marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR v Kranjski Gori predstavil novo serijo Magic8
19.01.2026

HONOR je v Kranjski Gori premierno predstavil novo serijo pametnih telefonov Magic8, ki je sedaj na voljo tudi na slovenskem in hrvaškem trgu. Udeleženci so lahko na celodnevnem dogodku preizkusili zmogljivosti telefonov tam, kjer njihove ključne prednosti pridejo najbolj do izraza: v snegu, ledu in zahtevnih svetlobnih pogojih.

slikaHuawei in legendarni tekač Eliud Kipchoge želita na novo opredeliti tekaške zmogljivosti
16.01.2026

Huawei, ki je do lanskega junija po vsem svetu prodal že več kot 200 milijonov nosljivih naprav, je sklenil partnerstvo s športno ekipo DSM-Firmenich, katere član je legendarni tekač Eliud Kipchoge. S povezovanjem najnovejših tehničnih inovacij in znanja o doseganju vrhunskih rezultatov želita partnerja navdihniti tekače, da izboljšajo svoj trening in presežejo lastne meje.

slikaSamsung na sejmu CES 2026 raziskuje prihodnost umetne inteligence
14.01.2026

Samsung je v okviru svoje serije Tech Forum na sejmu CES 2026 gostil panel svetovnih strokovnjakov z naslovom V tehnologijo zaupamo? Ponovni premislek o varnosti in zasebnosti v dobi umetne inteligence (In Tech We Trust? Rethinking Security & Privacy in the AI Age).

slikaV Slovenijo prihajata nova kralja vzdržljivosti med pametnimi telefoni
12.01.2026

HONOR razkriva prve podrobnosti o prihajajoči seriji telefonov Magic8, ki bo kmalu na voljo tudi v Sloveniji. Nova linija vključuje dva modela – paradni model HONOR Magic8 Pro in ultra vzdržljivi HONOR Magic8 Lite – oba zasnovana z jasnim ciljem: uporabnikom ponuditi pametni telefon, ki mu lahko zaupajo v vseh razmerah.

članki

Mobilna televizija z novim standardom bliže realizaciji


29.11.2004
Objavil: Dare Gliha

Finska Nokia je z navdušenjem sprejela odločitev inštituta European Telecommunications Standards Institute (ETSI), ki določa standarde na področju telekomunikacij v Evropi.

Tako bo za mobilne televizijske storitve privzet standard DVB-H (Digital Video Broadcast–Handheld). Standard DVB-H je nova tehnologija, ki omogoča sočasen prenos televizijskih, radijskih in video kanalov na mobilnih napravah. Nova tehnologija združuje tradicionalne standarde oddajanja s specificičnimi značilnostmi za mobilne naprave. Za sprejem DVB-H oddajanja bo imel mobilni aparat vgrajen dodaten sprejemnik. Nokia načrtuje, da bodo mobilni aparati, ki bodo omogočali DVB-H standard, na globalnem tržišču na voljo v letu 2006. Hkrati pa poudarjajo, da je sprejet standard pomemben korak k vsesplošni uporabi mobilne televizije, saj bo ravno tehnologija DVB-H pospešila uveljavitev novih storitev.

Mobilna televizija ponuja številne nove izzive, kot so sprejemnik na baterije in raznolikost uporabe (v notranjih prostorih, na prostem, v vozilu med vožnjo itd.). Tehnologija DVB-H ponuja najbolj učinkovito pot za prenos multimedijske ponudbe po digitalnih oddajnih omrežjih na mobilne terminale. Za premagovanje preprek in izzivov, ki so postavljeni pred pionirje novih storitev, ponuja tehnologija DVB-H različne tehnike, ki omogočajo manjšo uporabo energije, hitrejše skeniranje signala, hkrati pa tudi načine, kako
ojačati moč signala v mobilnem okolju.

Inštitut ETSI je odgovoren za standardizacijo informacijskih in komunikacijskih tehnologij v Evropi. Ustanovili so ga proizvajalci telekomunikacijske ponudbe, omrežni operaterji, administratorji, ponudniki storitev, raziskovalne inštitucije in uporabniki. Sprejem nove tehnologije DVB-H kot standarda za mobilno televizijo odpira prihodnost in nove možnosti sprejema tovrstnih vsebin na mobilne telefone.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki