marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNa MWC 2026 več nagrad za Huawei Watch GT Runner 2 in FreeBuds Pro 5
20.03.2026

Na svetovnem mobilnem kongresu MWC 2026 sta najnovejša Huaweieva pametna ura in brezžične slušalke pritegnili veliko pozornosti ter osvojili številne prestižne nagrade. Izdelka ne poudarjata le tehnične odličnosti podjetja, temveč tudi jasno ponazarjata njegovo vodilno vlogo in inovativnost na področju pametnih nosljivih in avdio naprav.

slikaHONOR na MWC 2026 prejel globalna priznanja za Robot Phone in zložljivi Magic V6
18.03.2026

Predstavitve HONOR na sejmu MWC 2026 so pritegnile veliko pozornosti mednarodnih medijev. Bloomberg je zapisal, da so pomembno zaznamovale letošnje srečanje mobilne industrije, Reuters in CNBC pa sta izpostavila napredek podjetja na področju utelešene umetne inteligence.

slikaSamsung prejel 77 priznanj na nagradah iF Design Awards 2026
16.03.2026

Samsung je sporočil, da je na mednarodnem tekmovanju International Forum (iF) Design Awards 2026, prestižnem nemškem mednarodnem natečaju za oblikovanje, prejelo skupno 77 nagrad. Med priznanji sta tudi zlati nagradi za Samsung Music Studio 5 in za trajnostno oblikovalsko identiteto dodatkov za gospodinjske aparate.

slikaKaj je na MWC 2026 pokazal Huawei
13.03.2026

Huawei je na svetovnem mobilnem kongresu MWC 2026 ustvaril novo izkušnjo pametnega življenja z inovacijami za različne naprave. Pod geslom »Zdaj je vaš trenutek« so prikazali osupljivo paleto izdelkov, vključno s pametnimi telefoni, osebnimi računalniki, tablicami, urami in slušalkami.

članki

Izdelava mobilnih naprav v južni Koreji upadla


24.07.2007
Objavil: Sašo Mlakar

Izdelava mobilnih naprav v Južni Koreji je naglo upadla za več kot 20 odstotkov, ko so izdelovalci preklopili na nizko cenovne države, kot poročajo iz korejske državne statistične pisarne (NSO). Vladni oddelek je dejal, da je izdelava upadla za 20,7 odstotkov na 68,4 milijona enot v prvih petih mesecih tega leta. Primerljive številke so v letu 2004 znašale 72 milijonov, v letu 2005 77,1 milijona in 86,2 milijona v letu 2006.

NSO ne beleži številk prodajalcev in kdo je proizvedel koliko mobilnih naprav, čeprav je po prejšnjih izjavah sodeč razbrati, da sta dva izmed glavnih igralcev na trgu, Samsung in LG, obdržala njune primarne tovarne v Južni Koreji.

Za številska razmerja in odmike v proizvodnji naj bi bili krivi problemi družbe Pantech, toda tudi to ne razloži naglega upada, kot poročajo iz vladne agencije.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki