marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR Magic V6 prejel dve prestižni nagradi na sejmu MWC Shanghai
04.07.2026

HONOR Magic V6 je na letošnjem sejmu Mobile World Congress (MWC) Shanghai prejel prestižni priznanji Best Smartphone in Asia in Disruptive Device Innovation. S tem je najnovejši prepogljivi telefon postal prvi izdelek v zgodovini nagrad GLOMO, ki je prejel obe priznanji za mobilne naprave.

slikaUjemite občutek: vaša kamera mora biti hitra kot vaš življenjski slog
03.07.2026

Vsi smo že bili tam. Poskušate ujeti popoln sij zlate ure ali kaotično skupinsko fotografijo s prijatelji, potem pa ugotovite, da digitalna različica ne ustreza povsem spominu. Večino časa težava ni v tem, da kamera ne obstaja.

slikaAli veste, kako postati pravi junak skupinskega klepeta?
01.07.2026

Vsi imamo tisti glavni skupinski klepet, kjer nastajajo interne šale, se dogovarjajo srečanja ob kavi in delijo najboljši memi. A bodimo iskreni, običajna besedilna sporočila in generične spletne voščilnice so postale nekoliko dolgočasne.

slikaHONOR s kampanjo #ForHONOR navijačem omogoča, da njihove nogometne zgodbe zaživijo
29.06.2026

Nogomet se ne konča z zadnjim sodnikovim žvižgom, saj se navijaška energija vse bolj seli tudi na digitalne kanale. HONOR v kampanji #ForHONOR z najnovejšima modeloma HONOR 600 in HONOR 600 Pro ter funkcijo AI Image to Video 2.0 navijačem omogoča ustvarjanje kratkih AI-videoposnetkov, ki nogometno vzdušje podaljšajo tudi po tekmi.

članki

Letošnji hibridni mobilni kongres MWC s kar 120.000 obiskovalci


12.07.2021
Objavil: Dare Gliha

Mobilni kongres MWC, ki zadnja leta poteka v Barceloni, je bil lani prvi izmed večjih, ki je zaradi korona krize še pred uradnim odprtjem zaprl svoja vrata. Tudi za letošnje leto sprva ni kazalo najbolje, vseeno pa je organizatorjem, sicer v poletnem terminu, uspelo pod streho spraviti nekakšno hibridno obliko dogodka.

Pri GSMA so po koncu dogodka razkrili, da je do MWC21 Barcelona 2021 prek virtualnih platform in fizično na Fira Gran Via dostopalo približno 120.000 ljudi, ob tem pa se je 20.000 oseb udeležilo dogodka osebno, torej na lokaciji.

Čeprav je končna številka impresivna, pa vseeno to pomeni, da je sejmišče in konec koncev tudi mesto Barcelona ob tem samevalo. 20.000 ljudi je namreč kar petkrat manj, kot jih ta dogodek obišče v normalnih razmerah, gneča, ki ob tem nastaja, pa je seveda nepopisna. Letošnje slike tistih na lokaciji pa kažejo bolj klavrno podobo obiskanosti.

Če ste se želeli fizično udeležiti dogodka, so ogranizatorji uvedli stroge varnostne zahteve. Poleg pogojev, ki so veljavni za vstop v Španijo so morali obiskovalci opraviti PCR ali test, ter ves čas nositi maske FPP2. Čeprav je bil to en prvih večjih kongresov po lanskoletni odpovedi, pa niti to ni pomagalo k večjemu obisku. Nenazadnje so udeležbo odpovedali tudi nekateri ključni razstavljalci.

Kaj reči o hibridni izkušnji? Ni enaka, še zdaleč ne. Letos sem se žal kongresa udeležil zgolj v virtualni obliki. Tako lahko zapišem, da nič ne more nadomestiti tistega pristnega obiska sejmišča, pogovora z razstavljalci, obisk tiskovnih konferenc ter postaviti kako neprijetno vprašanje vodilnim v podjetju. Vse to odpade pri obisku preko ekrana (tudi kakšna neprijetna vprašanja se ob tem izgubijo). Konec koncev ima določen čar tudi obisk same Barcelone in pri tem občutiti utrip te katalonske prestolnice.

Letošnji dogodek je GSMA nekako spravila pod streho, bolj pa nas lahko veseli, da so potrdili, da se prihodnje leto MWC vrača v "normalne" tirnice, torej v tradicionalni spomladanski termin (28.2.2022 - 3.3.2022). Upamo lahko le, da bo do takrat pandemija toliko pod nadzorom, da za obisk tako Španije kot kongresa ne bo potrebno zopet uvesti letošnjih protokolov.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki