marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaV ospredju mobilne varnosti za podjetja: Strategija Samsung ničelnega zaupanja
04.02.2026

Danes svet zaznamujeta neprecedenčna inovativnost in hitro razvijajoča se tehnologija. Živimo v obdobju neskončnih možnosti, ki ga spremlja tudi nov nabor tveganj za varnost in zasebnost. V podjetju Samsung se zavedajo, da morajo biti ob vstopu na ta neznana področja pripravljeni na morebitne grožnje.

slikaHONOR pospešuje rast v regiji Srednje in Vzhodne Evrope
02.02.2026

HONOR z izrazito rastjo na mednarodnih trgih potrjuje uspešnost svoje dolgoročne strategije, pri čemer pomembno vlogo igra krepitev prisotnosti v regiji Srednje in Vzhodne Evrope. Z uravnoteženim portfeljem, ki naslavlja srednji in premijski cenovni razred, ter nenehnimi vlaganji v tehnologijo in inovacije znamka utrjuje položaj med najhitreje rastočimi proizvajalci pametnih telefonov na svetu.

slikaOnkraj zaslona: čarobnost pisala S Pen in priročne geste
30.01.2026

Kot je nekoč dejal pesnik, je pero močnejše od meča. Na Galaxy S25 Ultra ali Galaxy Tab S11 pa je zagotovo tudi pametnejše. Pisalo S Pen, ki je na voljo pri teh modelih, zmore veliko več kot le pisanje. Deluje lahko kot daljinski upravljalnik za predstavitve, sprožilec fotoaparata ali celo prevajalnik z naprednimi funkcijami, ki jih poganja umetna inteligenca.

slikaHONOR Magic8 Lite prejel priznano nagrado Editor's Choice
28.01.2026

HONOR je za najnovejši telefon prejel priznanje Editor's Choice, ki ga podeljuje eden vodilnih svetovnih tehnoloških medijev Android Headlines. Nagrada potrjuje prepričljivo kombinacijo visoke vzdržljivosti, zmogljive baterije in privlačne cene, s katero HONOR Magic8 Lite izstopa v segmentu pametnih telefonov srednjega razreda.

članki

LG Optimus One prodan že v milijon primerkih


26.11.2010
Objavil: Dare Gliha

Družba LG Mobile sporoča, da so z novo serijo pametnih mobilnih telefonov, poimenovanih LG Optimus, dosegli nov rekord. V samo 40 dneh od začetka prodaje na evropskem in azijskem trgu so namreč prodali več kot milijon telefonov LG Optimus One.

Grajeni na platformi Android 2.2 “Froyo”, mobilniki LG Optimus nudijo enostavnost uporabe različnih spletnih mobilnih storitev, ki jih nudi spletni velikan Google. Prodajno najbolj uspešen je model Optimus One, ki je v 40 dneh od začetka prodaje prepričal več kot milijon uporabnikov in s tem postal najhitreje prodajan mobilnik v zgodovini podjetja LG Mobile.

“Vsestranski in zmogljiv mobilnik LG Optimus One smo zasnovali z namenom enostavnega prehoda uporabnikov v svet pametnih mobilnih telefonov. Očitno smo uspeli uresničiti vse njihove najpomembnejše želje, saj povpraševanje po omenjenem mobilniku še narašča, hkrati pa dokazuje, da so pametni mobilniki primerni za vsakogar,” je povedal predsednik družbe LG Mobile dr. Jong-seok Park.

LG Optimus One je eden prvih pametnih telefonov, ki uporablja najnovejšo različico Googlovega operacijskega sistema Android, uporabnikom nudi hitro brskanje po spletu ter pravo večopravilnost pri nudenju aplikacij. Odlikuje ga tudi intuitiven uporabniški vmesnik, ki izkorišča vse prednosti 3,2-palčnega (8,1 cm) zaslona, občutljivega na večprstni dotik. Med prednostmi mobilnika izstopata še fotoaparat s funkcijo sledenja obrazu ter baterija s kapaciteto 1500 mAh, ki zagotavlja dolgo avtonomijo delovanja.

LG Optimus One bo v kratkem na voljo pri 120 mobilnih operaterjih in pooblaščenih prodajalcih po celem svetu, med najpomembnejšimi pa so se 18. novembra pridružili trije operaterji iz ZDA, kjer bo mobilnik naprodaj kot Optimus S (pri operaterju Sprint), Optimus T (pri operaterju T-mobile) oziroma Vortex™ (pri operaterju Verizon). V LG Mobile pričakujejo, da bo prav Optimus One prvi pametni mobilnik, ki bo dosegel prodajno številko 10 milijonov primerkov.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki