marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHUAWEI MatePad 12 X že na slovenskih policah
20.02.2026

Huawei MatePad 12 X je najnovejši član rastoče družine tabličnih računalnikov tega proizvajalca, v kateri je še cenovno dostopni model Huawei MatePad 11.5. Naprava združuje estetsko dovršeno zasnovo, vrhunske materiale in napredno tehnologijo, kar omogoča uporabo za delo, učenje in ustvarjanje.

slikaHONOR dosega največjo globalno rast dobav pametnih telefonov v letu 2025
18.02.2026

V letu 2025 je HONOR dosegel 11-odstotno medletno rast globalnih dobav pametnih telefonov in se po poročilu podjetja Omdia uvrstil na 1. mesto med desetimi vodilnimi proizvajalci pametnih telefonov na svetu.

slikaKaj pa, če izgubim eno brezžično slušalko?
16.02.2026

Nakup brezžičnih slušalk Huawei prinaša več kot le odlično zvočno izkušnjo. Omogoča tudi večjo brezskrbnost, saj v primeru izgube ušesnega čepka niste obsojeni na nakup novega para slušalk. Huawei namreč ponuja možnost nakupa nadomestnega po bistveno ugodnejši ceni, kar je v svetu brezžičnih slušalk redkost in velika prednost.

slikaZakaj je HONOR Magic8 Lite prvak med telefoni srednjega razreda
13.02.2026

Ste se že znašli v situaciji, ko je sredi natrpanega dne ikona baterije na vašem telefonu nenadoma postala rdeča, zato ste morali omejiti uporabo aplikacij, preskočiti klic ali panično poiskati polnilec? Ste morda občutili frustracijo, ko je naprava ugasnila ravno takrat, ko ste jo najbolj potrebovali ali pa je ohišje popustilo že ob manjšem politju ali padcu?

članki

Tušmobil med prvimi na svetu testira tehnologijo UMTS900


29.07.2009
Objavil: Thomas Bergant

Tušmobil je med prvimi mobilnimi operaterji na svetu začel s testiranjem UMTS tehnologije na 900 MHz. Nova UMTS tehnologija bo pomenila še dodaten korak v dopolnjevanju ponudbe, testno obdobje pa bo potekalo do konca septembra.

Storitev bo brž ko ne kmalu postala nova mobilna uspešnica, saj je Evropska komisija pred kratkim dopolnila direktivo o GSM storitvah in bo tako omogočila uporabo UMTS sistemov v 900 Mhz frekvenčnem spektru GSM tehnologije.

Tušmobil, najhitreje rastoči mobilni operater zadnjih dveh let v Sloveniji, poleg ponudbe UMTS storitev na 2100MHz, med prvimi mobilnimi operaterji na svetu testno uvaja UMTS na 900MHz. Dodatna vzpodbuda drzni odločitvi za uvajanje najnaprednejših mobilnih tehnologij na slovenski trg je tudi nedavna odločitev Evropske komisije, ki je dopolnila obstoječo direktivo o GSM storitvah. Tako bo omogočena selitev mobilnih storitev nove generacije UMTS v frekvenčni spekter 900 MHz, ki je bil do sedaj namenjen uporabi GSM storitev.

Pomembna tehnološka prednost UMTS storitev na 900 MHz je bistveno izboljšanje signala na reliefno razgibanih območjih, saj so lastnosti razširjanja radijskih valov pri tej frekvenci ugodnejše. Tehnologija je zato nadvse primerna za razgibano slovensko ozemlje. Pomembno besedo pri Tušmobilovem testiranju, ki bo potekalo do konca septembra, bodo imeli uporabniki. Prav z njihovo pomočjo želijo ugotoviti zadovoljstvo pri uporabi in razsežnosti novih tehnoloških rešitev, ki so ta hip na voljo v Kamniku, Trzinu, Mengšu, Domžalah in Ljubljani, seznam krajev pa bodo v testnem obdobju še dopolnjevali.

UMTS 900 MHz popolnoma ustreza strogim standardom odgovornega odnosa do okolja, ki so si jih zastavili v Tušmobilu. Nova tehnologija ne zahteva postavitve dodatnih baznih postaj, ampak le nadgradnjo obstoječih. Tako bodo, poudarjajo pri Tušmobilu, ponovno dokazali svoj odgovoren odnos do okolja. Tušmobil namreč že vseskozi veliko skrb posveča odgovornemu odnosu do okolja in prav v zeleni tehnologiji, ki jo v svoje delovanje implementirajo s pomočjo svetovno priznanega proizvajalca Nokia Siemens Networks, vidijo pomembno konkurenčno prednost.

fotografije
Ni dodatnih fotografij.
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki