marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaShenzhen dobil novo HONOR ALPHA flagship trgovino
17.10.2025

Globalna blagovna znamka HONOR je v nakupovalnem središču Shenzhen Bay MixC uradno odprla »flagship« trgovino ALPHA. Novi prostor se predstavlja kot »AI Smart Living inovacijski hub«, kjer se vrhunska tehnologija sreča s kulturnim navdihom.

slikaHuawei odprl Iconic Shop, kjer so na ogled vse njegove naprave
17.10.2025

Ponovno imate priložnost vstopiti v prihodnost. Huawei je svečano odprl Iconic Shop, prvi v regiji, kjer si lahko v živo ogledate in preizkusite naprave, ki jih ponuja na našem trgu. Prijazno vabljeni!

slikaDigitalna varnost v Evropi postaja tema vsakdanjih pogovorov
15.10.2025

Oktober je mesec kibernetske varnosti in ob tej priložnosti Mastercard objavlja rezultate nove raziskave, ki poudarjajo vse večji pomen digitalne varnosti v vsakodnevnem življenju. Zaradi vedno večjega števila poskusov prevar in nevarnosti, ki jih omogoča umetna inteligenca (UI), kibernetska varnost čedalje bolj postaja tema vsakdanjih pogovorov.

slikaSamsung širi partnerstvo s Toyoto za digitalno preobrazbo prodajnih mest na novih trgih
13.10.2025

Samsung je napovedal širitev partnerstva s podjetjem Toyota Motor, enim izmed vodilnih svetovnih proizvajalcev avtomobilov, ki bo prinesla Samsung rešitve Smart Signage v dodatne Toyotine prodajne salone na ključnih trgih. Ta širitev sledi uspešni obsežni digitalni preobrazbi 1250 prodajnih mest v 40 državah, zaključeni v začetku leta 2025 v Evropi.

članki

Padec dobička pri večjih mobilnih proizvajalcih


08.05.2008
Objavil: Dare Gliha

Strategy Analitics je v eni izmed zadnjih raziskav razkril, da se dobiček prvih petih mobilnih proizvajalcev niža. Njihov delež industrijskega dobička je padel iz 92 odstotkov leta 2004 na 84 odstotkov leta 2007.

»Prvih pet proizvajalcev mobilnikov sicer navzven izgleda bolj prevladujoče kot pred tremi leti, vendar se je njihov prihodek pravzaprav zmanjšal,« je povedal Tom Kang, analitik pri Strategy Analiticsu. » Tako tudi ni presenečenje, da ti proizvajalci iščejo načine, kako dobiček ponovno povečati, predvsem na novih trgih. Presenečenje je Research in Motion, ki ima sicer le odstotek tržnega deleža, vendar pa je uspel dobiti kar šest odstotkov industrijskega dobička.

»RIM je zabeležil 187 odstotno povečanje dobička v tem časovnem obdobju in tako pravzaprav piše svojo zgodbo na področju konkurence. Podobno zgodbo pišeta tudi podjetji Apple in HTC,« je povedal Chris Ambrosio, direktor oddelka pri Strategy Analiticsu. »Ti proizvajalci so talo leta 2007 imeli kar 16 odstotni industrijski dobiček, predvsem z napravami ki združujejo storitve, aplikacije in večpredstavne vsebine,« je še dodal.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki