marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR z novim strateškim partnerstvom v svet motošporta
24.04.2026

HONOR je sklenil strateško partnerstvo z družbo ZXMOTO, enim najhitreje rastočih inovatorjev na področju motociklizma. V okviru sodelovanja bo HONOR kot uradni strateški partner podprl globalno kampanjo ZXMOTO v prvenstvu FIM Superbike World Championship (WSBK).

slikaPoslovite se od potovalne slabosti
22.04.2026

Skoraj tretjina vseh ljudi trpi zaradi potovalne slabosti. Med potovanjem se soočajo z vrtoglavico, slabostjo in potenjem. Samsung je zdaj predstavil rešitev za to težavo: brezplačna aplikacija Hearapy v kombinaciji z Galaxy Buds4 Pro uporablja natančen sinusni val frekvence 100 Hz.

slikaXiaomi širi svoj AIoT portfelj naprav
20.04.2026

Po predstavitvi paradne serije Xiaomi 17 na sejmu MWC v Barceloni je Xiaomi razkril tudi najnovejše izdelke iz svojega ekosistema: serijo električnih skirojev Xiaomi Electric Scooter 6, pametno uro Xiaomi Watch 5, prenosno baterijo Xiaomi UltraThin Magnetic Power Bank 5000 15W, napravo Xiaomi Tag ter brezžične slušalke REDMI Buds 8 Pro.

slikaNapravi, ki sledita vaši ustvarjalnosti
18.04.2026

Novi napravi HONOR 600 Lite in HONOR Pad 10 sta zasnovani za sodoben in ustvarjalen način dela. Z naprednimi AI funkcijami, zmogljivo kamero, pametnim upravljanjem nalog ter brezhibnim prehajanjem med napravami uporabnikom omogočata, da ideje ujamejo v trenutku.

članki

Orkan Katrina zmanjšal dobičke


08.02.2006
Objavil: Mitja Zupančič

Pri mobilni družbi Alltel Corp. so v zadnjem četrtletju prejšnjega leta zabeležili izgubo v vrednosti 5,7 %, po zaslugi porasta stroškov za orkan Katrino v znesku 9,5 milijonov dolarjev.

Na tiskovni konferenci je komunikacijski koncern prikazal, da je skupni prihodek padel na 225,1 milijona dolarjev, oziroma 66 centov na delnico iz 270,6 milijonov oziroma 89 centov na delnico v prejšnjem letu.

Brez upoštevanja stroškov, povezanih z orkanom in drugimi zadevami, so zaslužki Alltela narasli iz 270,1 na 300,6 milijonov dolarjev. Vendar pa se je zaslužek na delnico zmanjšal iz 89 na 77 centov po zaslugi 28 % povečanju števila delnic v zadnjem obdobju.

Analitiki pa pričakujejo, da bodo pri družbi Alltel kmalu zaslužili nekje 83 centov na delnico.

Družba pa poroča tudi o padcu v zaslužku kljub skupnemu dobičku v znesku 21 % oz. 2,58 milijarde dolarjev. Wall Street pa pričakuje skupni dobiček družbe v znesku 2,59 milijarde dolarjev.

Skupni dobiček pa je zasluga brezvričnih storitev. Skupni znesek brezvrvičnih storitev pa je narasel za 6 % oziroma 52,13 dolarja dobička na povprečnega uporabnika.

Zabeležili so tudi 147.000 novih uporabnikov brezvrvičnih storitev v zadnjem četrtletju prejšnjega leta. V notranjosti dednih trgov pa je družba dodala 76.000 poplačniških in 90.000 predplačniških uporabnikov. Podpisali so pogodbo z 18.000 novimi uporabniki na bivšem zahodnem brezvrvičnem trgu, vendar so izgubili 37.000 uporabnikov na bivše, tržišču Cingularja.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki