marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNova raziskava razkriva ključne dejavnike pri nakupu pametnih telefonov
03.12.2025

Nova potrošniška raziskava, izvedena ob začetku največje nakupovalne sezone v letu, razkriva jasen trend: kupci pri izbiri nove tehnologije najprej pogledajo končno ceno po popustu, nato preverjeno kakovost izdelka in zanesljivost blagovne znamke.

slikaPolovica Evropejcev zaradi fotografiranja zamudi pomembne trenutke
01.12.2025

Leto se bliža koncu, Samsung pa spodbuja ljudi, naj v prazničnem času ostanejo prisotni s prijatelji in družino. Več kot polovica Evropejcev (57 %) priznava, da jih fotografiranje odvrača od tega, da bi v celoti uživali v trenutkih, ki jih poskušajo ujeti.

slikaLenovo z rekordnim četrtletjem, napredek na področju hibridne umetne inteligence
28.11.2025

Skupina Lenovo je danes s svojimi hčerinskimi družbami poročala o rekordnih rezultatih za drugo četrtletje poslovnega leta 2025/26, pri čemer so skupni prihodki skupine dosegli rekordno višino 20,5 milijarde ameriških dolarjev (USD), kar je 15 % več kot v enakem obdobju lani.

slikaPrihaja predpraznični čas spletnih nakupov
26.11.2025

Začetek predpraznične mrzlice ob koncu leta je za mnoge čas, ko se odpravijo nakupovati darila na splet. A tudi najbolj izkušeni kupci lahko postanejo žrtev predprazničnih prevar. Nova raziskava družb Mastercard in Harris Poll razkriva, da se je 77 % evropskih potrošnikov v minulem letu soočilo s poskusom prevare, kar še dodatno dokazuje, kako pomembna je varnost na spletu.

članki

Najtanjši LCD zaslon na svetu


04.12.2006
Objavil: Mitja Zupančič

Pri Samsungu so pred kratim objavili novico o razvoju najtanjšega LCD panela. Z 0,82 mm se ponaša z debelino kreditne kartice. Družba je tudi oznanila razvoj nove mobilne tehnologije pod imenom "i-Lens". Zadeva služi pri sestavi LCD panelov, in sicer se več delov združi v enega. Tako lahko pričakujemo zelo tanke, bolj berljive in na udarce odporne module.

Yun Jin-hyuk, pomočnik direktorja, zadolžen za mobilne LCD zaslone pri Samsungu je povedal: "Samsungove pobude pri razvoju tanjših in bolj odpornih (na udarce) LCD zaslonov, našim strankam omogočajo razvoj zelo drugačnih, bolj zanesljivih in izjemno tankih mobilnih izdelkov."

Za uspešno izvedbo tankega zaslona so preoblikovali nekaj komponent, ki so bistveno pripomogle pri debelini LCD modula. Z uporabo tehnologije "i-Lens" pa bodo mobilniki izgubili 1,4 do 2,4 mm debeline.

Novi LCD zaslon bo na voljo v diagonalah 2,1 in 2,2 inča. Ponaša se s qVGA (240 × 320) točkovno ločljivostjo, 300 cd/m2 svetilnostjo in s kontrastnim razmerjem 500:1. Množična izdelava je predvidena v drugi polovici leta 2007.

Slika povzeta s strani: http://www.slashphone.com

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki