marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
Čas uporabe interneta (LTE) (ure) Do 14, Čas predvajanja videoposnetkov (ure) Do 18, Čas uporabe interneta (Wi-Fi) (ure) Do 14
Tip baterije:
Li-Ion (3.400 mAh)
Dimenzije:
149,9 x 70,4 x 7,8 mm
Teža:
157 g

Tip zaslona:
Super AMOLED, ločljivost 1440 x 3040 pik, 16 M barv, velikost 6,1 palca, 550 ppi, razmerje stranic 18,5:9

Procesor:
Osemjedrni Exynos 9820 (8 nm) (2x 2,73 GHz Mongoose M4, 2x 2,31 GHz Cortex-A75 in 4x 1,95 GHz Cortex-A55). Grafika: Mali-G76 MP12
Notranji pomnilnik:
128 GB, 8 GB RAM
Operacijski sistem:
Android OS

zunanja povezavaTehnična specifikacija mobilnika na strani proizvajalca
Za in proti

Ja, Kitajski Huawei ima verjetno malce boljšo kamero, Pixel tudi, pa še neokrnjen Android. Ima pa S10 boljši zaslon, 128 GB in 8 GB pomnilnika že pri osnovnem modelu, prednameščeno zaščito zaslona, HDR10+, AKG zvočnike in slušalke in še marsikateri bonbonček. Pod črto – odličen paket.

Priloge
Fotografije mobilnika
Fotografirano z mobilnikom
mobilniki
arhiv test
Samsung

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

24.05.2019
Objavil: Mitja Zupančič

In že smo v pomladi 2019... Huh, komaj se mi zdi, da sem ravno dobro kupil Galaxy S8, je mimo že dve leti. S9 – čeprav je bil in še vedno je odličen mobilnik, me napram predhodniku ni sezul. Oblika praktično enaka, prav tako zaslon, malenkost izboljšana kamera in malce zmogljivejše čipovje. Kaj pa vem... Se taka zgodba nadaljuje tudi pri 2019 različici – S10?



ne podpira datum microSD
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
ne podpira EMS
podpira MMS
podpira e-pošta (IMAP/POP3)
podpira push-email
podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj) 12 Mpix
Povečava: 10x
nočni način
panorama
samosprožilec
stabilizator slike
efekti
okvirji
nastavljanje beline
nastavljanje osvetlitve
makro način slikanja
dve kameri
vgrajena bliskavica
Snemanje video: neomejeno 12 Mpix
Povečava: 2x
nočni način
panorama
samosprožilec
stabilizator slike
efekti
okvirji
nastavljanje beline
nastavljanje osvetlitve
makro način slikanja
dve kameri
vgrajena bliskavica
Snemanje video: neomejeno 16 Mpix
Povečava: -/ni podatka
nočni način
panorama
samosprožilec
stabilizator slike
efekti
okvirji
nastavljanje beline
nastavljanje osvetlitve
makro način slikanja
dve kameri
vgrajena bliskavica
Snemanje video: neomejeno
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
ne podpira GSM 900/1800 MHz  
ne podpira GSM 900/1800/1900 MHz
podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
podpira EDGE
podpira UMTS
podpira HSDPA
podpira Wi-Fi
podpira bluetooth
ne podpira infrardeči vmesnik
podpira kabel (USB, ...)
podpira HTTP (spletne strani)
ne podpira WAP
podpira GPS (satelitska navigacija)
podpira TV-OUT
podpira LTE
podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
podpira java
ne podpira radio FM

Pravzaprav ne. Oblika je nova, uporabljeni materiali so sicer podobni, je pa tu izboljšan zaslon s HDR10+ tehnologijo in novo zaščito – Gorilla Glass 6. A o tem kasneje. Prav tako so tu sedaj tri kamere (štiri pri S10 5G modelu in dve pri S10e različici), več pomnilnika, več prostora za shranjevanje, boljša baterija, boljši zvok in najpomembnejše - zmogljivejše performanse.

Pojdimo najprej na obliko. Konec 2017 in tekom 2018 se je začel trend čim manjših robov okoli zaslona. Tako so nastajale (in še vedno nastajajo) različne rešitve namestitve prednje kamere in zvočnika. Pri Samsungovih zastavonošah so se odločili za luknjo v zaslonu. S10 in S10e imata po eno, S10+ in S10 5G pa dve. Nove “M” serije pa imajo (za primerjavo), solzico na sredini zaslona.

Luknja je za marsikoga preveč izstopajoča in milo rečeno grda. Tako nekateri preferirajo Applovo oz. podobno rešitev z režo na sredini zaslona in “rogovi” okoli nje. Osebno me sploh ne moti (logično bi bil raje brez), namestil sem si celo aplikacijo, ki okoli nje prikazuje status baterije (energy ring) in nastavil ozadje, ki “skrije” to črno piko.

Zvočnik (tudi S10 ima stereo zvočnike) so postavili najvišje kar je mogoče, sem pa ob tem opazil že tovarniško nameščeno zaščitno folijo na zaslonu in hrbtišču mobilnika. Gorilla Glass 6 je napram prejšnji različici bojda odpornejša na zlome, je pa še bolj občutljiva na mini praskice. In po pritožbah različnih forumovcev (še iz časov Galaxy S8) o preobčutljivi zaščitni plasti zaslona, so očitno Korejci ugtovili, da niti ne bi bilo neumno namestiti folijo že v tovarni (bojda znaša menjava originalne folije na uradnem servisu okoli 30 eurov). Odlično - še posebej, ker redko katera folija trenutno DOBRO deluje s podzaslonskim bralnikom prstnih odtisev.

Nov je tudi hrbtni del. Ni več bralnika prstnih odtisov, ki se je preselil pod zaslon, so pa tu tri kamere v vodoravni postavitvi, bliskavica in tipalo za merjenje srčnega utripa/stanje kisika v krvi. Prav tako sta tu dve zanimivi barvni kombinaciji – prizm modra s kromiranim okvirjem in prizm zelena. Seveda pa je tu še klasična črna in bela. Sta pa na voljo še keramični opciji, vendar samo pri 1 TB modelu.

Kamere so tri? Res je, vendar ima vsaka svoj namen. Glavna je običajna 12 MP, nato je tu širokokotna 16 MP, kjer se da prav "fajn" poigrati z različnimi načini zajemanja slike in še telefoto kamera z 12 MP, ki se lahko pohvali z dvakratno povečavo. Med njimi lahko izbiramo v meniju aplikacije kamere. Vendar če približujemo ali oddaljujemo objekt programska oprema sama preklaplja med kamerami, kar se tudi sliši.

Pri zadnji posodobitvi programske opreme je sedaj na voljo za izbiro tudi nočni načina zajema slike, ki pa je v primerjavi z Googlovimi Pixli bolj ali manj beden in neuporaben. Nič posebnega, česar se ne bi dalo doseči s hitrimi nastavitvami v PRO načinu.

Sami posnetki pa so, kot pregovorno pri Samsungu odlične kvalitete, še posebej pri dnevni svetlobi. Pri slabših svetlobnih pogojih je Pixel po zaslugi odlične programske opreme nekaj boljši, še posebej nočni način. Pa tudi Huawei P30 PRO zajame s svojim 5x zoomom malce boljše slike, a kljub temu so razlike majhne.

Se pa video posnetki zajemajo v UHD ločljivosti s 30 ali 60 (a brez elektronske stabilizacije) sličicami na sekundo v HDR10+ načinu. Super počasni posnetki z 960 sličicami na sekundo se pa še vedno zajemajo samo v 720p načinu.

In še ena posodobitev je prišla, že kmalu po izidu mobilnika in sicer za bralnik prstnih odtisov. Po nadgradnji deluje ta precej bolje, prepoznava odtisov je hitrejša in učinkovitejša. že na nivoju klasičnih bralnikov.

Z operacijskim sistemom različice 9.0, je Samsung nadgradil tudi njihov vmesnik (launcher). Sedaj ni več Samsung Experience, temveč One UI. Postal je bistveno bolj optimiziran, ima manj navlake, deluje izjemno tekoče in ima napram vanilijevemu Androidu tudi kakšne zanimive in uporabne funkcije (bližnjice na robu zaslona, možnost avtomatskega javljanja na BT slušalki, razne lastne nastavitve in recimo temna tema, ki je super za AMOLED zaslone...).

Na Galaxy S10 je bil v času testa nameščen Android, različice 9.0.
>> Vse o operacijskem sistemu Android

Veseli me, da so z S10 modeli pri Samsungu naredili lep skok naprej. Nadgradili so praktično vso strojno opremo in tudi pri operacijskem sistemu oz. vmesniku niso stali križem rok. Tu je en najhitrejših naborov čipovja (čeprav je bojda Snapdragon varianta malce učinkovitejša in ne poklekne pri visokih temeraturah), top zaslon in kamere, 3400 mAh baterija (S9 je imel 3100 mAh), podzaslonski bralnik prstnih odtisov, ki deluje suvereno, ostal je 3,5 priključek za slušalke, odlična audio reprodukcija, skratka odličen paket. Ni popoln, ker to noben ni, je pa precej blizu. Osebno mi je mobilnik všeč, en izmed boljših Androidov v zadnjem času.

Prodajni paket

V paketu bomo našli Samsung Galaxy S10, hitri omrežni polnilec, USB C kabel, premium AKG slušalke, MicroUSB/USB C in USB/USB C adapterja, pin za namestitev sim kartice in navodila za uporabo.

Prodajalec/Uvoznik:
Samsung
Ni dodatnih fotografij.
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
povezane vsebine
oprema: Samsung
povezani članki
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki