marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaZakaj za eno nalogo uporabljamo več naprav
29.07.2026

Običajno se začne s preprostim namenom: samo želiš nekaj opraviti. Potem pa se pokaže resničnost. Sediš v kavarni in poskušaš odgovoriti na e-sporočilo na telefonu, ko ugotoviš, da moraš preveriti zapleteno tabelo. Zaradi nenehnega preklapljanja med aplikacijami in utesnjenega pogleda sežeš v nahrbtnik, vzameš prenosnik in počakaš, da se zažene.

slikaHONOR 600 Smart 5G sedaj na voljo tudi v Sloveniji
28.07.2026

Novi HONOR 600 Smart 5G postavlja v ospredje trpežno zasnovo, baterijo z zmogljivostjo 7.700 mAh in hitrejši dostop do funkcij umetne inteligence z namenskim AI-gumbom. Telefon je zasnovan za uporabnike, ki potrebujejo zanesljivo napravo za vsakodnevne obveznosti in uporabo tudi v zahtevnejših razmerah.

slikaHONOR razkril novo vizualno podobo in identiteto podjetja
27.07.2026

HONOR je predstavil nov logotip in z njim tudi novo usmeritev znamke. Podjetje se iz proizvajalca pametnih telefonov razvija v ponudnika povezanega ekosistema naprav z umetno inteligenco, ki vključuje telefone, računalnike, tablice in nosljive naprave.

slikaSamsung prinaša ekosistem Galaxy v vsakodnevna očala
25.07.2026

Samsung je predstavil inteligentna očala. Novi modeli, ki nadgrajujejo koncepte, predstavljene na konferenci Google I/O, so bili razviti v sodelovanju z blagovnima znamkama Gentle Monster in Warby Parker ter prikazujejo, kako lahko ekosistem Galaxy preseže okvire pametnega telefona in se razširi na očala, ki podpirajo vsakodnevne aktivnosti, delo, potovanja ter prostoročno uporabo.

članki

Siemens bo gradil 3G omrežje na Hrvaškem


16.03.2005
Objavil: Dare Gliha

Vodilni Hrvaški operater T-Mobile je s podjetjem Siemens Communications podpisal pogodbo za izgradnjo omrežja tretje generacije, Siemens pa bo tako tudi edini dobavitelj potrebne opreme.

S tem bodo pri Siemensu nadgradili obstoječe GSM omrežje operaterja T-Mobile v 3G omrežje, nadgradnja pa bo končana do konca letošnjega leta. Po pogodbi bo tako Siemens dobavljal 3G bazne postaje (NodeBs), ki delujejo po standardu W-CDMA, prav tako pa je v njo vključeno vse nadaljnjo vzdrževanje.

"Kot svojega partnerja smo Siemensa izbrali zaradi njegovih mednarodnih izkušenj in močne prisotnosti v naši državi. Z implementacijo 3G omrežja bomo lahko tako našim naročnikom ponudili hitro omrežje za prenos podatkov in nove storitve," je dejal Wolfgang Breuer, predstavnik operaterja T-Mobile Hrvaška. Na začetku bodo pri T-Mobilu ponudili UMTS storitve v urbanih središčih, nadaljnji razvoj ter izgradnja celotnega omrežja na Hrvaškem pa bo potekala po povpraševanju uporabnikov.

Ta pogodba bo Siemensu omogočila, da še bolj utrdi svoj vodilni položaj izdelovalca opreme za 3G omrežja, saj trenutno okoli 90 odstotkov uporabnikov omrežja 3G uporablja bazne postaje W-CDMA, ki jih proizvajata Siemens ter NEC.

fotografije
Ni dodatnih fotografij.
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki