marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaLenovo z najuspešnejšim četrtletjem v zgodovini
28.08.2026

Lenovo je skupaj s svojimi hčerinskimi podjetji objavil rezultate za prvo četrtletje poslovnega leta 2026/27. Skupina je zabeležila najvišjo četrtletno rast prihodkov v zadnjih petih letih in najuspešnejše četrtletje v svoji zgodovini.

slikaHONOR predstavlja novo platformo AiMAGE in partnerstvo z družbo ARRI
26.08.2026

HONOR je na dogodku HONOR Imaging Technology Launch predstavil platformo AiMAGE, novo načelo Optics-Intelligence Evolution in sodelovanje z družbo ARRI. Nove rešitve povezujejo napredno optiko, umetno inteligenco in profesionalne filmske tehnologije ter jih približujejo mobilnemu ustvarjanju.

slikaSamsung bo na Gamescom 2026 predstavil najnovejše inovacije na področju iger
24.08.2026

Samsung je napovedal svojo udeležbo na dogodku Gamescom 2026, ki bo potekal na razstavišču v Kölnu (Koelnmesse) v Nemčiji od 26. do 30. avgusta. Tam bo podjetje predstavilo svojo celovito igralno vizijo, ki brezhibno povezuje različne igralne platforme.

slikaBaterija je postala ključni dejavnik pri izbiri pametnega telefona
21.08.2026

Raziskavi Counterpoint Research in Canalys kažeta, da je avtonomija baterije postala najpomembnejši dejavnik pri izbiri novega pametnega telefona, pešanje baterije pa glavni razlog za zamenjavo starega. HONOR na to odgovarja z modelom Magic V6, ki v le 9 mm tankem prepogljivem ohišju skriva 6.660 mAh silicij-ogljikovo baterijo.

članki

Android Auto dobil preobrazbo, ki jo je navdihnila Siri


28.08.2024
Objavil: Dare Gliha

Brezhibna povezava naših pametnih telefonov z avtomobili je postala sestavni del sodobne vožnje, Android Auto pa je bil v ospredju te revolucije. Google dokazuje svojo predanost izboljšanju izkušnje z Android Auto z nenehnim uvajanjem novih funkcij in posodobitev. Najnovejša novost v svetu Android Auto je sveža zasnova Googlovega pomočnika, ki je podobna Applovi Siri.

Prenovljeni Googlov pomočnik za vmesnik Samsung Galaxy je jasno prikazan, ko sistem čaka na odziv uporabnika. To je vizualni znak, da pomočnik aktivno posluša ali obdeluje zahtevo. Medtem ko nekateri cenijo jasnost, ki jo zagotavlja, drugi trdijo, da gre za nepotrebno odvračanje pozornosti, zlasti glede na to, da ima Googlov pomočnik že večbarvno animacijo na dnu zaslona sistema Android Auto, ki služi podobnemu namenu. Nova zasnova naj bi bila vidna na telefonu Galaxy Z Fold 6 z operacijskim sistemom Android Auto v12.5, lahko pa bi bila na voljo tudi na drugih Samsungovih telefonih z uporabniškim vmesnikom One UI 6.1 ali One UI 6.1.1.

Ta sprememba oblike je še en primer vse večje sinergije med Samsungom in Googlom. V zadnjih letih smo videli, da je Samsung v Android Auto uvedel aplikacijo SmartThings, ki omogoča priročno upravljanje naprav pametnega doma neposredno z armaturne plošče avtomobila. Ko se Samsungov telefon poveže z informacijsko-zabavnim sistemom, združljivim s sistemom Android Auto, se na zaslonu prikaže edinstven nabor ikon aplikacij v obliki veverice. Gre za subtilen dotik, ki uporabnikom Samsunga zagotavlja vizualno skladnost.

Poleg estetike si Google aktivno prizadeva, da bi sistem Android Auto postal pametnejši in varnejši. Prihajajoča funkcija bo s pomočjo umetne inteligence zagotavljala kratke povzetke prejetih sporočil, kar bo zmanjšalo skušnjavo, da bi med vožnjo pogledali na telefon. Za lastnike električnih vozil je Android Auto že predstavil funkcijo, ki z Google Maps v realnem času deli informacije o bateriji. Ta integracija voznikom omogoča, da ocenijo, ali imajo dovolj energije za prihod na cilj.

Čeprav je oblika Googlovega pomočnika, ki spominja na Siri, morda sporna med uporabniki, pa je nesporno, da si Google prizadeva premikati meje zmogljivosti sistema Android Auto. Od globlje integracije s Samsungovimi napravami do funkcij, ki jih poganja umetna inteligenca, in funkcij, specifičnih za električna vozila, se Android Auto razvija v celovitega vozniškega spremljevalca.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki