marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaDo boljšega zdravja kar med spanjem z uro Galaxy Watch
30.06.2025

Ko gre za vaše zdravje, lahko že majhne spremembe naredijo veliko razliko. Vsaka drobna izboljšava vaših vsakodnevnih navad prispeva k celostnemu boljšemu počutju, naslednja generacija ur Galaxy Watch pa vam bo pri tem še učinkoviteje pomagala z naborom novih funkcij za boljši spanec, zdravje srca, telesno pripravljenost in prehrano.

slikaHuaweieva dobava nosljivih naprav presegla 200 milijonov
27.06.2025

Poročilo raziskovalnega podjetja IDC razkriva, da je v prvem četrtletju letošnjega leta Huawei zasedel prvo mesto na globalnem trgu pametnih ur in hkrati ohranil trdno rast ter vodilni položaj po obsegu prodaje na domačem, kitajskem trgu. Poleg tega je podjetje do 5. junija 2025 prodalo več kot 200 milijonov nosljivih naprav.

slikaGalaxy Unpacked 2025: Ultra doživetje je pripravljeno, da se razpre
25.06.2025

Že vrsto let Samsung Electronics oblikuje svoje naprave glede na to, kar ljudje resnično potrebujejo, kot so boljša zmogljivost, ostrejše kamere in pametnejši načini za ohranjanje povezave. Z Galaxy AI presega to, kar naprave zmorejo, gre za to, kako ljudje z njimi komunicirajo.

slikaPametna kamera telefona zdaj razume, kaj gledate, in se odzove
23.06.2025

Današnja mobilna fotografija presega zgolj visokokakovostne leče ali napredne senzorje. Zahteva popolno usklajenost strojne in programske opreme ter umetne inteligence. Zato Samsung pri razvoju kamer sledi celostnemu pristopu, kjer vsak napredek temelji na tesno povezanih tehnologijah.

članki

iPhonove delnice za končanje Foxconnovih samomorov?


08.06.2010
Objavil: Mitja Zupančič

Verjetno ste prebrali ali slišali o seriji samomorov pri podjetju Foxconn. Kdo je že Foxconn? Tajvansko podjetje - partner Applu in Nokiji in ostalim velikim podjetjem pri izdelavi njihovih izdelkov.

Od januarja letos je bilo 13 poizkusov samomorov, od tega deset "uspešnih". Pri Foxconnu se na vse kriplje trudijo zajeziti omenjeno početje njihovih zaposlenih. Tako so jim povečali plačo za 20%, ponudili svetovalce, pa tudi pri Applu ne stjijo križem rok. Pripravljeni so namreč odstopiti 1 - 2% prodaje njihovih iPhonov za zaposlene pri Foxconnu. Pri vsem tem pa morajo delavci podpisati precej zanimivo zaobljubo in sicer zaobljubo o prenehanju poizkusa samomora.

Neodvisna raziskava je pokazala precej slabo delovno vzdušje zaposlenih. To sicer ni tako hudo, kot ponekod drugje na Kitajskem, a kljub temu delajo pod zelo strogimi pogoji za mizerno plačilo. Apple (kot tudi HP in Dell) je očitno malce zapekla vest. In čeprav so bedna plačila ena izmed največjih težav, upajmo, da ne bodo rešili težave samo z razmetavanjem denarja.

Čeprav je situacija bolj slaba, pa kljub temu niso vsi Foxconnovi zaposleni na robu samomora in depresije. Klik

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki