marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR z novim strateškim partnerstvom v svet motošporta
24.04.2026

HONOR je sklenil strateško partnerstvo z družbo ZXMOTO, enim najhitreje rastočih inovatorjev na področju motociklizma. V okviru sodelovanja bo HONOR kot uradni strateški partner podprl globalno kampanjo ZXMOTO v prvenstvu FIM Superbike World Championship (WSBK).

slikaPoslovite se od potovalne slabosti
22.04.2026

Skoraj tretjina vseh ljudi trpi zaradi potovalne slabosti. Med potovanjem se soočajo z vrtoglavico, slabostjo in potenjem. Samsung je zdaj predstavil rešitev za to težavo: brezplačna aplikacija Hearapy v kombinaciji z Galaxy Buds4 Pro uporablja natančen sinusni val frekvence 100 Hz.

slikaXiaomi širi svoj AIoT portfelj naprav
20.04.2026

Po predstavitvi paradne serije Xiaomi 17 na sejmu MWC v Barceloni je Xiaomi razkril tudi najnovejše izdelke iz svojega ekosistema: serijo električnih skirojev Xiaomi Electric Scooter 6, pametno uro Xiaomi Watch 5, prenosno baterijo Xiaomi UltraThin Magnetic Power Bank 5000 15W, napravo Xiaomi Tag ter brezžične slušalke REDMI Buds 8 Pro.

slikaNapravi, ki sledita vaši ustvarjalnosti
18.04.2026

Novi napravi HONOR 600 Lite in HONOR Pad 10 sta zasnovani za sodoben in ustvarjalen način dela. Z naprednimi AI funkcijami, zmogljivo kamero, pametnim upravljanjem nalog ter brezhibnim prehajanjem med napravami uporabnikom omogočata, da ideje ujamejo v trenutku.

članki

Android prvi OS v ZDA, Apple prvi proizvajalec


08.08.2011
Objavil: Mitja Zupančič

Po najnovejših raziskav podjetja Nielesen iz meseca junija, je operacijski sistem Android na vrhu lestvic pametnih mobilnikov.

Z 39 % tržnim deležem je Android najbolj zaželen operacijski sistem. Apple je s svojim iOS pridobil nekaj tržnega deleža in sicer se lahko pohvalijo z 28 % tržnim deležem. So pa prvi na lestvici proizvajalcev pametnih mobilnikov v ZDA.

Tajvansko podjetje HTC si je za drugo mesto izborilo 20 % deleža, 14 % po zaslugi mobilnikov z Android OS in 6 % po zaslugi Windows Mobile/Phone sistema. Tretja je Motorola s svojimi Androidi in 11 %, na četrtem mestu pa je Samsung z 8 % Android OS in 2% Windows Mobile/Phone.

Vsi ostali so v precej slabšem položaju, delnice RIM-a so padle za 20 %, medtem ko ima Microsoft s svojim OS-om precej skromnih 9 %. Na dnu razpredelnice sta še webOS in Symbian, vsak z 2 %.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki