marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR z novim strateškim partnerstvom v svet motošporta
24.04.2026

HONOR je sklenil strateško partnerstvo z družbo ZXMOTO, enim najhitreje rastočih inovatorjev na področju motociklizma. V okviru sodelovanja bo HONOR kot uradni strateški partner podprl globalno kampanjo ZXMOTO v prvenstvu FIM Superbike World Championship (WSBK).

slikaPoslovite se od potovalne slabosti
22.04.2026

Skoraj tretjina vseh ljudi trpi zaradi potovalne slabosti. Med potovanjem se soočajo z vrtoglavico, slabostjo in potenjem. Samsung je zdaj predstavil rešitev za to težavo: brezplačna aplikacija Hearapy v kombinaciji z Galaxy Buds4 Pro uporablja natančen sinusni val frekvence 100 Hz.

slikaXiaomi širi svoj AIoT portfelj naprav
20.04.2026

Po predstavitvi paradne serije Xiaomi 17 na sejmu MWC v Barceloni je Xiaomi razkril tudi najnovejše izdelke iz svojega ekosistema: serijo električnih skirojev Xiaomi Electric Scooter 6, pametno uro Xiaomi Watch 5, prenosno baterijo Xiaomi UltraThin Magnetic Power Bank 5000 15W, napravo Xiaomi Tag ter brezžične slušalke REDMI Buds 8 Pro.

slikaNapravi, ki sledita vaši ustvarjalnosti
18.04.2026

Novi napravi HONOR 600 Lite in HONOR Pad 10 sta zasnovani za sodoben in ustvarjalen način dela. Z naprednimi AI funkcijami, zmogljivo kamero, pametnim upravljanjem nalog ter brezhibnim prehajanjem med napravami uporabnikom omogočata, da ideje ujamejo v trenutku.

članki

EU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA


31.03.2025
Objavil: Dare Gliha

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

Prihodnje naprave iOS morajo imeti popoln dostop do sistema obvestil iOS, privilegije za izvajanje v ozadju in dostop do sistemskih funkcij. Trenutno so te zmožnosti ekskluzivne za Applove izdelke, kot so AirPods in Apple Watch, vendar bi morale biti odprte tudi za proizvajalce tretjih oseb.

Proizvajalci slušalk potrebujejo dostop do sistemskih funkcij, kot sta samodejno seznanjanje z bližino in samodejno preklapljanje zvoka. Poleg tega morajo imeti tudi druge naprave možnost uporabe podobnih funkcij, kot sta AirDrop in AirPlay.

Zahteve so vključevale tudi samodejno odobritev dostopa do informacij o omrežju Wi-Fi, omogočanje čipa NFC za podatke o plačilnih karticah uporabnikov in omogočanje povezljivosti Wi-Fi peer-to-peer z visoko pasovno širino.

Vse naštete funkcije morajo biti brezplačne za vsako povezano napravo. Evropska unija je predpisala, da morajo biti okviri in API-ji dostopni podjetjem tretjih oseb hkrati z njihovo uvedbo na napravah Apple; ni jih mogoče uvesti pozneje.

Časovni okvir za izvajanje vseh ukrepov navaja, da bi morali biti v beta različici do konca leta, v celoti pa bi jih morali uvesti leta 2026. Zdi se, da bo večina funkcij na voljo v sistemu iOS 19, vendar le za uporabnike v Evropski uniji.

Apple je izjavil, da odločitve „upočasnjujejo njegovo sposobnost inoviranja“ in da EU sili podjetje, da nove funkcije brezplačno daje podjetjem, ki jim ni treba upoštevati istih pravil. Podjetje tako trdi, da jih DMA (Digital Markets Act) neupravičeno obravnava.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki