marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaLenovo z rekordnim četrtletjem, napredek na področju hibridne umetne inteligence
28.11.2025

Skupina Lenovo je danes s svojimi hčerinskimi družbami poročala o rekordnih rezultatih za drugo četrtletje poslovnega leta 2025/26, pri čemer so skupni prihodki skupine dosegli rekordno višino 20,5 milijarde ameriških dolarjev (USD), kar je 15 % več kot v enakem obdobju lani.

slikaPrihaja predpraznični čas spletnih nakupov
26.11.2025

Začetek predpraznične mrzlice ob koncu leta je za mnoge čas, ko se odpravijo nakupovati darila na splet. A tudi najbolj izkušeni kupci lahko postanejo žrtev predprazničnih prevar. Nova raziskava družb Mastercard in Harris Poll razkriva, da se je 77 % evropskih potrošnikov v minulem letu soočilo s poskusom prevare, kar še dodatno dokazuje, kako pomembna je varnost na spletu.

slikaMed nagrajenci natečaja Huawei XMAGE tudi Slovenka Andreja Ravnak
24.11.2025

V Parizu je potekala svečana podelitev nagrad vsakoletnega fotografskega natečaja Huawei XMAGE, ki jo je spremljala otvoritev razstave z naslovom The World, You and Me. Dogodek, ki je pritegnil številne priznane ustvarjalce, predstavnike medijev in ljubitelje fotografije, je potekal v sklopu znanega sejma Paris Photo, ki tradicionalno zaznamuje november.

slikaUstvarite telefon po svoji meri: z aplikacijo Good Lock in robnimi ploščami
21.11.2025

Če je telefon vaš vsakodnevni spremljevalec, naj odraža vaš slog. Z aplikacijo Good Lock lahko prilagodite skoraj vse, od zaklenjenega zaslona do videza pregledovalnika odprtih aplikacij in načina, kako se odpira plošča z obvestili.

članki

Apple bo vse ameriške iPhone izdeloval v Indiji


05.05.2025
Objavil: Dare Gliha

Apple namerava proizvodnjo iPhonov, ki se prodajajo v ZDA, prenesti v Indijo, je poročal časnik Financial Times. Po navedbah virov je razlog za to trgovinska vojna predsednika Donalda Trumpa s Kitajsko, ki se nadaljuje in sili podjetje iz Cupertina, da poišče ekonomsko ugodnejšo rešitev.

Diverzifikacija proizvodnje iPhonov se je začela leta 2017, ko sta Apple in Wistron v tovarni v Bengaluruju začela izdelovati iPhone 6s in iPhone SE. Glavni razlog so bili visoki uvozni davki za kitajsko blago, sčasoma pa je Apple preselil še več proizvodnje, ko se je trgovinska vojna med ZDA in Kitajsko v času prvega mandata Donalda Trumpa zaostrila.

Po poročilu iz aprila 2024 je približno 14 % vseh iPhonov na svetu izdelanih v Indiji, analitiki pa so pričakovali, da se bo ta delež do konca letošnjega leta povečal na 25 %. To število pa se lahko še poveča, saj namerava Apple do konca leta 2026 podvojiti proizvodnjo, da bi iz Indije pridobil več kot 60 milijonov iPhonov, ki jih letno prodajo v Združenih državah Amerike.

Kitajska je bila predmet najbolj agresivnih carin predsednika Trumpa in kljub poskusu Tima Cooka, da bi se dogovoril za izjemo, se to morda vendarle ne bo zgodilo - zdi se, da pri administraciji 47. predsednika nobena odločitev še ni dokončna.

V teoriji naj bi za uvoz iz Kitajske veljala 145-odstotna carina. Tudi če bi bili pametni telefoni začasno izvzeti, mora Apple še vedno plačati 20-odstotno stopnjo, ki je veljala, še preden je Donald Trump drugič postal predsednik.

Tarifa v višini 26 % je prizadela tudi Indijo, čeprav je ta za 90 dni prekinjena, da bi se New Delhi lahko pogajal o dogovoru z Washingtonom. Podpredsednik ZDA JD Vance je trenutno na obisku v Indiji in trdi, da sta državi dosegli "zelo dober napredek".

Pri Financial Times so še dodali, da bodo Združene države Amerike leta 2024 predstavljale približno 28 % svetovnih pošiljk Applovih telefonov iPhone. Vlagatelji in analitiki se še vedno trudijo razumeti vpliv Trumpovih tarifnih načrtov, saj se podjetje pripravlja na četrtletno poročilo o dobičku prihodnji teden.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki