marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSamsung predstavlja prvo tehnologijo za spremljanje prehrane za Galaxy Watch
05.11.2025

Vse se je začelo z enostavnim vprašanjem: Kaj če bi lahko merili svojo prehrano v realnem času, kar iz zapestja? Samsung indeks antioksidantov na Galaxy Watch8 spreminja tisto, kar je nekoč veljalo za znanstveno fantastiko in ga vpeljuje v vsakdanjo tehnologijo. V petih sekundah skeniranje palca prikaže natančne vrednosti karotenoidov. To je prvi merljivi indeks hranil v industriji.

slikaHONOR predstavil MagicOS 10, prvi operacijski sistem, ki se uči in razvija sam
03.11.2025

HONOR je na svoji prvi svetovni razvijalski konferenci v Shenzhenu predstavil MagicOS 10, prvi operacijski ekosistem na svetu, ki se lahko sam uči in izboljšuje. Ta prelomna novost pomeni začetek nove dobe, ko klasične operacijske sisteme zamenjujejo pametni sistemi, ki temeljijo na umetni inteligenci.

slikaVisa uvaja nov protokol za varno in pametno z UI podprto nakupovanje
31.10.2025

Visa je predstavila varnostno rešitev Trusted Agent Protocol, ki vzpostavlja temeljni okvir za agentsko poslovanje in omogoča varno komunikacijo med UI agenti in trgovci v vseh fazah nakupnega procesa.

slikaSamsung Galaxy XR: Odpiranje novih svetov
29.10.2025

Samsung je za južnokorejski in ameriški trg predstavilo Galaxy XR, novo kategorijo naprav, ki temeljijo na umetni inteligenci in so zasnovane za zagotavljanje poglobljenih doživetij v obliki, optimizirani za večmodalno umetno inteligenco.

članki

Telstra z branjem črtnih kod na 3G mobilnikih


14.07.2008
Objavil: Mitja Zupančič

Več kot pol milijona Avstralcev bo lahko brezplačno preneslo novo programsko opremo na njihov mobilnik, omogočila pa bo hitri dostop do spletnih strani in mobilnih vsebin preko posebnih črtnih kod.

Naročniki pri operaterju Telstra lahko kamero svojega mobilnika preprosto obrnejo proti posebnim črtnim kodam (Telstra Mobile Codes) za dostop do vsebin, kot so vreme, zemljevidi in mobilni video posnetki.

Črtne kode sta v osnovi dva dvodimenzionalna kvadrata z unikatno konfiguracijo točk (pikslov). Za osnovo uporabljajo zelo popularne japonske QR kode. Patentirana QR koda je namreč odprtega vira, tako da so pri japonski družbi Denso Wave opustili kakršnakoli pregovaranja okoli lastnine.

Gospod David Moffatt, Telstra Group: "Telstrine mobilne kode bojo revolucionirale internetni mobilni dostop za večino Avstralcev. Omogočale bodo hitrejše in preprostejše internetne izkušnje z skeniranjem kod, preko kamer v mobilnikih."

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki