marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaKmalu na voljo: berzhibna izkušnja kamere Galaxy za enostavno ustvarjanje vsebin
23.02.2026

V nekaj sekundah spremeniti fotografijo iz dneva v noč. Obnoviti manjkajoče dele predmetov na slikah, kot je na primer ugriz, odgriznjen od torte. Brezhibno združiti več fotografij v eno samo, skladno fotografijo. To so vrste ustvarjalnih zmožnosti, ki so nekoč zahtevale profesionalna znanja ali ure urejanja.

slikaHUAWEI MatePad 12 X že na slovenskih policah
20.02.2026

Huawei MatePad 12 X je najnovejši član rastoče družine tabličnih računalnikov tega proizvajalca, v kateri je še cenovno dostopni model Huawei MatePad 11.5. Naprava združuje estetsko dovršeno zasnovo, vrhunske materiale in napredno tehnologijo, kar omogoča uporabo za delo, učenje in ustvarjanje.

slikaHONOR dosega največjo globalno rast dobav pametnih telefonov v letu 2025
18.02.2026

V letu 2025 je HONOR dosegel 11-odstotno medletno rast globalnih dobav pametnih telefonov in se po poročilu podjetja Omdia uvrstil na 1. mesto med desetimi vodilnimi proizvajalci pametnih telefonov na svetu.

slikaKaj pa, če izgubim eno brezžično slušalko?
16.02.2026

Nakup brezžičnih slušalk Huawei prinaša več kot le odlično zvočno izkušnjo. Omogoča tudi večjo brezskrbnost, saj v primeru izgube ušesnega čepka niste obsojeni na nakup novega para slušalk. Huawei namreč ponuja možnost nakupa nadomestnega po bistveno ugodnejši ceni, kar je v svetu brezžičnih slušalk redkost in velika prednost.

članki

MediaTek je napovedal čipe Dimensity 7400 in 7400X


14.03.2025
Objavil: Dare Gliha

Najnovejši MediaTekovi čipovski nabori nadaljujejo trend marginalnih prenov v primerjavi s predhodniki. Povsem nova Dimensity 7400 in 7400X sta skorajda kopiji lanskoletnih Dimensity 7300 in 7300X, glavna sprememba pa je 100 MHz dvig takta na 4 jedrih Cortex-A78, ki zdaj delujejo pri frekvenci do 2,6 GHz.

Procesor uporablja tudi 2x zmogljive enote Cortex-A55 s taktom 2,0 GHz. Tako kot lani različica 7400X podpira dva zaslona in bo debitirala v prihajajočih zložljivih napravah.

Novi čipi serije Dimensity 7000 so izdelani po 4 nm postopku TSMC in so združeni z enakim grafičnim procesorjem Arm Mali-G615 ter podpirajo RAM LPDDR5 in pomnilnik UFS 3.1. MediaTek je dodal tudi tehnologijo Adaptive Gaming Technology 3.0, ki uravnava zmogljivost za optimalno delovanje baterije.

MediaTekov sistem za opazovanje omrežja (NOS) omogoča natančno preklapljanje 5G/Wi-Fi in uporabo naprednega napovedovanja omrežja. Kar zadeva povezljivost, dobite modem 5G z agregacijo nosilcev 3CC, tripasovni Wi-Fi 6E in podporo za Bluetooth 5.4. MediaTek je dodal tudi svoj ISP Imagiq 950, ki podpira 12-bitni HDR in senzorje do 200 MP.

MediaTek je potrdil, da bo prva serija telefonov Dimensity 7400 predstavljena v prvem četrtletju leta 2025.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki