marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaPoslovite se od potovalne slabosti
22.04.2026

Skoraj tretjina vseh ljudi trpi zaradi potovalne slabosti. Med potovanjem se soočajo z vrtoglavico, slabostjo in potenjem. Samsung je zdaj predstavil rešitev za to težavo: brezplačna aplikacija Hearapy v kombinaciji z Galaxy Buds4 Pro uporablja natančen sinusni val frekvence 100 Hz.

slikaXiaomi širi svoj AIoT portfelj naprav
20.04.2026

Po predstavitvi paradne serije Xiaomi 17 na sejmu MWC v Barceloni je Xiaomi razkril tudi najnovejše izdelke iz svojega ekosistema: serijo električnih skirojev Xiaomi Electric Scooter 6, pametno uro Xiaomi Watch 5, prenosno baterijo Xiaomi UltraThin Magnetic Power Bank 5000 15W, napravo Xiaomi Tag ter brezžične slušalke REDMI Buds 8 Pro.

slikaNapravi, ki sledita vaši ustvarjalnosti
18.04.2026

Novi napravi HONOR 600 Lite in HONOR Pad 10 sta zasnovani za sodoben in ustvarjalen način dela. Z naprednimi AI funkcijami, zmogljivo kamero, pametnim upravljanjem nalog ter brezhibnim prehajanjem med napravami uporabnikom omogočata, da ideje ujamejo v trenutku.

slikaNova doba športnega oddajanja: Galaxy S26 Ultra odpira nove perspektive
17.04.2026

Samsung, svetovni partner organizacije Ulična liga za skateboarding (Street League Skateboarding - SLS), je sporočil, da je bil Galaxy S26 Ultra prvič uporabljen za snemanje tekmovanja Ulična liga za skateboarding v živo, ko je 4. aprila zajel dogodek SLS DTLA Takeover.

članki

Telekom Slovenije odslej zagotavlja LTE/4G tudi med gostovanjem na Hrvaškem


31.03.2015
Objavil: Thomas Bergant

Telekom Slovenije svojim uporabnikom od včeraj omogoča prvo komercialno gostovanje LTE, in sicer v omrežju operaterja Hrvatski Telekom na Hrvaškem. Navedeno pomeni, da lahko odslej uporabniki mobilnih storitev Telekoma Slovenije tudi med gostovanjem na Hrvaškem v omrežju Hrvatskega Telekoma (omrežje z imenom HR-CRONET ali T-Mobile HR ali HT HR) izkoriščajo vse prednosti omrežja LTE.

Gre za prvi unilateralni LTE mednarodni roaming Telekoma Slovenije, ki bo v prihodnje tovrstno storitev svojim uporabnikom omogočil tudi v drugih državah.

Uporabniki mobilnih storitev Telekoma Slovenije lahko sicer trenutno gostujejo v omrežjih 483 operaterjev v 204 državah sveta. Pri tem imajo prenos podatkov GPRS na voljo v omrežjih 296 operaterjev v 131 državah, UMTS pa pri 187 operaterjih v 94 državah. Bogat nabor operaterjev, pri katerih je možno gostovanje, tako uporabnikom mobilnih storitev Telekoma Slovenije omogoča, da v posamezni državi izberejo omrežje operaterja, ki jim zagotavlja najboljšo pokritost in najboljšo kakovost želene storitve.

V Sloveniji Telekom Slovenije trenutno omogoča hitri mobilni internet LTE/4G v več kot 200 slovenskih krajih, mobilno omrežje pa nenehno nadgrajuje. V mobilnem omrežju Telekoma Slovenije trenutno deluje že preko 400 baznih postaj LTE, ki pokrivajo več kot 80 odstotkov prebivalstva. Konec leta 2015 v družbi načrtujejo 92-odstotno pokritost prebivalstva s signalom LTE/4G, hkrati pa bodo mobilno omrežje, skladno s potrebami po dodatni prepustnosti in zmogljivosti na posameznih lokacijah, nadgrajevali s tehnologijo LTE-Advanced (LTE-A). Ta omogoča še višje prenosne hitrosti večjemu številu uporabnikov, ki na določeni lokaciji istočasno uporabljajo prenos podatkov.

fotografije
Ni dodatnih fotografij.
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki