marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR v Kranjski Gori predstavil novo serijo Magic8
19.01.2026

HONOR je v Kranjski Gori premierno predstavil novo serijo pametnih telefonov Magic8, ki je sedaj na voljo tudi na slovenskem in hrvaškem trgu. Udeleženci so lahko na celodnevnem dogodku preizkusili zmogljivosti telefonov tam, kjer njihove ključne prednosti pridejo najbolj do izraza: v snegu, ledu in zahtevnih svetlobnih pogojih.

slikaHuawei in legendarni tekač Eliud Kipchoge želita na novo opredeliti tekaške zmogljivosti
16.01.2026

Huawei, ki je do lanskega junija po vsem svetu prodal že več kot 200 milijonov nosljivih naprav, je sklenil partnerstvo s športno ekipo DSM-Firmenich, katere član je legendarni tekač Eliud Kipchoge. S povezovanjem najnovejših tehničnih inovacij in znanja o doseganju vrhunskih rezultatov želita partnerja navdihniti tekače, da izboljšajo svoj trening in presežejo lastne meje.

slikaSamsung na sejmu CES 2026 raziskuje prihodnost umetne inteligence
14.01.2026

Samsung je v okviru svoje serije Tech Forum na sejmu CES 2026 gostil panel svetovnih strokovnjakov z naslovom V tehnologijo zaupamo? Ponovni premislek o varnosti in zasebnosti v dobi umetne inteligence (In Tech We Trust? Rethinking Security & Privacy in the AI Age).

slikaV Slovenijo prihajata nova kralja vzdržljivosti med pametnimi telefoni
12.01.2026

HONOR razkriva prve podrobnosti o prihajajoči seriji telefonov Magic8, ki bo kmalu na voljo tudi v Sloveniji. Nova linija vključuje dva modela – paradni model HONOR Magic8 Pro in ultra vzdržljivi HONOR Magic8 Lite – oba zasnovana z jasnim ciljem: uporabnikom ponuditi pametni telefon, ki mu lahko zaupajo v vseh razmerah.

članki

Znani skoraj vsi podatki nove galaksije S8


27.01.2017
Objavil: Dare Gliha

Samsung je od nedavnem sporočilu o vzroku napake na Note7 še izdal, da letos nove različice galaksije S8 ne bodo predstavili na Unpacked dogodku na prihajajočem mobilnem kongresu v Barceloni. Sedaj se je na spletu pojavil točen datum ter tudi praktično vse specifikacije novinca, zahvaljujoč portalu [url=http://venturebeat.com]venturebeat.com[/url].

Na ločenem dogodku, ki bo potekal 29. marca v New Yorku bo Samsung predstavil dve različici Galaxya S8, razlika pa bo v velikosti mobilnika.

Manjši model bo zgrajen okoli 5,8 palčnega zaslona, večji pa bo imel 6,2 palčni zaslon. Oba bosta ukrivljena Super AMOLED z nenavadnim razmerjem 18,5:9. Zaslon bo tudi občutljiv na pritisk, vendar le v spodnjem delu.

Manjši S8 bo imel 3000 mAh baterijo, večji pa 3500 mAh, kar je precej malo glede na uporabljeno velikost zaslona. Uporabljen čipset bo ali Snapdragon 835 ali hišni Exynos, oba pa bosta imela okoli 11 odstotno povišano zmogljivost glede na model S7, ter do 23 odstotno povišanje zmogljivosti grafičnega dela. Samsung zagotavlja, da bo energijska učinkovitost do 20 % nižja kot pri S7, tako da naj bi baterija zdržala dlje kot pri predhodniku.

Vgrajenega pomnilnika RAM ostaja 4 GB, bo pa osnovna različica že imela 64 GB pomnilnika na voljo za uporabnika, le-ta pa bo tudi razširljiv z microSD kartico. Ločljivost kamere ostaja 12 MP, tako da pričakujemo še boljšo sliko z kakšno novo optimizacijo algoritmov. Sprednja kamera bo imela 8 MP, zraven nje pa bo še optični bralnik roženice. Bralnik prstnih odtisov se seli na zadnjo stran mobilnika. Samsung ostaja zvest 3,5 mm priključku za slušalke, za polnjenje in prenos podatkov pa so vgradili USB tipa C. Ob lansiranju bo na mobilniku tekel Android Nougat, vgrajena bo še virtualna asistentka Bixby.

Ali je ta novica kredibilna bomo izvedeli dokaj kmalu, saj je planirana predstavitev oddaljena le dva meseca.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki