marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaAli veste, kako postati pravi junak skupinskega klepeta?
01.07.2026

Vsi imamo tisti glavni skupinski klepet, kjer nastajajo interne šale, se dogovarjajo srečanja ob kavi in delijo najboljši memi. A bodimo iskreni, običajna besedilna sporočila in generične spletne voščilnice so postale nekoliko dolgočasne.

slikaHONOR s kampanjo #ForHONOR navijačem omogoča, da njihove nogometne zgodbe zaživijo
29.06.2026

Nogomet se ne konča z zadnjim sodnikovim žvižgom, saj se navijaška energija vse bolj seli tudi na digitalne kanale. HONOR v kampanji #ForHONOR z najnovejšima modeloma HONOR 600 in HONOR 600 Pro ter funkcijo AI Image to Video 2.0 navijačem omogoča ustvarjanje kratkih AI-videoposnetkov, ki nogometno vzdušje podaljšajo tudi po tekmi.

slikaSamsung stopa v akcijo s filmom Sony Pictures Spider-Man: Brand New Day
26.06.2026

Samsung vabi oboževalce, da vstopijo v svet filma Spider-Man: Brand New Day prek lansiranja Spidey Trackerja, interaktivne izkušnje, ki jo poganja Samsung Galaxy. Sledilnik, ki ga v filmu razvije Ned Leeds (lik, ki ga upodablja Jacob Batalon) na napravi Samsung Galaxy za spremljanje Spider-Manove lokacije, zdaj zaživlja tudi kot prilagojena spletna stran za oboževalce.

slikaVeč kot samo zaslon: ali tvoj telefon prestane estetski preizkus
24.06.2026

Pomislite na predmete, ki jih nosite vsak dan. Vašo najljubšo uro ali torbo, v kateri je vaše celotno življenje. To niso samo stvari, temveč del vaše identitete. Ker je telefon v roki pogosteje kot karkoli drugega, ne more biti zgolj generičen kos tehnologije. Serija Galaxy A temelji na ideji, da mora biti vrhunska izkušnja videti in delovati tako skrbno izbrano kot preostali del vašega življenja.

članki

ABI-jeve raziskave označile Appleov iPhone kot »drugorazreden«?


14.02.2007
Objavil: Sašo Mlakar

O Appleovem iPhoneu se je precej govorilo od začetka prodaje 9. januarja. Veliko ljudi je bilo navdušenih nad novo napravo, hvalili so uporabniški vmesnik, inovativnost in povezanost telefona v celoto.

Toda dva analitika iz ABI Research, Stuart Carlaw in Philip Solis sta nakazala, da kljub temu, da je iPhone nedvomno bister in sposoben mobilnik, ga vseeno ni pravilno poimenovati pametni telefon, kot ga je poimenovalo precej medijev.

ABI Research definira pameten telefon kot mobilni telefon, ki uporablja odprt, komercialen operacijski sistem, ki podpira aplikacije, ki jih lahko naredijo tretje osebe. iPhone deluje na Apple Macintosh operacijskem sistemu, OS X, tako da bi na prvi pogled spadal v kategorijo pametnih telefonov, kar bi lahko opravičilo ceno 500 ameriških dolarjev brez davka. A Solis pravi: »Pokazalo se je, da bo naprava zaprta za aplikacije, ki jih lahko izdelujejo zunanji ustvarjalci. Zato moramo na tej točki zaključiti, temelječ na obstoječi definiciji, da iPhone ni pameten telefon, je pa zelo napreden poseben mobilnik.«

Funkcionalnost teh mobilnikov je zaprta in diktirana s strani operaterja ali izdelovalca mobilnih telefonov, medtem ko so pametni mobilniki podprti z strani zunanjih izdelovalcev programov, kjer tekmovalnost na področju izdelovanja programov ustvarja aplikacije z dodano vrednostjo. »Seveda,« se preda Solis, »navadni telefoni imajo tudi možnost nalaganja programov, a so le-ti relativno šibki in omejeni, bazirajo pa na Javi in BREW-u. Aplikacije, ki so ustvarjene za pametne telefone so lahko napisane tako, da dostopajo do jedra funkcionalnosti samega operacijskega sistema in so zato ponavadi precej močnejše in učinkovitejše. Tekmovanje v odprtem okolju ustvarja več drznih, bogatih aplikacij.«

Stuart Carlaw dodaja: »Kupci se ne bodo bili pripravljeni ustaliti pri »drugorazrednem« mobilnem telefonu zgolj zaradi superiorne glasbe. Apple mora narediti telefonski del do potankosti pravilno, to pa je težko dosegljivo brez izkušenj v industriji. Kljub temu, da delajo z nekaterimi odličnimi dobavitelji je naloga, sestaviti vse delčke pravilno skupaj, zelo zahtevna.«

Kakorkoli, iPhone je zelo napreden telefon, tudi če se ne uvršča v kategorijo pametnih mobilnikov. Je nekakšen pripomoček za lajšanje življenja. Z njim lahko kličemo, poslušamo glasbo, gledamo filme, brskamo po internetu, se pogovarjamo s prijatelji in družino, hitro pišemo e-sporočila, saj ima popolno QWERTY tipkovnico in se nenazadnje organiziramo s pomočjo seznama dogodkov in opravil.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki