marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNaraščajoč vpliv nosljive tehnologije na spremljanje osebnega zdravja
09.05.2025

V zadnjem desetletju so se nosljive pametne naprave razvile v prefinjena orodja, ki pomagajo pri spremljanju fizioloških znakov in zgodnjem odkrivanju bolezni. Vključitev tovrstnih tehnologij v vsakdan posameznikov in zdravstvenega osebja tako predstavlja revolucijo v spremljanju zdravja.

slikaGooglov Gemini prihaja v avtomobile in pametne ure Wear OS
07.05.2025

Izvršni direktor družbe Google Sundar Pichai je napovedal, da podjetje pripravlja uvedbo sistema Gemini v vaš avtomobil in pametno uro. Prve bo dosegel prek sistema Android Auto, druge pa v operacijskem sistemu Wear OS. Pichai je omenil tudi tablične računalnike in slušalke, ki bodo "še letos" dobili nadgradnjo Google Assistant na Gemini.

slikaApple bo vse ameriške iPhone izdeloval v Indiji
05.05.2025

Apple namerava proizvodnjo iPhonov, ki se prodajajo v ZDA, prenesti v Indijo, je poročal časnik Financial Times. Po navedbah virov je razlog za to trgovinska vojna predsednika Donalda Trumpa s Kitajsko, ki se nadaljuje in sili podjetje iz Cupertina, da poišče ekonomsko ugodnejšo rešitev.

slikaSamsung razširja neposreden dostop do UI pomočnika s stranskim gumbom na seriji Galaxy A
02.05.2025

Samsung je napovedal, da bodo izbrane naprave Galaxy A serije kmalu podpirale aktivacijo UI pomočnika prek stranskega gumba, s čimer bo priljubljena funkcija iz Galaxy S serije dostopna širšemu krogu uporabnikov in bo še dodatno uresničevala Samsung vizijo demokratizacije najnovejših izkušenj z umetno inteligenco.

članki

Telekom Slovenije je v Tomaju na Krasu vklopil že tisočo bazno postajo LTE/4G


05.07.2016
Objavil: Thomas Bergant

Telekom Slovenije je v teh dneh v omrežju LTE/4G vključil že 1000 baznih postaj, tako da z mobilnim omrežjem četrte generacije pokriva že več kot 555 krajev in kar 97 % prebivalstva. Na ta način so v Telekomu Slovenije krepko presegli koncesijske zahteve o pokrivanju, ki so izhajale iz zadnje dražbe frekvenc za zagotavljanje javnih mobilnih komunikacijskih storitev AKOS-a, ki so predvidevale 95-odstotno pokritost prebivalstva do leta 2019.

Prenos podatkov v mobilnem omrežju LTE/4G Telekoma Slovenije je že v lanskem letu presegel podatkovni promet prek omrežja UMTS/HSDPA (3G), tako da trenutno predstavlja več kot 75 % celotnega podatkovnega prenosa v mobilnih omrežjih Telekoma Slovenije. V letu 2015 se je mobilni podatkovni promet v omrežju LTE/4G, v primerjavi z letom poprej, povečal za 51 %, število LTE-naprav v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije pa za 63 %.

Omrežje Telekoma Slovenije je ob tem že pripravljeno na uvedbo storitev SRVCC-VoLTE in VoWIFI, ki temeljita na integraciji različnih tehnologij. Telekom Slovenije bo obe storitvi uporabnikom ponudil, ko bo na voljo dovolj širok nabor terminalne opreme, ki bo omogočala kakovostno uporabo. Hkrati s tem se Telekom Slovenije pripravlja tudi na uvedbo tehnologije LTE-Advanced Pro oz. tehnologije 4.5 G, ki bo v obstoječih omrežjih LTE/4G omogočala doseganje hitrosti prenosa podatkov do 1 Gbit/s. Nova tehnologija bo torej omogočala še boljšo stabilnosti in še višje prenosne hitrosti večjemu številu uporabnikov, ki bodo prenos podatkov na določeni lokaciji uporabljali istočasno. Telekom Slovenije sicer tehnologijo LTE-Advanced zaenkrat zagotavlja na 123 lokacijah po Sloveniji.

V Telekomu Slovenije se trudijo, da svojim uporabnikom zagotavljajo čim boljšo uporabniško izkušnjo, zato tudi dosledno testirajo skladnost terminalske opreme z nastavitvami omrežja in pričakovanji uporabnikov. V ponudbo Telekoma Slovenije so tako umeščene le na ta način verificirane naprave. Strokovnjaki Telekoma Slovenje vsako leto testirajo od 150 do 200 različnih naprav.

V Telekomu Slovenije bodo svoje omrežje še naprej aktivno razvijali in nadgrajevali z novimi tehnologijami, ki bodo omogočale nove storitve in še boljšo uporabniško izkušnjo. Skladno z razvojnimi trendi je Telekom Slovenije v lanskem letu med prvimi operaterji uporabnikom omogočil tudi uporabo interneta, fiksne telefonije in televizije prek mobilnega omrežja LTE/4G. Želene storitve so uporabnikom tako na voljo ne glede na tehnologijo.

fotografije
Ni dodatnih fotografij.
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki