marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHUAWEI MatePad 12 X že na slovenskih policah
20.02.2026

Huawei MatePad 12 X je najnovejši član rastoče družine tabličnih računalnikov tega proizvajalca, v kateri je še cenovno dostopni model Huawei MatePad 11.5. Naprava združuje estetsko dovršeno zasnovo, vrhunske materiale in napredno tehnologijo, kar omogoča uporabo za delo, učenje in ustvarjanje.

slikaHONOR dosega največjo globalno rast dobav pametnih telefonov v letu 2025
18.02.2026

V letu 2025 je HONOR dosegel 11-odstotno medletno rast globalnih dobav pametnih telefonov in se po poročilu podjetja Omdia uvrstil na 1. mesto med desetimi vodilnimi proizvajalci pametnih telefonov na svetu.

slikaKaj pa, če izgubim eno brezžično slušalko?
16.02.2026

Nakup brezžičnih slušalk Huawei prinaša več kot le odlično zvočno izkušnjo. Omogoča tudi večjo brezskrbnost, saj v primeru izgube ušesnega čepka niste obsojeni na nakup novega para slušalk. Huawei namreč ponuja možnost nakupa nadomestnega po bistveno ugodnejši ceni, kar je v svetu brezžičnih slušalk redkost in velika prednost.

slikaZakaj je HONOR Magic8 Lite prvak med telefoni srednjega razreda
13.02.2026

Ste se že znašli v situaciji, ko je sredi natrpanega dne ikona baterije na vašem telefonu nenadoma postala rdeča, zato ste morali omejiti uporabo aplikacij, preskočiti klic ali panično poiskati polnilec? Ste morda občutili frustracijo, ko je naprava ugasnila ravno takrat, ko ste jo najbolj potrebovali ali pa je ohišje popustilo že ob manjšem politju ali padcu?

članki

Ali tudi Samsung Galaxy S6 in S6 Edge poslušata vašim pogovorom?


01.04.2015
Objavil: Dare Gliha

Pred dobrim mesecem je Samsung svoje uporabnike opozoril, da njihovi pametni televizijski sprejemniki lahko poslušajo njihovim pogovorom in jih pozval, naj se pred televizorji ne pogovarjajo o osebnih zadevah. Podobno programsko opremo so sedaj uporabniki našli tudi v prihajajočem Galaxy S6, kot tudi S6 Edge.

Oba omenjena mobilnika namreč omogočata upravljanje z glasovnimi ukazi, kar je bil razlog prisluškovanja že pri pametnih televizorjih. Tako bi vaši pogovori lahko prišli v roke podjetju Nuance, ki za Samsung razvija prepoznavanje glasu za pametne televizorje, šušlja pa se, da tudi za pametne mobilnike.

Če uporabnik za upravljanje svojega izdelka uporablja glas, se ukazi prenesejo na njihov strežnik, le-ta nato poišče ustrezno vsebino ali ukaz in ga prenese nazaj na mobilnik.

Tako kot pri televizorjih pa tudi pri pametnih mobilnikih velja, da je govorno upravljanje potrebno vklopiti, tako da uporabniki navadno vedo, kdaj je prepoznavanje glasu vklopljeno.

Za konec: sedaj že lahko povem, da gre seveda za prvoaprilsko šalo.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki