marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaVisa uvaja nov protokol za varno in pametno z UI podprto nakupovanje
31.10.2025

Visa je predstavila varnostno rešitev Trusted Agent Protocol, ki vzpostavlja temeljni okvir za agentsko poslovanje in omogoča varno komunikacijo med UI agenti in trgovci v vseh fazah nakupnega procesa.

slikaSamsung Galaxy XR: Odpiranje novih svetov
29.10.2025

Samsung je za južnokorejski in ameriški trg predstavilo Galaxy XR, novo kategorijo naprav, ki temeljijo na umetni inteligenci in so zasnovane za zagotavljanje poglobljenih doživetij v obliki, optimizirani za večmodalno umetno inteligenco.

slikaNa Kitajskem lansirali serijo HONOR Magic8 in napovedali prihod naprave ROBOT PHONE
27.10.2025

HONOR je na Kitajskem uradno predstavil novo serijo HONOR Magic8, prvo generacijo samoučečih se AI telefonov. Serija prinaša napredno inteligenco YOYO Agent, prelomne inovacije v mobilni fotografiji in zmogljivosti, ki postavljajo nove rekorde v industriji. Ob zaključku dogodka je HONOR razkril tudi načrte svoje najdrznejše inovacije doslej – prihod povsem nove kategorije naprav ROBOT PHONE.

slikaNov globalni natečaj HONOR Talents odpira vrata mladim ustvarjalcem
25.10.2025

HONOR je zagnal prestižni mednarodni program HONOR Talents – Global Design Awards, ki mladim umetnikom in oblikovalcem ponuja priložnost, da združijo umetnost, tehnologijo in inovacije ter svoje delo predstavijo na globalnem trgu.

članki

Četrti rojstni dan ...


05.03.2009
Objavil: Dare Gliha

Danes mineva štiri leta, odkar smo pričeli z ustvarjanjem portala mobile.si. Svojo pot smo začeli, sedaj lahko že rečem daljnega petega marca 2005, pod domeno www.mobile-si.net ter www.mobile-si.com. Sedanjo domeno, katero uporabljamo še danes, pa smo registrirali takoj, ko je registrar spremenil pravila za registracijo .si domen.

V štirih letih smo dosegli dobro prepoznavnost v slovenskem prostoru, ter postali vodilna mobilna spletna stran, ki skrbi za novičke iz sveta mobilne telefonije, kot tudi za teste mobilnih telefonov in dodatne opreme. Zgodi se tudi, da test mobilnika objavimo pred ostalimi evropskimi mobilnimi stranmi, vendar smo pri tem predvsem odvisni od naših uvoznikov in operaterjev, kateri nam telefone posodijo za test. Vendar se trudimo, da vam čimprej predstavimo vse aktualne mobilnike.

Torej, če se ozremo na zadnja štiri leta lahko povemo, da smo napisali preko 2.000 novičk iz sveta tuje in domače mobilne scene, testirali smo preko 350 mobilnikov, preko 100 kosov dodatne opreme, dodatno smo predstavili tudi preko 350 mobilnikov in 90 kosov dodatne opreme. Tako lahko rečemo, da imamo skupaj z ostalimi članki napisanih že preko 3.000 vsebin.

Tudi naš forum se povečuje, prijavljenih je že skoraj 2.000 uporabnikov. Morda se vam ta številka zdi malenkost majhna za forum, vendar moram tu omeniti, da gre za strokovni forum, kjer se trudimo odgovoriti na vsa vaša vprašanja. Tudi obisk strani raste, dnevno tako beležimo skoraj 4.000 obiskov.

Ob tem jubileju bi se zahvalil vsem bralcem portala mobile.si za zaupanje, ki ste nam ga izkazali v preteklih letih. Za vas se bomo trudili še naprej in vam predstavljali novosti s področja mobilne telefonije. Sami letos praznujemo na sejmu CeBIT v Nemčiji, od koder vam bomo poročali o novostih, v našem albumu pa si lahko tekom tedna ogledate tudi slike, ki smo jih posneli na samem dogodku.

Urednik portala mobile.si, Dare Gliha

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki