dejali, de se ne morejo odreči internetu.

Raziskava je pokazala, da razlik na tem področju med moškimi in ženskami ni. Sledeč po raziskavi naj bi ta božič ženske moškim kazale, kako programirat digitalno televizijo, kako uporabljati digitalno kamero in kako si naložit glasbo na svoj prenosni predvajalnik glasbe. Eden anketiranec izmed štirih, tako med moškimi kot med ženskami, je dejal, da ceni nove tehnologije in to, kar so storile za lažjo življenje, za razliko od leta 1995, kjer je tako mislilo polovico manj žensk kot moških .

  • 91 % anketiranih žensk uporablja mobilni telefon, moških pa le 90 %.
  • 71 % žensk uporablja digitalno televizijo, moških pa 70 %.
  • 2 % od vseh anketirancev uporablja 3G.
  • 6 % žensk in 4 % moških uporablja mobilno e-pošto.
  • Eden izmed vsakih štirih anketirancev si lasti digitalni predvajalnik glasbe in vsak tretji bi se mu težko odrekel.
  • Moški se bolj zanašajo na svojo satelitsko navigacijo. 68 % moških je dejalo, da bi težko bili brez, enako misli pa le 54 % žensk.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki