marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSlovenija na vrhu lestvice nPerf po zakasnitvi
27.02.2026

nPerf, neodvisni strokovnjak za telekomunikacijske zmogljivosti, je objavil svojo analizo fiksnih širokopasovnih povezav v državah Vzhodne Evrope za leto 2025. Rezultati poudarjajo tekmo proti optičnim omrežjem in sodobnim kabelskim tehnologijam, pri čemer se z zelo različnimi strategijami izpostavlja pet držav: Madžarska, Romunija, Slovenija, Moldavija in Slovaška.

slikaS tem sopotnikom bodo večerne fotografije boljše kot kadarkoli prej
25.02.2026

Februar prinaša posebne trenutke, od romantičnih valentinovih večerij do živahnih pustnih povork, ki jih želimo ohraniti v spominu. Tu nam na pomoč priskoči HONOR Magic8 Pro, ki postavlja nov standard nočne fotografije z zmogljivo kamero, AI-stabilizacijo in obdelavo, ki omogoča ostre posnetke tudi iz roke, pri večjih povečavah in v zahtevnih svetlobnih pogojih.

slikaKmalu na voljo: berzhibna izkušnja kamere Galaxy za enostavno ustvarjanje vsebin
23.02.2026

V nekaj sekundah spremeniti fotografijo iz dneva v noč. Obnoviti manjkajoče dele predmetov na slikah, kot je na primer ugriz, odgriznjen od torte. Brezhibno združiti več fotografij v eno samo, skladno fotografijo. To so vrste ustvarjalnih zmožnosti, ki so nekoč zahtevale profesionalna znanja ali ure urejanja.

slikaHUAWEI MatePad 12 X že na slovenskih policah
20.02.2026

Huawei MatePad 12 X je najnovejši član rastoče družine tabličnih računalnikov tega proizvajalca, v kateri je še cenovno dostopni model Huawei MatePad 11.5. Naprava združuje estetsko dovršeno zasnovo, vrhunske materiale in napredno tehnologijo, kar omogoča uporabo za delo, učenje in ustvarjanje.

članki

Samsung zapira oddelek za izdelovanje čipov po meri


06.11.2019
Objavil: Dare Gliha

Samsung že od leta 2016 in mobilnika Galaxy S7 uporablja lastne čipe Exynos, ki temeljijo na v hiši razvitih jedrih Mongoose. Očitno pa se sedaj to spreminja, saj iz Austina v Texasu prihaja novica, da podjetje zapira oddelek ter s tem odpušča okoli 300 zaposlenih.

Samsungovi predstavniki so to novico že potrdili, pojasnili pa so, da bodo v prihodnje zaradi konkurenčnosti Exynos čipov uporabljali standardna ARM jedra. Podobno »polovično« rešitev sta v preteklih letih uporabljala tudi Huawei in Qualcomm. Samsung naj bi tovarno v ZDA tako zaprl s 31. decembrom letos.

Prvi mobilnik, ki bo imel Exynos čipovje z ARM jedrom bo tako prihajajoči Galaxy S11, ki pa bo poleg hišnega čipa imel na določenih trgih vgrajeno še čipovje Snapdragon. Predvideva se, da bo Exynos 9830 zgrajen na štirih jedrih ARM Cortex-A77.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki