marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaApple se sooča z novo veliko tožbo
19.04.2024

Apple je na sodišču v Združenem kraljestvu skušal zavrniti tožbo, vredno skoraj milijardo dolarjev, ki jo je proti podjetju vložilo 1.500 razvijalcev, a mu to ni uspelo. Britansko sodišče je namreč odločilo, da je tožbo mogoče vložiti, zato se bo nadaljevalo s sojenjem - čeprav bo ta korak najverjetneje izveden šele prihodnje leto.

slikaSpotify namerava letos zvišati cene in uvesti nove pakete
17.04.2024

V novem poročilu agencije Bloomberg je navedeno, da Spotify pripravlja prenovo svojih paketov in cen. To bo vključevalo povišanje cen na nekaj večjih trgih, na voljo pa bo tudi nov paket, ki ne bo vključeval zvočnih knjig.

slikaPreizkus Galaxy AI je na voljo uporabnikom prek osvežene aplikacije Try Galaxy
15.04.2024

Samsung, spodbujen z umetno inteligenco, je naredil pomembne posodobitve aplikacije Try Galaxy, ki vključuje funkcije, kot so Sprotni prevod (Live Translate), Pomoč za pisanje (Chat Assist), Pomoč za zapiske (Note Assist), Pomoč pri fotografiranju (Photo Assist) in Iskanje v Googlu z obkroževanjem (Circle to Search with Google), kar omogoča preizkus AI v več napravah.

slikaQualcomm preizkuša drugi procesor ARM za Windows - Snapdragon X Plus
12.04.2024

Qualcomm je nedavno napovedal svoj najnovejši paradni procesor ARM za računalnike z operacijskim sistemom Windows, X Elite, vendar pa proizvajalec čipov testira še drug čip, ki naj bi se imenoval Snapdragon X Plus.

članki

Večina uporabnikov ne prepozna spletnih groženj


23.11.2015
Objavil: Dare Gliha

Kaspersky Lab je ugotovil, da bi kar 74 odstotkov uporabnikov s spleta preneslo potencialno zlonamerno datoteko. Ta nezmožnost prepoznavanja nevarnosti na spletu je posledica preslabega poznavanja kibernetskega okolja. Rezultati [url=https://press.kaspersky.com/files/2015/09/Cyber_savvy_quiz_report.pdf]vprašalnika[/url], ki je razkril spletne navade 18.000 uporabnikov, povzročajo zaskrbljenost glede sposobnosti uporabnikov prepoznavati spletne grožnje.

Kibernetsko zavedanje internetnih uporabnikov je vprašalnik testiral na primeru prenosa pesmi z naslovom Yesterday znane skupine The Beatles. Izmed štirih različic datoteke za prenos je bila varna le datoteka s končnico wma. Ta je bila namerno poimenovana »Betles.Yesterday.wma.« To različico datoteke je izbrala le četrtina (26 odstotkov) vseh vprašanih, ki so kljub pravopisni napaki v imenu prepoznali varnost tega tipa datoteke.

Najnevarnejša opcija datoteke s končnico exe., ki je v imenu vsebovala dobro poznan izraz mp3, »Beatles_Yesterday.mp3.exe«, je zavedla tretjino vprašanih. 14 odstotkov je izbralo tip datoteke .scr, ki je bila nedavno uporabljena za razširjanje zlonamernih datotek. 25 odstotkov vprašanih je izbralo opcijo .zip, ki bi prav tako lahko vsebovala nevarne datoteke.

Nezmožnost uporabnikov prepoznavati spletne nevarnosti ni omejeno le na področje glasbe. Vprašalnik kaže, da eden od petih uporabnikov prenaša datoteke z različnih spletnih virov, kar povečuje tveganje, da se sooči z zlonamernimi akterji. Po podatkih vprašalnika je le 24 odstotkov uporabnikov prepoznalo pristno spletno stran brez spletnega ribarjenja. Še več, pri izbiri spletnih strani, na katerih bi uporabniki vpisali podatke za dostop do spletnega računa, je več kot polovica (58 odstotkov) vprašanih izbrala le lažne strani.

Ugotovitve tega vprašalnika so skladne z nedavno raziskavo o izkušnjah potrošnikov, ki sta jo izvedla Kaspersky Lab in B2B International. Slednja je razkrila, da se je 45 odstotkov internetnih uporabnikov v zadnjih 12 mesecih soočilo z zlonamerno situacijo, 13 odstotkov tistih, ki so bili okuženi, pa ni vedelo, da je do tega prišlo.

David Emm, glavni varnostni raziskovalec pri Kaspersky Labu, je povedal: »Potrošniki se morajo bolj zavedati nevarnosti spletnega sveta, da bi lahko zaščitili sebe in druge. Za primerjavo, v potencialno nevarnem baru posameznik ne bo razkazoval in prešteval velike količine gotovine, saj to ne bi bilo pametno in smiselno. Podobno je tudi v spletnem okolju. Uporabniki morajo biti pozorni na znake zlonamernih aktivnosti in vedeti, kako prepoznati stran za ribarjenje ali nevarne datoteke za prenos. Ne glede na to, kako dober poznavalec kibernetskega okolja je posameznik, je nevarno uporabljati splet brez vsakršne varnostne zaščite. Kibernetski kriminalci neprestano razvijajo nove načine za zvabljanje uporabnikov in le najnovejše varnostne rešitve jih lahko zaščitijo pred določenimi grožnjami.«

Varnostni rešitvi Kaspersky Internet Security – Multi-Device in Kaspersky Total Security – Multi-Device ter Kaspersky Labove brezplačne varnostne rešitve pomagajo uporabnikom prepoznati nevarnosti, ki jih sami ne morejo. Brezplačne različice zagotavljajo visoko kakovost zaščite, ki zadostuje za soočanje z najpogostejšimi grožnjami. Plačljive različice varnostnih rešitev iz Kaspersky Laba pa združujejo močno protivirusno zaščito, premijske funkcije in napredno delovanje.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki