marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaOnkraj zaslona: čarobnost pisala S Pen in priročne geste
30.01.2026

Kot je nekoč dejal pesnik, je pero močnejše od meča. Na Galaxy S25 Ultra ali Galaxy Tab S11 pa je zagotovo tudi pametnejše. Pisalo S Pen, ki je na voljo pri teh modelih, zmore veliko več kot le pisanje. Deluje lahko kot daljinski upravljalnik za predstavitve, sprožilec fotoaparata ali celo prevajalnik z naprednimi funkcijami, ki jih poganja umetna inteligenca.

slikaHONOR Magic8 Lite prejel priznano nagrado Editor's Choice
28.01.2026

HONOR je za najnovejši telefon prejel priznanje Editor's Choice, ki ga podeljuje eden vodilnih svetovnih tehnoloških medijev Android Headlines. Nagrada potrjuje prepričljivo kombinacijo visoke vzdržljivosti, zmogljive baterije in privlačne cene, s katero HONOR Magic8 Lite izstopa v segmentu pametnih telefonov srednjega razreda.

slikaXiaomi predstavlja serijo REDMI Note 15
26.01.2026

Novo serijo REDMI Note 15 sestavljajo modeli REDMI Note 15 Pro+ 5G, REDMI Note 15 Pro 5G, REDMI Note 15 Pro, REDMI Note 15 5G in REDMI Note 15. Odlikujejo jih trdnost titana, dolga življenjska doba baterije, povečana odpornost proti padcem, vodi in prahu, izboljšani fotografski sistemi, zmogljivost na ravni paradnih modelov in brezhibna uporabniška izkušnja.

slikaSamsung Wallet uvaja dostop z digitalnim ključem za izbrane Toyotine modele
23.01.2026

Samsung je sporočil, da Samsung Wallet (digitalna denarnica) od januarja 2026 podpira združljivost z digitalnim ključem za izbrana vozila Toyota. Ta nova funkcija bo uporabnikom združljivih pametnih telefonov Samsung Galaxy omogočala odklepanje, zaklepanje in zagon njihovih vozil Toyota, kar zagotavlja priročno in varno izkušnjo vožnje.

članki

Od danes v prodaji nova pametna mobilna telefona HTC U Ultra in HTC U Play


20.03.2017
Objavil: Thomas Bergant

Podjetje HTC, vodilno inovativno podjetje na področju mobilnih tehnologij in navidezne resničnosti, je najavilo dostopnost svojih pametnih mobilnih telefonov [url=http://www.mobile.si/gsm/predstavitev-htc-u-ultra.html]HTC U Ultra[/url] in [url=http://www.mobile.si/gsm/predstavitev-htc-u-play.html]HTC U Play[/url] tudi v Sloveniji. Napravi, povsem odeti v steklo in z vrhunskimi funkcijami, sta od danes dalje ekskluzivno na voljo v Si.mobilu, in sicer v modri ter beli barvi.

Cena različice HTC U Ultra v paketu Ultimativni L znaša 384 € oziroma 24 obrokov po 16 €, medtem ko je cena različice HTC U Play v paketu Ultimativni L 192 € oziroma 24 obrokov po 8 €.

HTC U Ultra in HTC U Play
HTC U Ultra je čudovito oblikovana naprava s stekleno površino tako spredaj kot zadaj. Ima velik 5,7-palčni (14,47 cm) zaslon, poleg tega pa še manjši, sekundarni zaslon, ki je nadvse primeren za hiter in preprost dostop do najpogosteje uporabljenih aplikacij in pripomočkov (stikov, bližnjic do aplikacij, obvestil o dogodkih …). Druga pomembna novost je zvočna platforma HTC USonic, ki analizira uporabnikovo zaznavanje zvoka in samodejno prilagodi zvočni profil. Štirje izjemno občutljivi mikrofoni z zaznavanjem zvoka v vseh smereh omogočajo snemanje 360-stopinjskega zvoka, medtem ko fotoaparat vključuje zelo hitro lasersko samodejno ostrenje, novi sistem PDAF (Phase Detection Auto Focus) in večje slikovne točke za boljšo kakovost nočnega fotografiranja. Novi »selfi« fotoaparat omogoča preprost preklop med možnostjo zajema podrobnosti v visoki ločljivosti pri 16 MP ter 4-kratno občutljivostjo na svetlobo novega načina UltraPixel. HTC U Ultra ima nameščen še HTC Sense Companion, osebnega pomočnika, ki se uči od uporabnika oziroma zaznava stvari, ki jih slednji pogosto počne. V kombinaciji s prepoznavo govora aplikacija omogoča, na primer, glasovno zavrnitev vhodnih klicev, prekinitev alarma, pošiljanje sporočil in celo prostoročno navigacijo. Telefon ima 64 GB skupnega pomnilnika in 4 GB RAM-a ter 4-jedrni procesor Snapdragon 821.

HTC U Play je nekoliko manjša, igriva različica pametnega mobilnega telefona HTC U Ultra z zaslonom velikosti 5,2 palca (13,2 cm). Nameščene ima zvočnike HTC BoomSound Hi-Fi edition, ki s posebnim oblikovanjem nudijo izjemen zvok, kot smo ga vajeni pri najboljših zvočnih sistemih. Visokotonec je zgoraj, nizkotonec spodaj, medtem ko mikrofoni (z zaznavanjem zvoka iz vseh smeri) omogočajo 360-stopinjsko snemanje zvoka. Telefon ima 32 GB skupnega pomnilnika in 3 GB RAM-a ter 8-jedrni, 64-bitni procesor MediaTek Helio P10.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki