marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
2 uri
V pripravljenosti:
200 ur
Tip baterije:
Li-Ion ()
Dimenzije:
83 x 43 x 21,8 mm
Teža:
78 g

Tip zaslona:
4096 barvni, 128 x 128 pik

Stopnja sevanja SAR:
0,692 W/kg
Za

Pri telefonu sta nam bila všeč predvsem majhnost in teža. Tudi zunanji zaslon je zelo zanimiv, predvsem zaradi različnih barvnih osvetlitev. Tudi 32-kanalne melodije zna predvajati zelo dobro.

Proti

Malce nas je zmotila antena, ki bi lahko bila notranja. Telefon tudi ni nabit s funkcijami, vsaj MMS bi bil lahko omogočen. Pograjamo lahko tudi baterijo, ki bi bila lahko nekoliko močnejša.

Fotografije mobilnika
mobilniki
arhiv test
Philips

Nič novega...

Philips 630


Philips 630

09.01.2004
Objavil: Andrej Bergant

Philips 630 je še eden izmed mnogih preklopnih telefonov, ki v zadnjem času osvajajo tudi slovenski trg. Telefon je že na prvi pogled zanimiv, le antena daje nekoliko mešane občutke. Monokromotaski zaslon na sprednjem delu ohišja je dovolj velik, posreduje pa nam tudi dovolj informacij - uro, datum, stanje baterije, dosegljivost omrežja, nova sporočila ter neodgovorjene klice. Ko nas kdo kliče, nam poleg zvonjenja in vibriranja tudi zaslon prikaže tako, tako da utripa v sedmih različnih barvah, kar pa zna biti za koga tudi moteče. Ko je telefon zaprt, lahko z njim dostopamo do dveh funkcij, to sta radio in štoparica, vendar če želimo poslušati radio, moramo imeti priklopljene slušalke. Poleg telefona smo v škatli dobili tudi slušalke, ki so obenem namenjene prenašanju telefona okrog vratu.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
ne podpira EMS
ne podpira MMS
ne podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj)  
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
podpira GSM 900/1800 MHz  
ne podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
ne podpira bluetooth
ne podpira infrardeči vmesnik
ne podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
ne podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
podpira java
ne podpira radio FM

Splošen izgled (prvi vtis o telefonu, zaslon, osvetlitev, tipkovnica...)

Ko smo telefon prvič odprli, se nam je zazdelo, da bi bil lahko zaslon nekoliko večji. Tudi barvna globina ni preveč dobro izražena. Tipke so nekoliko premajhne, vendar so dovolj razmaknjene, da lahko normalno tipkamo. Pograjali pa bi lahko smerne tipke ter tipki za izbiranje. Tipki za izbiranje sta preblizu dela, kjer je telefon spojen z ekranom in zato tipkanje naju ni preveč udobno. Pri smerni tipki pa sta tipki za levo in desno postavljeni nekoliko pregloboko in jih včasih ne pritisnemo. Dobro pa je narejena tipka "OK", saj je ločena od smerne tipke.

Imenik (št. zapisov, posebnosti, govorno klicanje...)

V pomnilnik telefona lahko shranimo do 300 zapisov, ki jim lahko dodamo več številk in jim določimo vrsto (domača, mobilna, službena…). Zapisom lahko določimo tudi glasovni ukaz ali tipko za hitro izbiranje. Pri določanju te tipke pa prepišemo privzeto nastavitev hitre tipke. Zapise pa lahko tudi uvrščamo v skupine. Vsaki skupini lahko določimo privzeto sliko, ki se prikaže ko nas nekdo iz te skupine kliče. Motilo nas je, da ne moremo posameznim zapisom določiti posebnega zvonjenja, lahko pa ga določimo celotni skupini. Zapise lahko iz SIM kartice na telefon prepišemo ali preselimo. Če jih prepišemo, potem se stvari, ki so že na telefonu ne ohranijo, pri preselitvi pa se naknadno preneseni zapisi le dodajo že obstoječemu seznamu. Seveda lahko enako naredimo tudi, če prenašamo zapise iz SIM kartice na telefon.

Sporočila

Pri Philipsu se kot kaže še vedno niso odločili za večpredstavna (MMS) sporočila, saj jih do sedaj nobeden izmed njihovih telefonov ne podpira. Zna pa pošiljati kratka (SMS) in tudi obogatena (EMS) sporočila. V pomnilnik telefona lahko shranimo 100 sporočil. Obogatenim sporočilom lahko dodajamo ikone, ki jih je v zbirki kar nekaj. Philips 630 podpira tudi Slovenski T9 slovar. Vendar ja narejen dokaj zapleteno, saj moramo vsakič ko napišemo novo besedo pritisniti "OK", da se beseda prikaže v sporočilu in naredimo presledek.

Seznami klicev, števci...

Pri Philipsu so sedaj tudi bolj uredili sezname klicev, saj so klici razvrščeni v mape (odhodni, odgovorjeni in neodgovorjeni klici). V vsako mapo se shrani zadnjih deset številk, ki so razvrščene po datumu. Vsi klici pa so tudi opremljeni z datumom in uro. Pri odhodnih klicih smo pogrešali še podatek o trajanju klica, saj v števcu klicev dobimo podatek samo za skupen čas trajanju, ter trajanje zadnjega klica. Tudi GPRS števec ni čisto popoln, saj kaže podatek samo o zadnji GPRS seji.

Nastavitve (profili, melodije, slike...)

Na voljo imamo pet različnih profilov - običajno, neslišno, sestanki, zunaj in avto. Vse profile lahko urejamo po svojih željah in jim tudi spreminjamo imena. Pri nastavitvah profilov lahko urejamo samo nastavitve zvokov, ozadje in ohranjevalnik zaslona ostaneta nespremenjena. V pravih nastavitvah pa lahko urejamo veliko več stvari. Nastavimo lahko vrsto melodije, ki so lahko največ 32 kanalne. Na telefonu je že osemnajst večglasnih melodij. Nastavimo lahko ozadje - na novem telefonu naložena le štiri. Določimo lahko tudi eno izmed sedmih barvnih osvetlitev zunanjega zaslona. Notranjemu zaslona pa lahko nastavimo kontrast. Tipkam od dva do devet lahko določimo hitro bližnjico do najpogosteje uporabljenih funkcij. Vklopimo ali izklopimo lahko tudi aktivni pokrovček.

Pripomočki (koledar, igre, alarmi...)

Pri Philipsu so tokrat tudi veliko bolje poskrbeli za zabavo. Telefon ima sedaj kar tri igre - Pametna poteza, Luckystar in Refleksi. Pametna poteza je miselna igra, Luckystar je igra na srečo, kjer moramo le potegniti ročico in držati pesti, da se nam pokažejo enaki trije znaki, igra je predvsem znan iz igralnic. Igra Refleksi pa je navaden tetris. Za zabavo in dobro počutje pa skrbita še radio in funkcija: krivulje bioritma. Da nam pravilno prikaže krivulje, moramo vpisati svoj datum rojstva.

V koledar lahko shranimo 30 sestankov ali beležk. Tako pri sestanku kot pri beležki moramo določiti datum, uro, lastno besedilo, kdaj zvoni (ob času, 5 minut prej, 10 minut prej…), ter način ponavljanja (enkrat, vsak dan…). Telefon je opremljen tudi z drugimi funkcijami kot so svetovni čas, budilka, kalkulator, štoparica in odštevalnik časa. Pri budilki lahko izberemo tudi melodijo zvonjenja.

Prenos podatkov (WAP, GPRS, BT...)

Aparat spada v nekoliko nižji cenovni razred in zato ne pozna prav veliko možnosti za prenos podatkov. Zato lahko o IR ali bluetooth povezavi le sanjamo. Za prenos podatkov lahko uporabimo CSD ali GPRS (4+1) povezavo. WAP pa je verzije 1.2.1..

Telefon je za testiranje posodil Mobitel d.d.

Prodajalec/Uvoznik:
AutoAkustika d.o.o.
albumfotografije
Ni dodatnih fotografij.
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
povezane vsebine
oprema: Philips
povezani članki
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki