marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSamsung blizu pridobitve 6 milijard dolarjev nepovratnih sredstev
27.03.2024

Po poročanju agencije Reuters bo Samsung od ameriške vlade kmalu prejel 6 milijard dolarjev nepovratnih sredstev za širitev svojih tovarn za proizvodnjo čipov v ZDA. Nova nepovratna sredstva bodo del zakona CHIPS in zakona o znanosti, ki odobrava več kot 280 milijard dolarjev sredstev za spodbujanje raziskav in proizvodnje polprevodnikov v ZDA.

slikaXiaomijev prilagojeni čisti dobiček za leto 2023 se je povečal za 126,3 odstotka
25.03.2024

Xiaomi je objavil svoje revidirane konsolidirane rezultate za leto 2023. Skupni prihodek skupine je znašal 271,0 milijarde RMB, medtem ko se je njen prilagojeni čisti dobiček povečal za 126,3 % in dosegel 19,3 milijarde RMB. Povečanje prilagojenega čistega dobička je močno preseglo pričakovanja trga in pomeni drugo najvišjo raven dobičkonosnosti od uvrstitve skupine na borzo.

slikaMediatek konec leta 2023 najbolj prevladujoč ponudnik čipov
22.03.2024

Canalys je objavil poročilo o trgu pametnih telefonov v četrtem četrtletju 2023 z razdelitvijo po prodajalcih procesorjev. Analiza je pokazala, da je Mediatek v zadnjem četrtletju lanskega leta poganjal več naprav kot katerikoli drug proizvajalec čipov, in sicer z 21-odstotnim medletnim povečanjem.

slikaDomača predstavitev telefona HONOR Magic6 Pro
21.03.2024

Najnovejša okrepitev prvorazredne serije pametnih telefonov HONOR Magic HONOR Magic6 Pro je danes doživela domačo premiero v prelepem ambientu posestva Guerila na Planini. Ob prihodu najnovejšega paradnega konja podjetja HONOR v Slovenijo je vrsta aktivnosti pokazala pravo moč najnovejše inovacije globalne tehnološke znamke HONOR.

članki

Vsako tretje podjetje s spletnimi storitvami za končne uporabnike se sooča z DDoS napadi


06.07.2015
Objavil: Dare Gliha

Raziskava, ki sta jo izvedla B2B International in Kaspersky Lab, je pokazala, da je bilo 38 odstotkov podjetij po vsem svetu, ki zagotavljajo spletne storitve, kot je na primer spletno nakupovanje, ali delujejo kot spletni mediji, v zadnjih 12 mesecih žrtev napadov s porazdeljeno ohromitvijo sistema (DDoS).

V Evropi je bilo napadenih 32 odstotkov podjetij. To dokazuje, da so napadi s porazdeljeno ohromitvijo sistema na spletu pogosti poslovni dogodki in ne le osamljeni pripetljaji. Zaradi tega je pomembno zagotavljanje neprekinjenega poslovanja z izvajanjem ukrepov za zaščito pred napadi DDoS.

Cilj napadov DDoS je z ogromnim številom zahtevkov uporabnikom preprečiti dostop do spletnih virov podjetja. Izvajanje tovrstnih napadov je enostavno in poceni za skoraj vsakogar. Stroški so nizki, enostavno iskanje na spletu privede do ljudi, ki lahko te napade DDoS izvedejo, kripto valute pa omogočajo prikritje identitete vpletenih. Takšna dostopnost pomeni grožnjo vsakemu podjetju s tekmeci ali nasprotniki.

Vendar pa raziskava kaže, da so podjetja s storitvami informacijske tehnologije bolj izpostavljena tveganju za napade DDoS. Skoraj polovica (49 odstotkov) predstavnikov s področja informacijske tehnologije po vsem svetu je poročala, da so naleteli na vsaj en napad DDoS v zadnjem letu. Prav tako so izpostavljene organizacije, katerih poslovanje temelji na neprekinjenih spletnih storitvah, denimo podjetja, ki se ukvarjajo z e-poslovanjem (44 odstotkov), organizacije, ki zagotavljajo telekomunikacijske storitve (44 odstotkov), in mediji (42 odstotkov). Prav tako so pogosta tarča napadov DDoS finančne družbe, saj jih je o varnostnem pripetljaju poročalo kar 39 odstotkov.

Posledice napadov DDoS so odvisne od njihove vrste in trajanja ter tudi področja delovanja in posebnosti napadenega podjetja. Raziskava je pokazala, da 13 odstotkov napadov po vsem svetu povzroči popolno nedostopnost spletnih strani svojih tarč. Ta usoda najpogosteje doleti spletne strani medijev, saj je kar 32 odstotkov medijskih organizacij poročalo, da so bili njihovi spletni viri popolnoma onemogočeni zaradi napada DDoS. Toda četudi napadalcem ni uspelo popolnoma omejiti uporabniškega dostopa do informacijskih virov podjetja, je lahko delna nedostopnost prav tako resen problem. Na primer, 29 odstotkov anketirancev je povedalo, da so se sami ali pa so se njihovi uporabniki soočili s težavami pri izvedbi spletnih transakcij kot posledica napada DDoS. Ta problem je še posebej pereč za podjetja, ki delujejo na področju telekomunikacij (49 odstotkov) in logistike (45 odstotkov).

»Popolna nedostopnost spletne strani ali preprečevanje transakcij pomeni le vrh ledene gore. Napad DDoS ima lahko negativen vpliv na ugled ali povzroči pravne zahtevke zaradi nedobavljenih storitev. Da bi uporabnikom zagotovili nemoten dostop do njihovih spletnih storitev, morajo podjetja vnaprej razmisliti o primerni zaščiti pred napadi DDoS,« je dejal Eugene Vigovsky, vodja oddelka za varovanje pred napadi DDoS pri Kaspersky Labu.

Napredne tehnologije Kaspersky Laba za zaščito pred napadi DDoS so integrirane v varnostno rešitev Kaspersky DDoS Protection. Če poseben senzor zazna napad DDoS, se ves promet, poslan uporabniku, preusmeri na posebno napravo Kaspersky Laba, ki prečisti zahtevke s posebnimi individualnimi algoritmi. Delovanje tako imenovanih čistilnih centrov nadzorujejo strokovnjaki, ki lahko po potrebi prilagodijo algoritme tudi med samim napadom. Ta pristop prepreči preobremenitev spletnih storitev tudi med prefinjenimi ali prej neznanimi napadi.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki