marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHuawei Band 11 na novo opredeljuje pojem "lahke vadbe"
30.04.2026

Pomlad je pravi trenutek za nov začetek, več gibanja, več energije in tudi kanček več sloga. Pri podjetju Huawei so to filozofijo ujeli v novo generacijo športnih zapestnic, saj serija Huawei Band 11 na novo opredeljuje pojem lahke vadbe in hkrati briše mejo med tehnologijo, zdravjem in modo.

slikaHitrejša Zvočna radirka, ki od Galaxy S26 serije deluje v realnem času
29.04.2026

Zvočna radirka na Galaxy napravah zmanjšuje neželen šum v videoposnetkih in poudarja želene zvoke, kar omogoča bolj poglobljeno izkušnjo gledanja. Funkcija, ki je bila prvič predstavljena za urejanje shranjenih vsebin v seriji Galaxy S25, se je skozi generacije bistveno razvila.

slikaZ HONOR 600 Lite lahko pozabite na polnilec za ves vikend
28.04.2026

Novi HONOR 600 Lite z zmogljivo baterijo 6520 mAh omogoča do dva dni in pol uporabe z enim polnjenjem. Namenjen je uporabnikom, ki želijo več svobode brez stalnega iskanja polnilca. Ob tem ponuja hitro polnjenje, pametno upravljanje porabe energije ter tanko, elegantno kovinsko ohišje.

slikaHONOR z novim strateškim partnerstvom v svet motošporta
24.04.2026

HONOR je sklenil strateško partnerstvo z družbo ZXMOTO, enim najhitreje rastočih inovatorjev na področju motociklizma. V okviru sodelovanja bo HONOR kot uradni strateški partner podprl globalno kampanjo ZXMOTO v prvenstvu FIM Superbike World Championship (WSBK).

članki

LG prodal največ mobilnikov v ZDA


18.08.2008
Objavil: Dare Gliha

LG Mobile je dosegel nov uspeh na področju mobilne telefonije. V zadnjem četrtletju so namreč na tržiščih Severne Amerike dosegli izjemen dosežek, saj so prodali največ mobilnikov doslej in prvič po letu 1998 s prvega mesta izrinili tradicionalno zmagovalko Motorolo. Dobro prodajo so beležili vsi LG-jevi aktualni modeli mobilnikov.

Pri LG Mobile so te dni izjemno ponosni, saj jim je uspel izreden podvig. V zadnjem četrtletju, ki se je končalo konec junija, so po prodaji mobilnih telefonskih aparatov na tržiščih držav Severne Amerike prehiteli vse konkurente. Dosežek je še posebej pomenljiv, saj so pri LG-ju, ki je na tržišče ZDA vstopil leta 1999, s tem prekinili kar 10 let trajajočo prevlado največjega konkurenta Motorole. Uspeh je jasno viden tudi v finančnem poročilu za omenjeno četrtletje, saj je čisti dobiček mobilnega segmenta korejskega giganta znašal kar 695 milijonov ameriških dolarjev, kar je 84-odstotni porast glede na primerljivo lansko obdobje.

Visoke prodajne številke so beležili vsi mobilniki z na dotik občutljivimi zasloni, dobro pa so se prodajali tudi telefoni iz serije Chocolate. Pri LG-ju izpostavljajo dejstvo, da je za odličen rezultat v veliki meri zaslužen tudi operater Verizon, ki je njihov dolgoletni partner in je v zadnjem letu pridobil veliko število naročnikov, seveda predvsem na račun privlačnih ponudb sodobnih mobilnikov.

Analitiki za področje mobilne telefonije v ZDA so mnenja, da se bo sedaj vnel velik boj med marketinškimi oddelki prvih treh proizvajalcev - LG, Motorole ter Samsunga -, zato je v bodoče pričakovati še več menjav na vrhu lestvice najbolj prodajanih mobilnikov.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki