marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSamsung širi vizijo UI za vse
13.01.2025

Samsung je na sejmu CES 2025 predstavil svojo novo vizijo Umetna inteligenca za vse, ki se osredotoča na to, da bo UI postala vsakodnevna in vseprisotna izkušnja. Na podlagi desetletja vodilnega položaja povezanega doma Samsung izkorišča moč umetne inteligence, da bi inteligenco vnesel v vsak dan in ljudem omogočil, da izkusijo bolj oseben, vpliven in opolnomočen svet.

slikaProcesor Dimensity 9500 bo presegel prag 4 GHz
10.01.2025

MediaTek je z modelom Dimensity 9300 in njegovimi vsemi velikimi procesorskimi jedri začel novo obdobje v svoji arhitekturi čipov. Temu je sledil Dimensity 9400, ki je prav tako uporabljal arhitekturo z vsemi velikimi jedri procesorja z enako sestavo 1+3+4, zdaj pa nas je znani tipster Digital Chat Station seznanil z zasnovo procesorja prihajajočega modela Dimensity 9500.

slikaCelotna družina telefonov iPhone 17 bo imela zaslone z visoko hitrostjo osveževanja
08.01.2025

Applu je doslej uspelo, da je zaslone z visoko frekvenco osveževanja omejil za svoje modele Pro, čeprav so njegovi tekmeci z operacijskim sistemom Android uvedli frekvenco osveževanja 120 Hz tudi v telefone nižjega srednjega razreda. Vendar se bodo stvari naslednje leto morda končno spremenile.

slikaPolnjenje prek USB-C je v Evropski uniji odslej obvezno
06.01.2025

V EU je začela veljati direktiva USB-C, ki od mobilnih naprav zahteva univerzalni priključek za polnjenje. Končni cilj direktive je zmanjšati količino e-odpadkov in odpraviti razdrobljenost trga. Vendar je univerzalni priključek USB-C le en del direktive - Evropska unija želi izboljšati tudi označevanje, hitro polnjenje in zmanjšanje količine e-odpadkov.

članki

HTC Vive je prejel nagrado na igričarskem sejmu Gamescom


21.08.2015
Objavil: Thomas Bergant

Družba HTC je z napravo za doživljanje navidezne resničnosti HTC Vive navdušila na sejmu Gamescom, največjem evropskem videoigram posvečenem dogodku, ki ga je obiskalo prek 345.000 ljudi iz 96 držav. Na tekmovanju v okviru dogodka, ki je med 5. in 9. avgustom 2015 potekal v nemškem Kölnu, je naprava HTC Vive prejela nagrado v kategoriji za najboljšo strojno opremo »[i]Best Hardware incl. Peripheral[/i]«.

Ljubitelji videoiger so se lahko na sejmu tudi sami prepričali o realistični izkušnji nagrajene naprave HTC Vive, ko lahko uporabnik vstane, se premika po prostoru in odkriva svoj virtualni svet. Uporabniki so z naglavnim kompletom preizkusili visoko kakovost grafike, video s hitrostjo 90 sličic na sekundo in izjemno kakovost predvajanja zvoka ter tako vstopili v resnično interakcijo s svojim okoljem. Naprava HTC Vive tehnologijo sledenja Stream VR tracking in tehnologijo vhodnih naprav družbe Valve združuje s priznanim dizajnom in inženirskim talentom družbe HTC.

Utrinke z dogodka Gamescom in navdušenje obiskovalcev nad napravo HTC Vive si lahko ogledate v kratkem filmu.

Zgodovinski razvoj družbe HTC temelji na premikanju meja mogočega in ustvarjanja pionirskih rešitev, ki krepijo ugled podjetja in ga povezujejo z inovacijami, inženirskim prebojem in oblikovanjem prihodnosti človeških komunikacij. Primer tovrstnega napredka podjetja v letošnjem letu je bila premierna predstavitev naprave HTC Vive na mobilnem kongresu 2015, ki je potekala marca v Barceloni. S priznanim dizajnom in inženirskim talentom je naprava HTC Vive začrtala nove smernice za tehnologijo na področju navidezne resničnosti.

Za več informacij o napravi HTC Vive obiščite www.HTCVR.com.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki