marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR Magic8 Pro med prvimi s podporo za Android 17 Beta 3 za razvijalce
22.05.2026

HONOR Magic8 Pro bo med prvimi napravami v industriji s podporo za Android 17 Beta 3. Posodobitev prinaša enostavnejšo uporabo telefona, hitrejše preklapljanje med aplikacijami, več možnosti prilagajanja videza, boljšo zaščito zasebnosti ter izboljšave pri fotografiranju.

slikaXiaomi v Ljubljani predstavil prihodnost pametnega življenja
20.05.2026

V hotelu Four Points by Sheraton je Xiaomi s partnerjem, podjetjem Vama Trade Povšič & Co. d.o.o, pripravil ekskluziven dogodek za medije in poslovne partnerje, na katerem je predstavil najnovejše inovacije iz svojega vse širšega AIoT portfelja.

slikaTiha supermoč v vašem žepu
18.05.2026

Nova telefona iz serije HONOR 600 z MagicOS prinašata umetno inteligenco, ki neopazno izboljšuje fotografiranje, hitrost, povezljivost in vsakodnevno uporabo. Ob nakupu do 7. junija 2026 prejmete kupci tudi 80W adapter za hitro polnjenje ter enoletno garancijo za zaslon in zadnjo stran telefona.

slikaSamsung napoveduje prelomnico pri napovedovanju omedlevice z uro Galaxy Watch
15.05.2026

Samsung je sporočil, da je skupna klinična študija z bolnišnico Chung-Ang University Gwangmyeong v Južni Koreji uspešno potrdila sposobnost napovedovanja vazovagalne sinkope (VVS) z visoko natančnostjo z uporabo biosignalov, pridobljenih z uro Galaxy Watch6.

članki

Nova procesorja Snapdragon 600 in 800


25.01.2013
Objavil: Mitja Zupančič

Pri Qualcommu so nedavno objavili nove generacije njihovih mobilnih procesorjev po imenu Snapdragon 600 in 800.

Začnimo pri Snapdragonu 600. Vsebuje dva Qualcommova Krait 300 jedra s hitrostjo 1,9 GHz. Grafična enota je v primerjavi z Adrenom v S4 malce "napiljen" Adreno 320. Snapdragon 600 je namenjen mobilnim napravam srednjega ranga.

Če vam to ni dovolj ima Qualcomm na zalogi še model Snapdragon 800. Poganjajo ga štirje najnovejši Krait 400 procesorji pri neverjetnih 2,3 GHz v paru z najnovejšo grafično enoto Adreno 330 (50 % hitrejša od 320-tke). Zahvaljujoč izjemni moči zmore Snapdragon 800 kodirati tudi 4k vsebine pri 30 sličicah v sekundi. Snapdragon 800 vsebuje še integrirani LTE tretje generacija, 802.11ac baseband in 2 x 32 bitni LP-DDR3 pomnilnik z 800 MHz in pretokom 12,8 GB/s. Oba modela sta izdelana v 28 nm TSMC tehnologiji.

Starejši Snapdragoni S1-S3 se bodo preimenovali, zamenjali jih bodo modeli 200, 400, 600 in 800. Slednja dva bosta na voljo v sredini letošnjega leta.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki