marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaUjemite najboljše fotografije do zdaj
31.07.2026

Najnovejša modela serije HONOR 600 z umetno inteligenco uporabnikom pomagata ustvarjati boljše fotografije in videoposnetke v različnih razmerah – od zahtevne svetlobe in gibanja do nočnih prizorov. HONOR v nadaljevanju predstavlja preproste fotografske nasvete za začetnike, zmogljivosti telefonov pa je v praksi preizkusila fotografinja in filmska ustvarjalka Alina Kondrat.

slikaZakaj za eno nalogo uporabljamo več naprav
29.07.2026

Običajno se začne s preprostim namenom: samo želiš nekaj opraviti. Potem pa se pokaže resničnost. Sediš v kavarni in poskušaš odgovoriti na e-sporočilo na telefonu, ko ugotoviš, da moraš preveriti zapleteno tabelo. Zaradi nenehnega preklapljanja med aplikacijami in utesnjenega pogleda sežeš v nahrbtnik, vzameš prenosnik in počakaš, da se zažene.

slikaHONOR 600 Smart 5G sedaj na voljo tudi v Sloveniji
28.07.2026

Novi HONOR 600 Smart 5G postavlja v ospredje trpežno zasnovo, baterijo z zmogljivostjo 7.700 mAh in hitrejši dostop do funkcij umetne inteligence z namenskim AI-gumbom. Telefon je zasnovan za uporabnike, ki potrebujejo zanesljivo napravo za vsakodnevne obveznosti in uporabo tudi v zahtevnejših razmerah.

slikaHONOR razkril novo vizualno podobo in identiteto podjetja
27.07.2026

HONOR je predstavil nov logotip in z njim tudi novo usmeritev znamke. Podjetje se iz proizvajalca pametnih telefonov razvija v ponudnika povezanega ekosistema naprav z umetno inteligenco, ki vključuje telefone, računalnike, tablice in nosljive naprave.

članki

Nova Mobitelova storitev M:Namiznik


16.06.2008
Objavil: Thomas Bergant

Družba Mobitel uvaja novo brezplačno storitev M:Namiznik, ki omogoča pošiljanje sporočil SMS prek osebnega računalnika. Sporočila so lahko daljša od 160 znakov, uporabnikom pa sta na voljo še uporaba osebnega imenika in arhiv poslanih SMS-sporočil. Hkrati lahko spremljajo tudi tekočo porabo za svojo mobilno številko.

Poslana sporočila SMS se obračunajo skladno s cenikom za uporabo v Mobitelovem omrežju, tudi ko se uporabniki nahajajo v tujini.

Nova storitev bo nadvse dobrodošla vsem naročnikom Mobitel GSM/UMTS in uporabnikom predplačniškega sistema Mobi, ki pošiljajo večje število sporočil SMS, saj lahko z M:Namiznikom izkoristijo vse prednosti, ki jih ponujata računalniška tipkovnica in pregleden zaslon. Kljub temu pa se sporočila prejemniku prikažejo, kot bi bila poslana z mobitela, pošiljatelju pa se obračunajo skladno z Mobitelovim cenikom za pošiljanje sporočil SMS.

Pomembna prednost nove storitve je ta, da uporabniki pri pošiljanje SMS-sporočil prek M:Namiznika niso omejeni le na 160 znakov. M:Namiznik namreč omogoča pošiljanje tudi daljših sporočil, ki se na prejemnikovem mobitelu, če model aparata to omogoča, zložijo v eno samo daljše sporočilo. Med pisanjem SMS-a pa imajo pregled nad tem, kako dolgo je sporočilo in koliko sporočil SMS bo pri pošiljanju obračunanih. Hkrati je v arhivu na voljo seznam vseh sporočil, ki so jih z M:Namiznikom poslali; shranjena sporočila lahko pošljejo ponovno ali pa jih posredujejo drugim naslovnikom. Poleg tega se kontaktni podatki iz sistemskega imenika >Windows Contacts< samodejno prenesejo v M:Namiznik. Tako lahko uporabniki hkrati pošljejo več SMS-sporočil različnim prejemnikom. M:Namiznik pa omogoča tudi spremljanje porabe storitev mobilnih telekomunikacij v tekočem mesecu prek storitve Monitor. Pri tem uporabniki niso omejeni le na porabo sporočil SMS, poslanih z M:Namiznikom, temveč imajo na vpogled celotno porabo storitev za svojo mobilno številko.

Identifikacija uporabnika M:Namiznika poteka s pomočjo uporabniškega imena in gesla. Uporabniško ime predstavlja mobilna številka uporabnika, geslo pa je enako geslu za dostop do spletnega portala Planet.

Mobitelovi naročniki in Mobiuporabniki najdejo program M:Namiznik na Mobitelovih spletnih straneh v zavihku Moj Mobitel (https://moj.mobitel.si/) in si ga prenesejo na svoj računalnik. Za uporabo M:Namiznika sta potrebna internetna povezava in operacijski sistem Windows Vista, v bližnji prihodnosti pa bo na voljo tudi inačica za operacijski sistem Windows XP. Ob namestitvi programa ter vnosu uporabniškega imena in gesla se na zaslonu računalnika prikaže okno programa M:Namiznik z vsemi možnostmi, ki jih storitev omogoča.

Program M:Namiznik je brezplačen. Sporočila SMS, poslana prek omenjenega programa, pa se obračunajo skladno s cenikom za pošiljanje sporočil SMS v Mobitelovem omrežju, ne glede na to, kje se uporabnik nahaja. Z M:Namiznikom imajo tako uporabniki na voljo ugodnost cen sporočil SMS, poslanih v domačem omrežju, tudi med obiskom tujih držav.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki