marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSamsung Wallet izboljšuje povezljivost vozil z integracijo digitalnega ključa Porsche
26.12.2025

Samsung je objavil, da Samsung Wallet zdaj podpira dostop z digitalnim ključem za izbrane modele Porsche, in sicer najprej za Porsche Macan (MY26), prihodnje leto pa tudi za druge modele, vključno z Cayenne Electric. V okviru poenostavljene vozne izkušnje lahko uporabniki svoje vozilo Porsche zaklenejo, odklenejo in zaženejo kar s kompatibilnim pametnim telefonom Samsung Galaxy.

slikaMednarodna klinična študija potrjuje učinkovitost treninga vida AmblyoPlay
24.12.2025

Podjetje Smart Optometry je doseglo velik mejnik. Učinkovitost aplikacije AmblyoPlay za trening vida, je bila klinično dokazana v Turčiji. Gre za prvo strokovno recenzirano znanstveno študijo, ki je po šestih mesecih kontroliranega kliničnega testiranja pri otrocih z ambliopijo, potrdila konkretne izboljšave vidnih in motorično-koordinacijskih funkcij.

slikaTrendi na trgu pametnih telefonov za leto 2026
22.12.2025

Prihodnje leto bo v Evropo prineslo nov razvojni skok na področju pametnih telefonov. Podatki kažejo, da uporabniki pričakujejo naprave, ki niso le hitre in odporne, temveč tudi zmogljivejše, z daljšo življenjsko dobo baterije, večjo kakovostjo fotografij in večjo podporo umetne inteligence. Na te trende odgovarja tudi prihajajoča serija HONOR Magic8, napovedana za januar 2026.

slikaZasebnost, na katero se lahko zanesete: Varna mapa in Knox
19.12.2025

Vaš pametni telefon je pravzaprav vaš osebni podatkovni center. V njem je vse, od letalskih kart in podatkov o kreditnih karticah do tistih 13.700 fotografij vašega psa (ali mačke). Varna mapa, zaščitena s Samsung Knox, vam omogoča zaseben, šifriran prostor, kjer lahko vse to varno shranite, stran od radovednih oči. Je kot skriti trezor v vašem telefonu, dostopate lahko le vi.

članki

LG Optimus 2X je najzmogljivejši mobilni telefon na svetu


07.01.2011
Objavil: Dare Gliha

Družba LG Mobile je predstavila nov model pametnega mobilnega telefona iz družine Optimus. LG Optimus 2X je prvi mobilnik na svetu, ki uporablja dvojedrni procesor Nvidia Tegra 2, uporabniku pa postreže z vrhunskimi zmogljivostmi ter odlično podporo večpredstavnostnim vsebinam. Ponuja pravo večopravilnost pri hkratnem poganjanju večjega števila aplikacij ter je visoko odziven tako pri brskanju po spletu kot tudi pri igranju iger.

“Dvojedrna procesorska tehnologija je naslednji velik korak na področju mobilnih telefonov, pri LG Mobile pa smo ponosni, da smo jo uspeli kot prvi na svetu vgraditi v pametni mobilnik. Novinca LG Optimus 2X odlikujejo izjemne grafične in računske zmogljivosti, zato lahko konkurira tako žepnim igralnim konzolam kot tudi multimedijskim predvajalnikom, saj je opremljen z vmesnikom HDMI, ki mu omogoča predvajanje bogatih vsebin na vseh novejših zaslonih in napravah,” je povedal predsednik družbe LG Mobile dr. Jong-seok Park.

Dvojedrni mobilni procesor Nvidia Tegra 2, ki je vgrajen v novi LG Optimus 2X, deluje s taktom 1 GHz ter je kos predvajanju najzahtevnejših avdio in video vsebin, hkrati pa se odlikuje tudi z nizko porabo energije. Uporabniki bodo visoke zmogljivosti občutili kot hipno odzivnost telefona, saj bodo imeli na voljo tekoče pregledovanje spletnih strani ter tekoče igranje iger tudi v primeru, ko v ozadju še vedno delujejo druge aplikacije.

LG Optimus 2X blesti tudi na multimedijskem področju, saj ponuja tekoče predvajanje in zajemanje visokoločljivih vsebih (do 1080p, Full HD). Funkcija zrcaljenja vsebine zaslona prek HDMI vmesnika pa omogoča, da uporabnik telefon priklopi na digitalni televizor ter na njem predvaja bogate video posnetke, fotografije in druge vsebine, tudi igre, ki dodatno izkoriščajo možnosti žiroskopa in pospeškomera. Združljivost s standardom DLNA (Digital Living Network Alliance) pomeni, da je pametni mobilnik združljiv z vrsto HD-televizorjev in igralnih konzol. Mobilnik premore kar dve kameri, na prednji strani je manjša, z ločljivostjo 1,3 Mpik, ki služi za opravljanje video pogovorov, na zadnji strani pa njen senzor premore ločljivost 8 milijonov slikovnih pik ter omogoča kakovostne fotografije in video posnetke.

Zunanje mere telefona določa velik 4-palčni (10,2 cm) zaslon, ki je občutljiv na večprstni dotik. Postreže z ločljivostjo 800 x 480 pik (WVGA), za prikazovanje vsebin na njem pa skrbi operacijski sistem Android. Prvi primerki LG Optimus 2X so opremljeni z različico Android 2.2 (Froyo), ki bo v prihodnjih mesecih nadgrajena na Android 2.3 (Gingerbread). Prodaja se je z novim letom začela v Koreji, še pred pomladjo pa bo na voljo v Sloveniji.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki