marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNaraščajoč vpliv nosljive tehnologije na spremljanje osebnega zdravja
09.05.2025

V zadnjem desetletju so se nosljive pametne naprave razvile v prefinjena orodja, ki pomagajo pri spremljanju fizioloških znakov in zgodnjem odkrivanju bolezni. Vključitev tovrstnih tehnologij v vsakdan posameznikov in zdravstvenega osebja tako predstavlja revolucijo v spremljanju zdravja.

slikaGooglov Gemini prihaja v avtomobile in pametne ure Wear OS
07.05.2025

Izvršni direktor družbe Google Sundar Pichai je napovedal, da podjetje pripravlja uvedbo sistema Gemini v vaš avtomobil in pametno uro. Prve bo dosegel prek sistema Android Auto, druge pa v operacijskem sistemu Wear OS. Pichai je omenil tudi tablične računalnike in slušalke, ki bodo "še letos" dobili nadgradnjo Google Assistant na Gemini.

slikaApple bo vse ameriške iPhone izdeloval v Indiji
05.05.2025

Apple namerava proizvodnjo iPhonov, ki se prodajajo v ZDA, prenesti v Indijo, je poročal časnik Financial Times. Po navedbah virov je razlog za to trgovinska vojna predsednika Donalda Trumpa s Kitajsko, ki se nadaljuje in sili podjetje iz Cupertina, da poišče ekonomsko ugodnejšo rešitev.

slikaSamsung razširja neposreden dostop do UI pomočnika s stranskim gumbom na seriji Galaxy A
02.05.2025

Samsung je napovedal, da bodo izbrane naprave Galaxy A serije kmalu podpirale aktivacijo UI pomočnika prek stranskega gumba, s čimer bo priljubljena funkcija iz Galaxy S serije dostopna širšemu krogu uporabnikov in bo še dodatno uresničevala Samsung vizijo demokratizacije najnovejših izkušenj z umetno inteligenco.

članki

Slovenski rešitvi Code Secure 1 in Code Mobile 1 za varno mobilno komunikacijo


30.09.2011
Objavil: Dare Gliha

Podjetje Miška, ponudnik celovitih varnostnih rešitev in izobraževanj, je na sejmu DSEi (Defence & Security Equipment International) v Londonu predstavilo svoji novosti ˗ varnostni modul Code Secure 1 in komunikacijski Code Mobile 1, ki sta plod lastnega znanja in razvoja.

Code Secure 1 je rešitev za varno mobilno komunikacijo VPN/IPSEC, ki poenostavi uporabo šifriranja podatkov na poti in zviša stopnjo varnosti v primerjavi s programskimi rešitvami. Naprava je namenjena predvsem uporabi v javnem sektorju, primerna pa je tudi za druge uporabnike, ki se zavedajo pomena varovanja informacij.

»Na sejmu predstavljeni izdelki Code 1 zagotavljajo enostavno, varno in mobilno rešitev, ki jo odlikuje enostavnost uporabe, obenem pa uporabnikom nudi širok nabor povezljivosti z zunanjimi napravami,« je povedal Boštjan Gruden, direktor za varnostne rešitve v podjetju Miška. »Prepričani smo, da bodo tudi slovenski uporabniki prepoznali njihove številne prednosti, med katerimi so združljivost z izdelki drugih proizvajalcev, možnost vgradnje lastnih šifrirnih algoritmov ter enostavna implementacija rešitve.«

Code Secure 1 v postopku varovanja podatkov in identitete uporablja digitalna potrdila, asimetrične in simetrične šifrirne algoritme ter ključe različnih dolžin. Razvit je na osnovi javno dostopnih kriptografskih rešitev, kar omogoča združljivost s kriptografsko opremo drugih ponudnikov. Razvoj in dokumentacija temeljita na priporočilih za razvoj kriptografskih rešitev FIPS 140-2. Code Mobile 1 pa je rešitev, ki omogoča modulu Code Secure 1 dostop do interneta s pomočjo mobilnega telefona. Za vzpostavitev varne povezave do druge enote je mogoče uporabiti vse vrste brezžičnega dostopa, ki so podprte na mobilnem telefonu uporabnika, so ob predstavitvi rešitve povedali Miškini strokovnjaki.

DSEi je eden izmed največjih svetovnih sejmov s področja obrambne industrije in varnosti, namenjen proizvajalcem varnostne opreme in vojaškim strokovnjakom svetovnega slovesa. Miška se je na sejmu, ki ga je obiskalo prek 25.000 udeležencev iz več kot 90 držav, predstavila v okviru slovenskega nacionalnega razstavnega prostora, katerega organizatorja sta bila gospodarsko interesno združenje Grozd obrambne industrije Slovenije in Javna agencija RS za podjetništvo in tuje investicije JAPTI.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki