marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaMed nagrajenci natečaja Huawei XMAGE tudi Slovenka Andreja Ravnak
24.11.2025

V Parizu je potekala svečana podelitev nagrad vsakoletnega fotografskega natečaja Huawei XMAGE, ki jo je spremljala otvoritev razstave z naslovom The World, You and Me. Dogodek, ki je pritegnil številne priznane ustvarjalce, predstavnike medijev in ljubitelje fotografije, je potekal v sklopu znanega sejma Paris Photo, ki tradicionalno zaznamuje november.

slikaUstvarite telefon po svoji meri: z aplikacijo Good Lock in robnimi ploščami
21.11.2025

Če je telefon vaš vsakodnevni spremljevalec, naj odraža vaš slog. Z aplikacijo Good Lock lahko prilagodite skoraj vse, od zaklenjenega zaslona do videza pregledovalnika odprtih aplikacij in načina, kako se odpira plošča z obvestili.

slikaPametni sopotnik, ki ujame lepoto vsakega jesenskega trenutka
19.11.2025

Jesen je čas, ko narava pokaže svoj najlepši obraz in nas vabi na potepanja. Za popolno družbo na teh barvitih odklopih pa poskrbi serija pametnih telefonov HONOR 400, ki združuje napredno umetno inteligenco, izjemno fotografsko zmogljivost in vzdržljivost. Namenjena je vsem, ki želijo brezskrbno ujeti vsak trenutek – od gorskih razgledov do sproščenih trenutkov z bližnjimi.

slikaHONOR razveseljuje kupce izbranih modelov z ekskluzivno ponudbo
17.11.2025

V hladnejših mesecih HONOR razveseljuje s posebno akcijo. Od 3. novembra do 31. decembra 2025 lahko pri pooblaščenih prodajnih partnerjih ob nakupu izbranih pametnih telefonov HONOR prejmete praktična darila – kavni aparat, Bluetooth zvočnik ali brezžične slušalke – in si tako polepšate vsakdan.

članki

Galaxy S4 kot prvi pametni telefon prejel certifikat TCO


24.05.2013
Objavil: Dare Gliha

Podjetje Samsung Electronics Co., Ltd. je sporočilo, da je njihov pametni telefon Galaxy S4 prvi pametni telefon na svetu, ki je prejel priznani certifikat TCO. Certifikate podeljuje TCO Development, neodvisna organizacija s sedežem na Švedskem, ki spodbuja trajnostni razvoj na področju informacijske tehnologije.

Telefon Galaxy S4 tako ustreza njihovim kriterijem za trajnostno zasnovo in proizvodnjo ter odgovor na povpraševanje uporabnikov po bolj trajnostnih mobilnih izdelkih.

»Pri ustvarjanju telefona Galaxy S4 smo upoštevali vse večje zahteve po okolju prijaznejših izdelkih. Navdušeni smo, da smo prvi proizvajalec pametnih telefonov, ki je prejel certifikat TCO, saj to potrjuje naš pristop do trajnostnega razvoja izdelkov,« je povedal J.K. Shin, predsednik in generalni direktor IT in mobilnih komunikacij v Samsung Electronics. »To je že drugi pomemben certifikat, ki ga je prejel Galaxy S4 po prihodu na tržišče. Prvi je platinasti certifikat EcoLogo neodvisne družbe UL za varnost elektronskih naprav. Tako nam lahko naši uporabniki zaupajo, da so vse naprave, ki jih pošljemo na trg, trajnostne in okolju prijazne.«

Pametni telefoni morajo za pridobitev certifikata TCO zadostiti različnim kriterijem, kot so družbeni, okoljski in kriteriji varčnosti. V družbeni kategoriji se je Samsung izkazal z družbeno odgovorno proizvodnjo in skladnostjo s konvencijami Mednarodne organizacije dela in Združenih narodov. V okoljski kategoriji je bilo ugotovljeno, da Galaxy S4 ne vsebuje škodljivih snovi, kot so nikelj, berilij in živo srebro, ki bi močno omejile njegovo možnost reciklaže in s tem končale njegov življenjski cikel. Pri varčnosti sta se izkazala njegova polnilnik in industrijsko oblikovanje.

»Pametni telefoni s certifikatom TCO uporabnikom olajšajo izbiro izdelkov, ki so bili zasnovani v skladu s trajnostnim razvojem. Vodilna podjetja, kot je Samsung, s pridobitvijo certifikata dokazujejo, da s svojimi izdelki pripomorejo k napredku trajnejših mobilnih rešitev,« je izjavil Sören Enholm, generalni direktor organizacije TCO Development.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki