marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaDigitalna varnost v Evropi postaja tema vsakdanjih pogovorov
15.10.2025

Oktober je mesec kibernetske varnosti in ob tej priložnosti Mastercard objavlja rezultate nove raziskave, ki poudarjajo vse večji pomen digitalne varnosti v vsakodnevnem življenju. Zaradi vedno večjega števila poskusov prevar in nevarnosti, ki jih omogoča umetna inteligenca (UI), kibernetska varnost čedalje bolj postaja tema vsakdanjih pogovorov.

slikaSamsung širi partnerstvo s Toyoto za digitalno preobrazbo prodajnih mest na novih trgih
13.10.2025

Samsung je napovedal širitev partnerstva s podjetjem Toyota Motor, enim izmed vodilnih svetovnih proizvajalcev avtomobilov, ki bo prinesla Samsung rešitve Smart Signage v dodatne Toyotine prodajne salone na ključnih trgih. Ta širitev sledi uspešni obsežni digitalni preobrazbi 1250 prodajnih mest v 40 državah, zaključeni v začetku leta 2025 v Evropi.

slikaSamsung in OpenAI napovedujeta strateško partnerstvo za pospešitev razvoja AI
10.10.2025

OpenAI, Samsung Electronics, Samsung SDS, Samsung C&T in Samsung Heavy Industries so napovedali pismo o nameri (LOI) za strateško partnerstvo, katerega cilj je pospešiti razvoj svetovne infrastrukture podatkovnih centrov za umetno inteligenco ter skupaj razvijati prihodnje tehnologije na sorodnih področjih.

slikaHONOR na Snapdragon Summitu 2025 predstavil AI inovacije
08.10.2025

Na dogodku Snapdragon Summit 2025 je HONOR, ki gradi ekosistem AI naprav, predstavil prelomne inovacije umetne inteligence na svojih napravah – med drugim tehnologijo nizkobitne kvantizacije za AI modele na napravah ter tehnologijo naslednje generacije hibridnega iskanja.

članki

Symbian OS je lahko tarča napada preko SMS sporočila


16.01.2009
Objavil: Aleš Poljak

Prejšnji teden je na dan prišla novica, da se je pojavila nova grožnja za telefone s Symbian operacijskim sistemom. Grožnja je bila razkrita na 25. komunikacijskem kongresu Chaos. Razkril jo je najditelj Tobis Engel. Poimenoval jo je ''SMS Curse of Silence''.

Grožnja ''Prekletstvo tišine'', tako kot jo je poimenoval Tobias, mobilnemu aparatu onemogoči sprejem SMS sporočil. Na udaru so vsi UIQ aparati in aparati z operacijskim sistemom Symbian S60, 2. generacija s paketom izboljšav 2 in 3 in 3. generacija s paketom izboljšav 1. Aparati, ki imajo 5. generacijo Symbian OS-a pa niso ogroženi.

Napad se lahko izvrši že preko enega SMS sporočila ali več sporočil, ki so posebno sestavljeni. Seveda je to odvisno od mobilnega aparata, ki je napaden. Sporočila podrejo SMS sistem na mobilnem aparatu, ostale stvari pa delujejo nemoteno. Simptomi, ki se pokažejo po okužitvi so, da vam na aparatu zmanjkuje prostora za SMS sporočila ali pa utripanje ikone za sprejeto SMS sporočilo. Starejši telefoni ne kažejo podobnih simptomov po napadu.

Podpredsednik F-Secure-a za področje varnosti Mobilnih aparatov Samu Knottinen je dejal: ''Za izvedbo takega napada ni potrebno imeti veliko tehničnega znanja in zato je veliko verjetnost, da bi se stvar dokaj hitro razširila. Mi smo že poskrbeli za varnostni popravek za naše uporabnike Mobile Security-ja''.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki