marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHuawei Band 11 na novo opredeljuje pojem "lahke vadbe"
30.04.2026

Pomlad je pravi trenutek za nov začetek, več gibanja, več energije in tudi kanček več sloga. Pri podjetju Huawei so to filozofijo ujeli v novo generacijo športnih zapestnic, saj serija Huawei Band 11 na novo opredeljuje pojem lahke vadbe in hkrati briše mejo med tehnologijo, zdravjem in modo.

slikaHitrejša Zvočna radirka, ki od Galaxy S26 serije deluje v realnem času
29.04.2026

Zvočna radirka na Galaxy napravah zmanjšuje neželen šum v videoposnetkih in poudarja želene zvoke, kar omogoča bolj poglobljeno izkušnjo gledanja. Funkcija, ki je bila prvič predstavljena za urejanje shranjenih vsebin v seriji Galaxy S25, se je skozi generacije bistveno razvila.

slikaZ HONOR 600 Lite lahko pozabite na polnilec za ves vikend
28.04.2026

Novi HONOR 600 Lite z zmogljivo baterijo 6520 mAh omogoča do dva dni in pol uporabe z enim polnjenjem. Namenjen je uporabnikom, ki želijo več svobode brez stalnega iskanja polnilca. Ob tem ponuja hitro polnjenje, pametno upravljanje porabe energije ter tanko, elegantno kovinsko ohišje.

slikaHONOR z novim strateškim partnerstvom v svet motošporta
24.04.2026

HONOR je sklenil strateško partnerstvo z družbo ZXMOTO, enim najhitreje rastočih inovatorjev na področju motociklizma. V okviru sodelovanja bo HONOR kot uradni strateški partner podprl globalno kampanjo ZXMOTO v prvenstvu FIM Superbike World Championship (WSBK).

članki

Apple v iOS 18.1 omogoča NFC tudi razvijalcem zunaj EU


26.08.2024
Objavil: Dare Gliha

Evropska komisija je Apple nedavno prisilila, da je funkcionalnost NFC v telefonih iPhone odprl tretjim osebam, s čimer je odprl pot mobilnim plačilom, ki ne vključujejo Applove lastne denarnice.

Zdaj je podjetje neobičajno naredilo še korak naprej in napovedalo, da bo odprlo NFC za razvijalce tretjih oseb, ki se nahajajo zunaj EU. To se bo zgodilo „v prihajajočem semenu za razvijalce za iOS 18.1“.

Vendar pa so tu, kot skoraj vedno velja za Apple, omejitve:
• na začetku bodo do tega upravičeni le razvijalci iz Avstralije, Brazilije, Kanade, Japonske, Nove Zelandije, Združenega kraljestva in ZDA (poleg tistih iz EU), dodatne lokacije pa bodo • uporaba NFC za tretje osebe ne bo brezplačna

Apple bo tako od zainteresiranih razvijalcev zahteval pristojbine - to odprtje ne pomeni, da bo lahko vsakdo v zgoraj omenjenih državah ustvaril katero koli aplikacijo s funkcijo NFC, saj sta "varnost in zasebnost uporabnikov za Apple izrednega pomena".

Da bi vse to delovalo, bodo morali razvijalci najprej skleniti komercialno pogodbo z družbo Apple, zahtevati pravico do NFC in SE (Secure Element), ter nato "plačati s tem povezane pristojbine" (ki jih podjetje za zdaj še ni podrobno opisalo).

Zaključimo lahko, da je NFC v telefonih iPhone veliko bolj prilagodljiv, kot je bil kdaj koli prej, vendar kljub vsej tej Applovi novi odprtosti še vedno ne bo tako odprt, kot je v sistemu Android.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki