marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaNaraščajoč vpliv nosljive tehnologije na spremljanje osebnega zdravja
09.05.2025

V zadnjem desetletju so se nosljive pametne naprave razvile v prefinjena orodja, ki pomagajo pri spremljanju fizioloških znakov in zgodnjem odkrivanju bolezni. Vključitev tovrstnih tehnologij v vsakdan posameznikov in zdravstvenega osebja tako predstavlja revolucijo v spremljanju zdravja.

slikaGooglov Gemini prihaja v avtomobile in pametne ure Wear OS
07.05.2025

Izvršni direktor družbe Google Sundar Pichai je napovedal, da podjetje pripravlja uvedbo sistema Gemini v vaš avtomobil in pametno uro. Prve bo dosegel prek sistema Android Auto, druge pa v operacijskem sistemu Wear OS. Pichai je omenil tudi tablične računalnike in slušalke, ki bodo "še letos" dobili nadgradnjo Google Assistant na Gemini.

slikaApple bo vse ameriške iPhone izdeloval v Indiji
05.05.2025

Apple namerava proizvodnjo iPhonov, ki se prodajajo v ZDA, prenesti v Indijo, je poročal časnik Financial Times. Po navedbah virov je razlog za to trgovinska vojna predsednika Donalda Trumpa s Kitajsko, ki se nadaljuje in sili podjetje iz Cupertina, da poišče ekonomsko ugodnejšo rešitev.

slikaSamsung razširja neposreden dostop do UI pomočnika s stranskim gumbom na seriji Galaxy A
02.05.2025

Samsung je napovedal, da bodo izbrane naprave Galaxy A serije kmalu podpirale aktivacijo UI pomočnika prek stranskega gumba, s čimer bo priljubljena funkcija iz Galaxy S serije dostopna širšemu krogu uporabnikov in bo še dodatno uresničevala Samsung vizijo demokratizacije najnovejših izkušenj z umetno inteligenco.

članki

HMD Global zbral 100 milijonov dolarjev za nadaljnjo rast


23.05.2018
Objavil: Dare Gliha

Finski HMD Global, dom telefonov Nokia, je najavil, da je od različnih investitorjev zbral dodatnih 100 milijonov dolarjev, s katerimi bo povečal poslovanje in financiral rast družbe v drugem letu. Tokratni krog naložb je vodilo ženevsko podjetje Ginko Ventures preko Alpha Ginko Ltd., v sodelovanju z DMJ Asia Investment Opportunity Limited in Wonderful Stars Pte. Ltd., sicer hčerinskim podjetjem FIH Mobile Ltd.

Z najnovejšim krogom financiranja trenutna tržna vrednost podjetja HMD Global presega 1 milijardo ameriških dolarjev, kar ji daje status samoroga. HMD Global bo strateško vlagal v povečanje hitro rastočih poslovnih dejavnosti. V letu 2018 bo podjetje agresivno razširilo svoj portfelj pametnih telefonov Nokia in podvojilo doseganje kanalov na strateških trgih ter še naprej zagotavljalo inovacije tam, kjer so slednje najpomembnejše za potrošnike.

Florian Seiche, CEO HMD Global, pravi: »Navdušeni smo, da se nam bodo ti investitorji pridružili pri našem potovanju k novemu poglavju telefonov Nokia. Naša ambicija je zagotoviti odlične pametne telefone, ki navdušujejo naše oboževalce, hkrati pa ostajajo zvesti finskim koreninam in značilnostim, po katerih slovi blagovna znamka Nokia. Naš cilj je biti eden od najpomembnejših igralcev pametnih telefonov na svetu in naš dosedanji uspeh nam daje zaupanje, da nadaljujemo pot rasti v letu 2018 in naprej.«

Podjetje je v svojem prvem letu poslovanja (od ustanovitve 1. decembra 2016) dostavilo več kot 70 milijonov telefonov Nokia, prodajne aktivnosti so vključile več kot 80 držav, telefoni so aktivirani v 170 državah. Danes se telefoni Nokia prodajajo na več kot 250.000 prodajnih mestih po celem svetu in več kot 600 neposrednih trgovinskih partnerjev se zavezuje temu naslednjemu poglavju telefonov Nokia. V poslovnem letu 2017 je HMD Global ustvaril skupni prihodek v višini 1,8 milijard evrov (2,13 milijard dolarjev) in operativno izgubo v višini 65 milijonov evrov (77 milijonov dolarjev).

Oboževalci po vsem svetu so se na nove pametne telefone Nokia z Androidom odzvali z neverjetno strastjo, zavezanostjo in navdušenjem nad novim portfeljem. HMD je pripravljen, da ujame srca in misli naslednje generacije potrošnikov. Dve tretjini današnjih kupcev pametnih telefonov Nokia je starih manj kot 35 let. Štirje od petih kupcev priporočajo pametni telefon Nokia svojim prijateljem in družinskim članom. Spletno mesto Nokia.com/phones je od januarja 2017 zabeležilo več kot 150.000.000 obiskov.

Jean-Francois Baril, ustanovitelj in generalni direktor Ginko Ventures, član uprave HMD: »Ponosni smo, da prispevamo k naslednji fazi telefonov Nokia in uspešnemu bogatenju te investicije. Zame, kot nekoga, ki je bil dolgo povezan z znamko Nokia, je to potovanje zelo razburljivo. Na podlagi svojih korenin na Finskem je HMD Global izbral prilagodljivo strategijo, s katero vzpostavlja globalne odnose in sodelovanja z namenom, da doseže izjemno rast.«

Poleg svojega dolgoročnega strateškega partnerstva z Nokio in FIH je od kongresa MWC 2017 dalje finski start-up predstavil 16 novih naprav in globalnih partnerstev z imeni, kot sta Google in ZEISS. Na kongresu MWC 2018 je HMD Global oznanil, da bo postal glavni globalni partner za vodilni Googlov program za Android – Android One in posvetil celoten portfelj pametnih telefonov Nokia družini Android One.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki