marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaTelefona Samsung Galaxy A57 5G in Galaxy A37 5G sta zdaj na voljo v Sloveniji
10.04.2026

Samsung je sporočil, da sta nova Galaxy A57 5G in Galaxy A37 5G, najnovejša predstavnika serije Galaxy A, ki prinašata najnovejše Samsung mobilne inovacije, vključno z nadgrajeno funkcionalnostjo Izjemna inteligenca na voljo v Sloveniji.

slikaTržni delež podjetja Samsung na področju prestižnih pametnih telefonov v Evropi raste
10.04.2026

Samsung je utrdil svoj položaj vodilnega v segmentu prestižnih pametnih telefonov z nedavno svetovno predstavitvijo Galaxy S26 Ultra. Galaxy S26 Ultra je navdušil potrošnike po vsem svetu in predstavlja kar 70 odstotkov vseh prednaročil za serijo Galaxy S26 na svetovni ravni.

slikaKdo bo letošnjo pomlad kraljeval med pametnimi telefoni srednjega razreda?
09.04.2026

Segment pametnih telefonov srednjega razreda postaja vse bolj konkurenčen, saj proizvajalci vanj prinašajo funkcije, ki so bile še pred kratkim rezervirane za dražje modele. Med napravami, ki letos v tem razredu izstopajo, je tudi HONOR 600 Lite, ki v primerjavi s konkurenco poudarja kovinski okvir, napredno fotografsko izkušnjo, zmogljivo baterijo ter široko uporabo umetne inteligence.

slikaTelekom Slovenije uvaja digitalno sklenitev mobilnega naročniškega razmerja v Moj Telekom
09.04.2026

Telekom Slovenije je storil pomemben korak pri digitalizaciji svojih storitev. Kot prvi slovenski operater uporabnikom od sedaj omogoča popolnoma digitalizirano sklenitev mobilnega naročniškega razmerja v mobilni aplikaciji Moj Telekom.

članki

Mineva 20 let prvega GSM klica


06.07.2011
Objavil: Dare Gliha

V petek, 1.7. pred 20. leti, je bil opravljen prvi klic v omrežju GSM v zgodovini. Telefonski klic sta izvedla takratni predsednik finske vlade Harri Holkeri in Kaarina Suonio, podžupanja mesta Tampere. Klic je trajal približno 3 minute in 50 sekund.

GSM omrežje, ki je 1. julija letos ravno tako praznovalo svojo 20-letnico, sta zgradili podjetji Telenokia in Siemens Networks, ki sta se kasneje združili v družbo Nokia Siemens Networks.

Vse od vzpostavitve omrežja je število uporabnikov izjemno hitro naraščalo. Leta 2001 je bilo na svetu 500 milijonov uporabnikov GSM tehnologije, leta 2011 pa že 4,4 milijarde.

Na spodnjem videu si lahko ogledate prvi GSM klic v zgodovini:

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki