marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaVeč kot polovica Evropejcev priznava, da v javnosti pogleda na zaslon telefona neznanca
13.04.2026

Nova raziskava podjetja Samsung razkriva, da so evropski javni prostori postali skupni zasloni: 56 odstotkov ljudi pravi, da so po naključju pogledali na telefon neznanca, pri čemer kot najverjetnejši kraj za opazovanje zaslona druge osebe navajajo javni prevoz (57 %).

slikaTelefona Samsung Galaxy A57 5G in Galaxy A37 5G sta zdaj na voljo v Sloveniji
10.04.2026

Samsung je sporočil, da sta nova Galaxy A57 5G in Galaxy A37 5G, najnovejša predstavnika serije Galaxy A, ki prinašata najnovejše Samsung mobilne inovacije, vključno z nadgrajeno funkcionalnostjo Izjemna inteligenca na voljo v Sloveniji.

slikaTržni delež podjetja Samsung na področju prestižnih pametnih telefonov v Evropi raste
10.04.2026

Samsung je utrdil svoj položaj vodilnega v segmentu prestižnih pametnih telefonov z nedavno svetovno predstavitvijo Galaxy S26 Ultra. Galaxy S26 Ultra je navdušil potrošnike po vsem svetu in predstavlja kar 70 odstotkov vseh prednaročil za serijo Galaxy S26 na svetovni ravni.

slikaKdo bo letošnjo pomlad kraljeval med pametnimi telefoni srednjega razreda?
09.04.2026

Segment pametnih telefonov srednjega razreda postaja vse bolj konkurenčen, saj proizvajalci vanj prinašajo funkcije, ki so bile še pred kratkim rezervirane za dražje modele. Med napravami, ki letos v tem razredu izstopajo, je tudi HONOR 600 Lite, ki v primerjavi s konkurenco poudarja kovinski okvir, napredno fotografsko izkušnjo, zmogljivo baterijo ter široko uporabo umetne inteligence.

članki

Najboljše aplikacije natečaja M:Android


20.12.2010
Objavil: Dare Gliha

Znane so zmagovalne aplikacije M:Android natečaja, ki sta ga organizirali družbi Mobitel in HTC. Dvajset najboljših aplikacij so z glasovanjem izbrali uporabniki na Mobitelovem spletnem mestu Tehnik, medtem ko je tri zmagovalne aplikacije natečaja določila strokovna žirija. Avtorji dvajsetih izbranih aplikacij bodo prejeli mobitele HTC Desire, avtorji zmagovalnih treh aplikacij natečaja M:Android pa bogate denarne nagrade.

Nagradni natečaj M:Android, ki je potekal v sodelovanju družb Mobitel in HTC, je na Mobitelovem spletnem mestu Tehnik že predstavil dvajset aplikacij, ki so po izboru uporabnikov najboljše. To so: Brez frekvence, CPP2010, Dež, Grelec, Kdo zvoni?, Kino, Markacija, Mobilna poraba, Odloči se zame, Pazi radar!, Poraba, Prevoz.org, Prometoid, SloPromet, Smučar, Šojter, Študentsko Oko, Tožibaba, TV Spored, TVsporedi. Razvijalci vseh dvajsetih najbolj priljubljenih aplikacij bodo za nagrado prejeli mobilni telefon HTC Desire.

Strokovna žirija pa je med vsemi določila še tri glavne zmagovalne aplikacije: prvo mesto za aplikacijo Prometoid Tomaža Orterja, drugo mesto za aplikacijo CPP2010 avtorice Mojce Ajdič in tretje mesto za aplikacijo Brez frekvence družbe Mediasurf, Jernej Modic, s. p.

Avtor zmagovalne aplikacije bo prejel 10.000 EUR in obiskal korporacijo HTC v Londonu, avtor drugouvrščene aplikacije bo prejel 5.000 EUR in tretjeuvrščene aplikacije 3.000 EUR. Podelitev nagrad bo v prvi polovici meseca januarja 2011 v Mobitelovem centru v Cityparku.

Na natečaj M:Android, ki ga je Mobitel izvedel v sodelovanju z družbo HTC, se je sicer prijavilo več kot 100 razvijalcev, ki so skupno oddali skoraj 150 konceptov za nove aplikacije za mobilne telefone Android. Za finalni izbor natečaja M:Android pa se je nato potegovalo 47 razvijalcev s 54 inovativnimi aplikacijami, ki so bile kot popolna novost na trgu uporabnikom na voljo brezplačno. Med javnim glasovanjem so uporabniki opravili skupaj 15.564 prenosov aplikacij in podelili 8.148 glasov.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki