marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHuawei bo kmalu predstavil več novih izdelkov
27.08.2025

Čeprav je minilo komaj nekaj mesecev od zadnje odmevne predstavitve, pri Huaweiu ne upočasnjujejo iskanja inovacij. Ravnokar so za 19. september napovedali globalni dogodek v Parizu »Ride The Wind«, kjer bodo kot nesporni pionirji razvoja nosljivih tehnologij predstavili serijo Huawei Watch GT 6.

slikaNova aplikacija Moj Mobi in do 50 % cenejši paketi Mobi
26.08.2025

Telekom Slovenije, vodilni slovenski telekomunikacijski operater, je predstavil novo uporabniško izkušnjo za uporabnike predplačniških storitev Mobi. Nova mobilna aplikacija Moj Mobi prinaša bistveno enostavnejše in preglednejše upravljanje z računom, hkrati pa uporabnike razveseljuje z izjemno akcijsko ponudbo, v kateri so najbolj priljubljeni paketi Mobi znižani do 50 % – za vedno.

slikaOblikovanje najtanjšega zložljivega pametnega telefona HONOR Magic V5
25.08.2025

Od prvega pametnega zložljivega telefona leta 2019 so tovrstne naprave prešle več razvojnih faz – od debelih modelov z vidnimi pregibi do elegantnih rešitev, ki se lahko kosajo z uporabniško izkušnjo nezložljivih pametnih telefonov.

slikaHuawei Pura 80 Ultra z najvišjo oceno v zgodovini lestvice Dxomark
22.08.2025

Pred kratkim predstavljeni pametni telefon Huawei Pura 80 Ultra se je z najvišjo oceno kadarkoli, 175 točk, zavihtel na prvo mesto lestvice Dxomark. Drugo uvrščenega je prehitel za pomembnih 6 točk.

članki

Apple napovedal naložbo v tovarno za čipe v Nemčiji


19.03.2021
Objavil: Dare Gliha

Appleova zavezanost izdelavi lastnih 5G modemov je dobila znatno spodbudo, saj so v podjetju iz Cupertina pripravili izjavo za javnost kjer so obelodanili, da bodo v prihodnjih treh letih z milijardo evrov financirali nov razvojni center v Münchnu v Nemčiji.

Evropski center za oblikovanje čipov bo največji Applov polprevodniški objekt v Evropi in bo veljal za največje razvojno mesto za mobilne brezžične polprevodnike in programsko opremo na stari celini.

V ta namen Apple gradi 30.000 kvadratnih metrov velik kampus, kjer bodo nameščene inženirske ekipe, načrtuje pa se vselitev do leta 2022. Apple se s tem očitno pripravlja na prehod iz Qualcommovih na svoje mobilne nabore čipov. Ta ugibanja sicer krožijo že nekaj let, bila pa so tudi jasen razlog za nakup Intelovega podjetja za modeme za pametne telefone leta 2019.

"Ne morem biti bolj radoveden, kaj bodo odkrile naše inženirske ekipe v Münchnu - od raziskovanja novih možnosti v tehnologiji 5G, do nove generacije tehnologij, ki bodo omogočile še večjo zmogljivost, hitrost in povezljivost," je ob tem povedal direktor podjetja Apple Tim Cook.

München je tako še naprej največji Applov razvojni center v Evropi, kjer zaposlujejo več kot 1500 inženirjev na različnih področjih, od brezžičnih tehnologij do aplikacijskih procesorjev in upravljanja porabe.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki