marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHuawei in legendarni tekač Eliud Kipchoge želita na novo opredeliti tekaške zmogljivosti
16.01.2026

Huawei, ki je do lanskega junija po vsem svetu prodal že več kot 200 milijonov nosljivih naprav, je sklenil partnerstvo s športno ekipo DSM-Firmenich, katere član je legendarni tekač Eliud Kipchoge. S povezovanjem najnovejših tehničnih inovacij in znanja o doseganju vrhunskih rezultatov želita partnerja navdihniti tekače, da izboljšajo svoj trening in presežejo lastne meje.

slikaSamsung na sejmu CES 2026 raziskuje prihodnost umetne inteligence
14.01.2026

Samsung je v okviru svoje serije Tech Forum na sejmu CES 2026 gostil panel svetovnih strokovnjakov z naslovom V tehnologijo zaupamo? Ponovni premislek o varnosti in zasebnosti v dobi umetne inteligence (In Tech We Trust? Rethinking Security & Privacy in the AI Age).

slikaV Slovenijo prihajata nova kralja vzdržljivosti med pametnimi telefoni
12.01.2026

HONOR razkriva prve podrobnosti o prihajajoči seriji telefonov Magic8, ki bo kmalu na voljo tudi v Sloveniji. Nova linija vključuje dva modela – paradni model HONOR Magic8 Pro in ultra vzdržljivi HONOR Magic8 Lite – oba zasnovana z jasnim ciljem: uporabnikom ponuditi pametni telefon, ki mu lahko zaupajo v vseh razmerah.

slikaProces oblikovanja: seriji Samsung Galaxy S in Z na novo opredeljujeta obliko in funkcijo
09.01.2026

Oblikovanje je več kot le estetika, saj gre za ustvarjanje naprav, ki so intuitivne, funkcionalne in ustvarjene za dolgotrajno uporabo. Seriji Samsung Galaxy S in Z utelešata to filozofijo, saj združujeta elegantno oblikovanje z najsodobnejšim inženiringom. Tako Samsung proces oblikovanja zagotavlja, da so te naprave tako lepe kot tudi praktične.

članki

Porast mobilnih virusov


Virus na mobilcu

04.05.2005
Objavil: Andrej Bergant

Pri podjetju SimWorks, ki je med drugim specializirano tudi Symbian protivirusne programe, so povedali, da so identificirali 52 novih trojanskih virusov za operacijski sistem Symbian. Virusov se bo očitno potrebno zares bati tudi na mobilnih telefonih, saj lahko povzročijo tudi denarno škodo.

Virusi se pojavljajo predvsem v nelegalno odklenjenih, popularnih aplikacijah kot je BitStorm, BugMe!, Cosmic Fighter, 3D Motoracer in SplashID. Poleg datotek potrebnih za inštalacijo programa, vsebujejo še različne verzije že prej znanih virusov kot sta Cabir in Locknut.

Predstavnik podjetja SimWorks, Aaron Davidson je povedal: "To je zelo velik napredek, ponavadi smo našli dva ali tri viruse naenkrat. Tisti, ki je virus napisal, bi lahko naredil en virus in mu dal 52 imen, vendar v tem primeru ne gre zato, pač pa smo našli 52 različnih virusov. Nekdo je porabil zelo veliko časa, da je tako zelo razširil te aplikacije." Med drugim je povedal tudi:"Poznamo dve vrsti mobilnih virusov, take, ki telefonu ne škodujejo in se le širijo, ali pa ravno obratno, telefonu škodujejo, vendar se niso sposobni širiti na druge telefone. Očitno je zelo težko napisati virus, ki se uspešno širi in obenem naredi veliko škode. S tem, ko je nekdo napisal toliko virusov, je zagotovo povečal možnost, da ta virus naloži ogromno število ljudi."

Pri podjetju SimWorks še niso dobili nobenih informacij, da bi se teh 52 virusov pojavljalo v "divjini". Vendar so virusi že dokončani in pripravljeni na masovno širjenje, če se vseh 52 virusov pojavi na eni spletni ali WAP strani, bomo lahko s telefonom igrali samo še rusko ruleto, saj je lahko okužena skoraj vsaka aplikacija. Kar nekaj izmed teh virusov je škodljivih in lahko povzročijo, da je telefon potrebno tovarniško resetirati, da izgubi vse podatke, skupaj z imenikom ali celo kaj hujšega.

Vsi virusi, ki so jih našli, so nevarni telefonom serije 60 s Symbianom 6.1 ali novejšim, sem sodijo nokie 3650, 6600, 6630 in novejše. Noben izmed virusov pa ne škoduje ostalim telefonom s Symbian operacijskim sistemom, kot sta sony ericsson P900 in P910, ali motorola A1000 in A925.

fotografije
Virus na mobilcu
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki