marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaProslavite tisto, kar traja: nova praznična kampanja HONOR
12.12.2025

HONOR je v decembru predstavil praznično kampanjo »Proslavite tisto, kar traja«, ki izpostavlja moč skupnih trenutkov ter zanesljive naprave HONOR Magic V5 in serijo HONOR 400. Najnovejši zložljivi model in vzdržljivi telefoni serije 400 uporabnikom omogočajo, da brez skrbi ujamejo zimske spomine, napredne AI funkcije pa poskrbijo, da praznični utrinki ostanejo jasni v vseh svetlobnih pogojih.

slikaTelekom Slovenije med tehnološko najnaprednejšimi telekomunikacijskimi podjetji v Evropi
10.12.2025

Telekom Slovenije je uspešno zaključil enega najzahtevnejših tehnoloških projektov v tem desetletju. S celovito prenovo jedrnega dela mobilnega omrežja se je uvrstil v sam evropski vrh tehnološke razvitosti. Ta strateška naložba omogoča vzpostavitev samostojnega 5G omrežja, napredno virtualizacijo z rezinjenjem omrežja ter še hitrejši in odzivnejši mobilni širokopasovni dostop.

slikaSeriji Samsung Galaxy S in Z postavljata nove standarde vzdržljivosti in dolgoživosti
10.12.2025

Naši pametni telefoni so več kot le naprave. So naši osebni podatkovni centri. Običajno jih primemo v roke takoj po tem, ko prižgemo kavni aparat, in nazadnje, preden si zvečer umijemo zobe. Samsung razume to globoko povezanost in je seriji Galaxy S in Z zasnoval tako, da nista zgolj vrhunska pripomočka.

slikaXiaomi je dosegel rekordne rezultate v 3. četrtletju 2025
08.12.2025

Xiaomu je objavil nerevidirane rezultate za tretje četrtletje 2025, ki potrjujejo močan zagon rasti v vseh poslovnih segmentih. V 3. četrtletju 2025 je Xiaomi dosegel skupne prihodke v višini 113,1 milijarde RMB, kar pomeni 22,3 odstotno rast glede na lani in že četrti zaporedni kvartal s prihodki nad 100 milijard RMB.

članki

Preiskava protimonopolnega ravnanja v EU proti proizvajalcu stekel Corning


18.11.2024
Objavil: Dare Gliha

Podjetje Corning izdeluje različne vrste trdnega stekla, med katerimi je najbolj znano steklo Gorilla Glass - in prav zaradi tega izdelka se je podjetje morda znašlo v središču pozornosti Evropske komisije.

Komisija je zaskrbljena, da podjetje Corning zlorablja svoj prevladujoči položaj dobavitelja stekla za pametne telefone, tablične računalnike in pametne ure, da bi zmanjšalo konkurenco na tem področju.

Komisija je zaskrbljena zlasti zaradi treh stvari. Prva je zahteva, da morajo proizvajalci pametnih telefonov vse ali skoraj vse steklo kupovati pri podjetju Corning. Če bodo to storili, jim bo podjetje Corning ponudilo popuste. In končno, od proizvajalcev se pričakuje, da bodo podjetju Corning sporočili, če bo konkurent ponudil boljšo ponudbo, in mu dali možnost, da jo izenači.

Poleg tega Komisija predlaga, da ima podjetje Corning protikonkurenčne dogovore tudi s „finišerji“ - to so podjetja, ki obdelujejo surovo steklo in ga spreminjajo v plošče, ki se uporabljajo za zaščito mobilnih zaslonov.

V sporočilu Evropske komisije je navedeno: "Komisija je zaskrbljena, da so sporazumi, ki jih je podjetje Corning sklenilo s proizvajalci originalne opreme in izvajalci dodelave, morda izključili konkurenčne proizvajalce stekla iz velikih segmentov trga, s čimer so zmanjšali izbiro za stranke, povečali cene in zavirali inovacije v škodo potrošnikov po vsem svetu."

Komisija bo zdaj začela poglobljeno preiskavo, da bi ugotovila, ali je podjetje Corning res kršilo pravila EU o konkurenci. Zapisala je, da "začetek uradne preiskave ne prejudicira njenega izida", tj. ni zagotovljeno, da je podjetje Corning res storilo napako.

Margrethe Vestager, izvršna podpredsednica Komisije, pristojna za politiko konkurence, je dejala: "Razbitje zaslona mobilnega telefona je zelo neprijetno in drago. Zato je močna konkurenca pri proizvodnji zaščitnega stekla, ki se uporablja za zaščito takšnih naprav, ključnega pomena za zagotavljanje nizkih cen in visokokakovostnega stekla. Preiskujemo, ali je podjetje Corning, glavni proizvajalec tega posebnega stekla, morda poskušalo izključiti konkurenčne proizvajalce stekla in s tem potrošnike prikrajšalo za cenejše in bolj odporno steklo."

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki